Czarter jachtu Tes 32 czy może Maxus 33?

 

W dzisiejszym artykule spróbuję powiedzieć słów kilka na temat dwóch bardzo znanych popularnych i lubianych jachtów typu Tes 32 Dreamer oraz Maxus 33.

 

Obie jednostki to prawdziwe "hiciory", więc kiedy wreszcie Waszym urlopowym celem staną się Wielkie Jeziora Mazurskie, na pewno jachty Tes i Maxus nie umkną Waszej uwadze, ponieważ po prostu jest ich bardzo dużo. O tym, jak znaleźć dobry jacht na czarter pisałam jakiś czas temu tutaj, natomiast dziś troszkę o cechach "osobistych" obydwu "panów":-)

Jacht Maxus 33 to bardzo ostatnio popularna jednostka, która zdobywa coraz większą rzeszę wiernych fanów. Maxus 33 po raz pierwszy został zaprezentowany osiem lat temu na targach BOATSHOW 2007, na których został wyróżniony złotym medalem. Nie dziwi zatem fakt, że czarter Maxus 33 interesuje wielu klientów i coraz większa ilość firm czarterowych wprowadza ten jacht do swojej oferty.

Jacht wyróżnia się rozległym, przestronnym kokpitem, otwartą rufą, która zamykana jest tzw belką. Wnętrze Maxusa 33 to podobnie jak w jachcie Tes 32, trzy  zamykane kabiny i mesa – komfortowa przestrzeń dla nawet 10- osobowej załogi.  Sylwetka jachtu Maxus 33 jest naprawdę imponująca, można rzec dostojna. Z wielu opinii, które zamieszczanie są w sieci wynika, iż jacht ma bardzo dobre właściwości nautyczne, lecz nie regatowe. Do regat poleca się zdecydowanie jacht Maxus 28.

Długość całkowita jachtu Maxus 33:  10 m

Szerokość: 3,2 m

Wysokość w kabinie: 1,9 m

Pow. żagli: 50 m. kw

Załoga 8-10 osób

Zanurzenie: 0,5 / 1.7 m

1312991514174

Jacht Tes 32 to jednostka przeznaczona do długich urlopowych rejsów zarówno po akwenach śródlądowych, jak i  po wodach morskich. W zabudowie na czarter wnętrze jest najczęściej podzielone na 3 zamykane kabiny, co daje poczucie absolutnego komfortu dla 6 - 8 osobowej załogi.

Tes 32 Dreamer to jacht, który daje dużo przyjemności z żeglowania zarówno dla sternika, jak i dla załogi. Siedzisko dla sternika jest profilowane, a w niektórych jachtach wyposażone w oparcie obszyte skórą naturalną. Widoczność z pozycji sternika jest zadowalająca i nie wymaga wstawania i popadania w stres przy manewrowaniu ;-) Jednostka wyposażona jest w niewielką platformę kąpielową na rufie, która w połączeniu z drabinką składaną ułatwia harce w wodzie w upalne dni.

Tes 32 słynie z imponującego momentu prostującego, co stawia go w gronie najbardziej statecznych i bezpiecznych polskich jachtów żaglowych. Klienci, którzy wybierają czarter jachtu tes 32, zwykli nazywać go pływającym hotelem lub fortepianem ;-) Wielu narzeka na to, iż armatorzy skracają długość masztu, co zdecydowanie wpływa negatywnie na prędkość. Tes 32, który zgodnie z projektem  wyposażony jest w 11-sto metrowy maszt, w regatach nie zaszaleje, natomiast przy sprawnym manewrowaniu radzi sobie całkiem nieźle i z tego, co wiem od klientów, potrafi wywołać prawdziwe zdziwienie wśród wyprzedzanych jednostek :-)

Powierzchnia żagli  jachtu Tes 32 :39m2˛

  • Długość całkowita - 9,69m
  • Wysokość w kabinie - 1,90m
  • Szerokość całkowita - 2,95m
  • Zanurzenie min. - 0,43m
  • Załoga 8 osób
  • Zanurzenie max. - 1,70m
DSC 0289

 

MARIGO.PL


 

Małgorzata

Małgorzata

Z wykształcenia mgr zarządzania i marketingu oraz filologii angielskiej. Na co dzień dba o wizerunek i promocję firmy w sieci oraz organizuje sprzedaż czarterów.

 

 

 

 


Jesteśmy parą, którą połączyło żeglarstwo ponad 20 lat temu. Naszą firmę stworzyliśmy praktycznie od zera w 2002 roku. Z oferty czarteru naszych jachtów skorzystało już setki żeglarzy. Ciągle czytamy, uczymy  się, podpatrujemy nowe rozwiązania, ale przede wszystkim słuchamy naszych klientów, którzy nigdy nie są dla nas anonimowi (jak w dużych firmach czarterowych) tylko traktujemy ich jak naszych gości.  Dodatkowo, w ciągu tych wszystkich lat z jachtami na wynajem, rozwinęliśmy produkcję wyrobów ze stali nierdzewnej-wszystkie okucia do jachtów oraz daszki bimini i wieże wakeboard. Rozwinięcie naszej historii z czarterami jachtów na Mazurach tutaj.


 

 

 

 

 

 

 

Mariusz

Mariusz

Wyższe wykształcenie techniczne pozwoliło mu na opanowanie wszelkich niuansów związanych z doborem, montażem i utrzymaniem całego wyposażenia na jachtach.
  • tel. +48 691 612 066

ikona-telefon

 

KONTAKT Z NAMI


 


Kontakt

tel: 691-612-066

@: biuro@marigo.pl


 


Port Baza

Port Sztynort

Tiga Yacht


 


Adres Siedziby

Kętrzyn

ul. Parkowa 2


 

© 2015 Marigo.pl. All Rights Reserved.