Czy nowy jacht Illuminatus 393 (prawie 12 metrów długości) zawojuje Mazury?

Konkurencja w tym segmencie już jest (jachty Nautika 1300 czy Nautiner 38) - wszystkie powyżej 10 m długości.

Nautika 1300  

nautiner38

 Jakoś mam przeczucie, że Tomasz Siwik, właściciel stoczni Tes Yacht, znowu zagra wszystkim na nosie. Czyżby powtórka sukcesu jachtu Tes 32 Dreamer się tutaj szykuje???

Tym, którzy często decydują się na wynajem jachtów na Mazurach, na pewno nie jest obca historia słynnego "fortepianu", "trampka", który dosłownie zawojował Mazury. Tes 32 Dreamer jest tak charakterystyczny i niepowtarzalny, że przy ogromie nowych projektów, które w ostatnim czasie zalały Szlak Wielkich Jezior, nie sposób pomylić go z niczym innym.

 Dlatego za każdym razem, kiedy spotykamy jakiegoś Dreamera na szlaku, uśmiechamy się tylko do siebie, bo po tylu latach obecności na rynku, wciąż cieszy wyglądem i prezencją. Nic dziwnego, że stocznia Tes Yacht sprzedała setki egzemplarzy, a klienci wciąż pytają o możliwość zakupu. 

Wydaje mi się, że nowy Illuminatus 393 ma szansę powtórzyć sukces jachtu Tes 32, choć na pewno nie na taką skalę (zupełnie inny target potencjalnych kupców). Wiele ciekawostek na temat jachtu, jego wyposażenia i szczegółów projektowych znajdziesz tutaj: http://www.gazeta.jacht-market.com.pl/?p=2889

 

Poniżej krótka fotorelacja i filmiki dzięki uprzejmości autora zabudowy tego jachtu, p. R.Osmolika. Jacht ten jest obecnie wystawiony na sprzedaż za 460 000.

tes-Illuminatus-393

Pierwsze testy na wodzie. Jacht Illuminatus 393 okazuje się bardzo zwrotny i łatwy w prowadzeniu.

jacht-Illuminanus-393

Sylwetka w jakiś pokręcony sposób nawiązuje do jachtu Tes 32 - trudno mi to wytłumaczyć, ale czy Wy też to dostrzegacie?

jacht-illuminatus-mazury

Jacht Illuminatus 393 posiada innowacyjne rozwiązanie - schody na dziobie. Rozwiązanie to umożliwia cumowanie dziobem przy plaży i zejście tzw suchą stopą na ląd. I pod tym względem jacht Illuminatus 393 zdecydowanie wyprzedza konkurencję. W innych tego typu jednostkach nie ma niestety możliwości cumowania na dziko.

illuminatus393-schody

Założeniem stoczni Tes Yacht było zaprojektowanie tych schodów w taki sposób, aby można było je chować i wysuwać elektrycznie. Jak się okazalo, zamysł ten póki co został odłożony do lamusa ze względów czysto praktycznych (ilość potencjalnych awarii podczas czarteru). 

 

Ten nowy houseboat posiada sporą platformę kąpielową, która spokojnie pomieści kilka osób w trakcie zabawy z wodą.

illuminatus393-houseboat

 Po wyjściu z wody, można udać się na dziób celem skorzystania z kąpieli słonecznych lub delektowania się przyrodą, jaką oferują Mazury. Podobdnie jak w innych tego typu jednostkach, mamy tu do dyspozycji wygodne materace i bardzo dużo miejsca. Po obu stronach jachtu Illuminatus znajdują się wygodne przejścia - to zdecydowany plus tej jednostki.

illuminatus-393-kokpit.1

Kokpit bardzo obszerny, szyby wykonane ze szkła hartowanego. Według pierwszego testera- pana Osmolika, hardtop został umieszczony zbyt wysoko. Wysokość stania w kokpicie to ponad 2m.

iluminatus-393-mazury

Wnętrze jachtu Illuminatus zabudowano zgodnie z obecnie panującymi tendencjami- czyli im bardziej kanciasto i bez łuków, tym lepiej, co zupełnie do nas nie przemawia, ale wszystko jest przecież kwestią gustu. Jednak mimo to, przy oświetleniu wieczornym, prezentuje się całkiem przyjemnie. Kanapa wyszła naprawdę super, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że warto inwestować w dobrą tapicerkę na ekskluzywnym jachcie, bo klient musi poczuć się dopieszczony.

Przestrzeń pod kokpitem jest naprawdę imponująca, wysokość dobrze ponad 2m.

illuminatus-393-wnetrze

illuminatus-393-kambuz

jacht-Illuminanus-393-mesa

jacht-Illuminanus-393-koja

Według nas brakuje dużych okien na obu burtach. Zamiast nich są tylko niewielkie bulaje.

jacht-tes-illuminatus

Ogólnie jacht robi naprawdę duże wrażenie i jesteśmy pewni, że nikt nie przejdzie koło tej jednostki obojętnie. Bardzo jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się promocja i sprzedaż oraz ropoznawalność marki jachtu Illuminatus 393

illuminatus-393-dziób

  Na koniec jeszcze krótki filmik - jacht Illuminatus 393 wpływa z jeziora Niegocin do kanału Niegocińskiego przy porcie Dalba :

Jeśli podobała Ci się ta krótka relacja, napisz proszę coś od siebie w komentarzu poniżej. Jeżeli posiadasz już jakiś jacht motorowy, to może zainteresują Cię wyroby, które projektujemy, wykonujemy i montujemy na wszystkich jachtach motorowych, według wszelkich życzeń i wyobrażeń klienta. Szczegóły oraz przykłady naszych realizacji są tutaj : 

http://marigo.pl/wyroby

Zapraszamy do kontaktu!

 

MARIGO.PL


 

Małgorzata

Małgorzata

Z wykształcenia mgr zarządzania i marketingu oraz filologii angielskiej. Na co dzień dba o wizerunek i promocję firmy w sieci oraz organizuje sprzedaż czarterów.

 

 

 

 


Jesteśmy parą, którą połączyło żeglarstwo ponad 20 lat temu. Naszą firmę stworzyliśmy praktycznie od zera w 2002 roku. Z oferty czarteru naszych jachtów skorzystało już setki żeglarzy. Ciągle czytamy, uczymy  się, podpatrujemy nowe rozwiązania, ale przede wszystkim słuchamy naszych klientów, którzy nigdy nie są dla nas anonimowi (jak w dużych firmach czarterowych) tylko traktujemy ich jak naszych gości.  Dodatkowo, w ciągu tych wszystkich lat z jachtami na wynajem, rozwinęliśmy produkcję wyrobów ze stali nierdzewnej-wszystkie okucia do jachtów oraz daszki bimini i wieże wakeboard. Rozwinięcie naszej historii z czarterami jachtów na Mazurach tutaj.


 

 

 

 

 

 

 

Mariusz

Mariusz

Wyższe wykształcenie techniczne pozwoliło mu na opanowanie wszelkich niuansów związanych z doborem, montażem i utrzymaniem całego wyposażenia na jachtach.
  • tel. +48 691 612 066

ikona-telefon

 

KONTAKT Z NAMI


 


Kontakt

tel: 691-612-066

@: biuro@marigo.pl


 


Port Baza

Port Sztynort

Tiga Yacht


 


Adres Siedziby

Kętrzyn

ul. Parkowa 2


 

© 2015 Marigo.pl. All Rights Reserved.