Ahoj Czarter zaszalał, czyli regaty Northman Cup na wypasie

 

Kto był ten wie, kto nie był niech żałuje! Co prawda to były kolejne już regaty zorganizowane przez firmę Ahoj Czarter, ale ja miałam przyjemność poraz pierwszy. I wiecie co? Na pewno będę tam jeździć co roku - to już postanowione!

 

Jak się to robi w Ahoj Czarter?

Przede wszystkim- na każdym kroku widać, że organizator nie tylko nastawił się na zarabianie na regatach Northman Cup 2015, ale przede wszystkim na pozostawienie wrażenia typu WOW na swoich obecnych i przyszłych klientach.

Opłata za imprezę wynosiła 100 od osoby lub 70 dla klientów Ahoj czarter bądź aktywnych użytkowników na forach żeglarskich. Do tego wymogiem było pływanie WYŁĄCZNIE na jachtach ze stoczni Northman, czyli w grę wchodziły jednostki typu Maxus 33, Maxus 28, Maxus 26 (tegoroczna nowość), Maxus 24 i 22 (typowa regatówka, którą miałam okazję obserwować po raz pierwszy na wodzie).

Zatem sami zdecydujcie, czy : za organizację regat + wyżerkę typu kiełbacha, karkówa, ryby, bigos,  drinki i piwo do oporu zaraz po ukończeniu regat  bogaty poczęstunek typu szwedzki stół pełen dań gorących i zimnych wraz z ciastami i kawą+ potańcówka przy zespole na żywo, to wygórowana kwota? Dla mnie to prawdziwy hicior, w porównaniu do innych tego typu imprez. Z punku widzenia promocji i marketingu -  prawdziwy strzał w 10, zatem chylę czoło Panowie organizatorzy i czekam na więcej, w kolejnych sezonach żeglarskich. Poniżej krótka relacja foto, która mam nadzieję, choć trochę przybliży Wam klimat tego niezapomnianego weekendu na moich ukochanych Mazurach.

Port Węgorzewo, w którym nastąpiło spotkanie i odprawa sterników "pęka w szwach". Warto wspomnieć, że przed regatami, w piątkowy wieczór, w tawernie portu Keja, odbyło się szkolenie z trików regatowych prowadzone przez Piotrka Lewandowskiego - kolejny pomysł na 6!

port wegorzewo

Jachty Ahoj Czarter oraz te, wyprodukowane przez stocznię Northman  w pełnej gotowości. Prym wiodą oczwiście jachty  Maxus 33, załogi zdecydowanie męskie.

jachty ahoj czarter

Sternicy dokonują ostatnich poprawek oraz zdejmują kotwice z trapów dziobowych (wymóg bezpieczeństwa przed i w czasie startu). A w tle owieczki cool.

Northman Cup 2015 przygotowania

Jacht, na którym płyniemy to nowy Maxus 28. Trafiamy na niego dzięki uprzejmości i zaproszeniu mojego serdecznego kolegi Marka. Poznajemy przemiłą Marysię i wygrzewamy się na gorącym, porannym słoneczku, pomstując na myśl o tym, że nawet do głowy nam nie przyszło, aby zabrać krótkie spodenki, o bikini już nie wspominając evil.

Jest gorąco! O 10 rano 19 września! Pocieszam Marysię, że oczywiście na wodzie będzie zupełnie inaczej, niż w porcie i  migiem poubieramy się w waciaki i sztormiaki, jednak szybko okazuje się, że przy pełnych kursach robi się znowu "plaża"...

ahoj czarter port

Wpływamy na Węgorapę, mijając po drodze regatowy jacht Maxus 22 z szybrową płetwą sterową i szybrowym mieczem.

ahoj czarter maxus 22

Mijamy pierwszy zakręt i naszym oczom ukazuje się taki oto widok:

 regaty Northamn wegorapa

 Niezła kolejka, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w regatach bierze udział około 100 jachtów.

Wyjście na jezioro Mamry i chwilowy wzrost zachmurzenia. Po lewej, nowa wersja nabrzeża - plaża z punktami widokowymi  oraz infrastrukturą sanitarną zupełnie zmieniła obraz tego miejsca, który miałam w pamięci. Urocze "mamrowe lagunki", w które "wbijaliśmy" się na błogie lenistwo w upalne dni, zniknęły nieodwracalnie...

regaty Northman 2

 Trasa regat :  Mamerki, następnie nawrót lewą burtą wokół boji i prosto w stronę mostu Sztynorckiego (Upałty zostawiamy po prawej), potem w lewo na Święcajty i meta w pobliżu portu Kal. 

Nerwowe oczekiwanie na start.

