Port Sztynort powoli budzi się z zimowego snu...

 

Dzisiaj wreszcie wybraliśmy się do portu na po-zimowy rekonesans i ku naszemu zaskoczeniu, jachtów nie zwiało jeszcze z wybrzeża wink  (tak a propos wczorajszej wichury na Mazurach). Port Sztynort jeszcze trochę śpi : pracownicy niespiesznie przechadzają się pomiędzy jachtami, które w zdecydowanej większości okupują jeszcze ląd. Nasze "dzieci" już odsłonięte, czekają na mycie.

port sztynort widok

Uwielbiam ten czas przed weekendem majowym, kiedy to porty budzą się do życia, wszyscy gdzieś się spieszą , wszystko wraca wreszcie do normy po zimowym uśpieniu. Tawerna jeszcze świeci na zewnątrz pustkami, ale w środku trwają już prace porządkowe.

port sztynort zęza

Bardzo brakuje mi tu jeszcze zieleni, ale przy tym tempie, które w tym roku obrała sobie wiosna, myślę, że na Majówkę port Sztynort będzie udekorowany należycie w świeże, soczystozielone listki. Wyjście z jeziora Sztynort w kierunku na Dargin i Łabap wygląda bez tej słynnej, mazurskiej zieleni trochę nieswojo.

port sztynort jezioro

Niektóre jachty zostały już zwodowane i nasze "rumaki" wyglądają, jakby  już nie mogły się doczekać.

czarter jachtów sztynort

Zatem trzeba się brać do szorowania, pucowania i polerowania. Granatowe kadłuby strasznie nam sie podobają, ale jeśli chodzi o ich utrzymanie, to nieźle dają popalić...

jacht tes 32 full wypas

Ochrona sztynorcka dumnie "pręży muskuły" i "straszy" swoją majestatyczną "twierdzą". wink Taki swoisty pokaz mocy z pewnością sprawi, iż każdy turysta, a także rezydent portu Sztynort będzie czuł się  tu bezpiecznie. laughing

port sztynort ochrona

W nowym sezonie szykuje się mała zmiana dotycząca wjazdu na teren portu: zużyta linka zamieniona została na elektryczny szlaban. Trochę obawiam się, jak wpłynie to na możliwości wjazdu i wyjazdu naszych klientów - do tej pory służyły nam wiernie tzw karty rezydenckie. Ale niektórzy chyba lekko nadużywali postanowienia, że jeden samochód na jedną kartę... Szlaban pewnie ukróci ten proceder.

port sztynort wjazd

Ciekawa jestem, czy Wy szykujecie się już na Majówkę?  W tym roku wypada wyjątkowo krótka, więc trzeba trzymać kciuki, aby chociaż pogoda dopisała. Jeśli będziecie w porcie Sztynort, to koniecznie zajrzyjcie na keję rezydencką nr 9 - jeśli będziemy mieli chwilę, chętnie pokażemy Wam nasze jachty. Może kiedyś dojdziecie do wniosku, że jeśli czarter jachtów to tylko z portu Sztynort cool. Ahoj !

 

MARIGO.PL


 

Małgorzata

Małgorzata

Z wykształcenia mgr zarządzania i marketingu oraz filologii angielskiej. Na co dzień dba o wizerunek i promocję firmy w sieci oraz organizuje sprzedaż czarterów.

 

 

 

 


Jesteśmy parą, którą połączyło żeglarstwo ponad 20 lat temu. Naszą firmę stworzyliśmy praktycznie od zera w 2002 roku. Z oferty czarteru naszych jachtów skorzystało już setki żeglarzy. Ciągle czytamy, uczymy  się, podpatrujemy nowe rozwiązania, ale przede wszystkim słuchamy naszych klientów, którzy nigdy nie są dla nas anonimowi (jak w dużych firmach czarterowych) tylko traktujemy ich jak naszych gości.  Dodatkowo, w ciągu tych wszystkich lat z jachtami na wynajem, rozwinęliśmy produkcję wyrobów ze stali nierdzewnej-wszystkie okucia do jachtów oraz daszki bimini i wieże wakeboard. Rozwinięcie naszej historii z czarterami jachtów na Mazurach tutaj.


 

 

 

 

 

 

 

Mariusz

Mariusz

Wyższe wykształcenie techniczne pozwoliło mu na opanowanie wszelkich niuansów związanych z doborem, montażem i utrzymaniem całego wyposażenia na jachtach.
  • tel. +48 691 612 066

ikona-telefon

 

KONTAKT Z NAMI


 


Kontakt

tel: 691-612-066

@: biuro@marigo.pl


 


Port Baza

Port Sztynort

Tiga Yacht


 


Adres Siedziby

Kętrzyn

ul. Parkowa 2


 

© 2015 Marigo.pl. All Rights Reserved.