Ahoj Czarter regaty1

regaty Ahoj czarter mamry

 Gonimy, gonimy i gonimy!!! Naszczęście są tacy, którzy  i nas gonią wink.

ahoj czarter mamry

Powrót z Mamerek i znowu nie mogę się powstrzymać, aby uwiecznić te widoki.

regaty northman cup 3

Kilkakrotnie walczymy o pozycję z szarym Maxusem 28.

ahoj czarter maxus 26

Zacięcie na twarzy męża - mamy nadzieję na  podium, ale martwi nas słaby start, zatem obstawiamy 3-4 miejsce.

regaty ahoj czarter1

Kalska Bramka, jak zwykle podczas, regat wydaje się zbyt ciasna. Emocje i nasze szanse byłby dużo większe, gdybyśmy wchodzili na Święcajty pod wiatr. Kiedyś, podczas regat Mamert Cup wyprzedziliśmy w tym miejscu  (ostrymi kursami) ponad 20 jachtów.

ahoj czarter kal

 W takich warunkach pogodowych oraz towarzyskich, humory zawsze dopisują.ahoj czarter regaty 2

Po małej "przepychance" na Bramce, lądujemy na Święcajtach.

ahoj czarter regaty

Meta coraz bliżej, a ja żałuję, że ten wspaniały dzień na wodzie zaraz się skończy.

northman cup- 2015

Mijamy wspomnianą metę i nie możemy się powstrzymać z pytaniem o pozycję, którą ostatecznie osiągnęliśmy.

ahoj czarter meta

Niestety, nie staniemy dziś w świetle fleszy i nie roztoczymy czaru wśród żeglarskiej braci na rozdaniu nagród, gdyż mamy miejsce 5. Szczerze mówiąc, to i tak więcej, niż dotychczas mi się przytrafiło, ponieważ do regat zawsze podchodziliśmy turystycznie i zabawowo. Ale kto wie, może jeśli kiedyś Piotrek L. przygarnie nas na pokład, to coś się odmieni i zaistniejemy wreszcie? cool

Na pocieszenie, wypijamy małego drinka i biegniemy na jedzonko z "wejściówką" na nadgarstku:

regaty- Northman Cup 2015

 

 

Poniżej link do wyników - może odnajdziecie tam swoich znajomych. Jestem pewna, że mają podobne do moich, mega pozytywne wrażenia po tej imprezie.

 

 

Zajrzyjcie tu : http://northman.pl/regata/regaty-northman-cup-2015/#results

Na koniec wspomnę jeszcze, że wieczór po regatach, oprócz super wyżerki, uświetnił pokaz pirotechniczny i występ zespołu Kozanostra.

 

 

Northman Cup 2015

fot. Maciej Szulc

regaty Northman 2015

 fot. Maciej Szulc

Jestem ciekawa, czy jeszcze macie wątpliwości, czy w następnym roku uczestniczyć w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że się spotkamy! Jeśli planujecie wypożyczenie jachtu i nie chcecie utracić kaucji, polecam przeczytanie jednego z poprzednich moich wpisów : 

http://www.marigo.pl/easyblog/entry/czarter-jachtow-na-mazurach-bez-utraty-kaucji-7-sprawdzonych-sposobow

 

A może masz ochotę wypożyczyć dobry jacht jacht w świetnej cenie??? Kliknij poniżej, Ty nie jesteś zobowiązany, a my proponujemy Ci najlepszą cenę za tak wyposażony jacht :-). 

 

Kliknij buton i zapytaj o termin i rezerwację

REZERWACJA

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą opinię pod artykułem.

 

MARIGO.PL


 

Małgorzata

Małgorzata

Z wykształcenia mgr zarządzania i marketingu oraz filologii angielskiej. Na co dzień dba o wizerunek i promocję firmy w sieci oraz organizuje sprzedaż czarterów.

 

 

 

 


Jesteśmy parą, którą połączyło żeglarstwo ponad 20 lat temu. Naszą firmę stworzyliśmy praktycznie od zera w 2002 roku. Z oferty czarteru naszych jachtów skorzystało już setki żeglarzy. Ciągle czytamy, uczymy  się, podpatrujemy nowe rozwiązania, ale przede wszystkim słuchamy naszych klientów, którzy nigdy nie są dla nas anonimowi (jak w dużych firmach czarterowych) tylko traktujemy ich jak naszych gości.  Dodatkowo, w ciągu tych wszystkich lat z jachtami na wynajem, rozwinęliśmy produkcję wyrobów ze stali nierdzewnej-wszystkie okucia do jachtów oraz daszki bimini i wieże wakeboard. Rozwinięcie naszej historii z czarterami jachtów na Mazurach tutaj.


 

 

 

 

 

 

 

Mariusz

Mariusz

Wyższe wykształcenie techniczne pozwoliło mu na opanowanie wszelkich niuansów związanych z doborem, montażem i utrzymaniem całego wyposażenia na jachtach.
  • tel. +48 691 612 066

ikona-telefon

 

KONTAKT Z NAMI


 


Kontakt

tel: 691-612-066

@: biuro@marigo.pl


 


Port Baza

Port Sztynort

Tiga Yacht


 


Adres Siedziby

Kętrzyn

ul. Parkowa 2


 

© 2015 Marigo.pl. All Rights Reserved.