Czy zdarzyło Ci się z zazdrością spoglądać na popisy wysportowanych wakeboardzistów w internecie lub na żywo? Czy może lubisz, jak skacze Ci adrenalina oraz notowania u płci przeciwnej? Jeśli, na któreś z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak, to znaczy, że wakeboarding może być idealnym sportem dla Ciebie.

wakeboard

Niezwykle dynamiczny sport, jakim z pewnością jest wakeboarding, z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy i tym samym zdobywa coraz większe grono miłośników, pomimo tego, iż dyscyplina ta nie ma zbyt długiej historii.

wakeboarding1

Pozwól, że przybliżę Ci podstawowe zasady uprawiania wakeboardu. W pewnym sensie można by powiedzieć, że sport ten narodził się z połączenia trzech różnych, ale jednak podobnych do siebie dyscyplin, jakimi są surfing, narty wodne i snowboard. Co prawda swoją ostateczną formę wakebord przyjął stosunkowo niedawno, bo na początku lat 90., ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu licznego grona fanów tego sportu, które nieustannie i w dość szybkim tempie znacząco się powiększa.

 wakeboarding-at-sunset-730x400

Obserwując osoby uprawiające wakeboard można odnieść wrażenie, iż sport ten w dużej mierze jest podobny do snowboardu, tyle że zamiast po śniegu ślizgamy się na desce po wodzie. Oczywiście, inaczej niż w przypadku stoku narciarskiego, z wody nie możemy się po prostu ześlizgiwać, dlatego osoba znajdująca się na desce wakeboardowej trzyma się specjalnej liny, którą przymocować można zarówno do łodzi, na której zamontowana jest wieża wakebordowa,  jak i do wyciągarki czy wyciągu.

 wakebording

Podczas  ślizgu osiągana jest dość duża prędkość, przez co możliwe jest wykonywanie w tym czasie wszelkiego rodzaju trików na wodzie. Z pewnością, te niejednokrotnie zapierające dech w piersiach ewolucje oraz triki wykonywane na wakeboardzie, są jednym z ważnych czynników, które wpływają na ogromną efektywność tego sportu.

wieża wakeboard

Efektowne są jednak nie tylko popisy wakeboardzistów, ale również sprzęt, z jakiego się korzysta przy uprawianiu tego sportu. Jeśli posiadasz motorówkę, to na pewno będziesz potrzebował specjalnego masztu, lub wieży wakeboard. Wieża musi nie tylko wyglądać , ale przede wszystkim bezpiecznie i stabilnie, bez przenoszenia obciążeń na kadłub jachtu, ciągnąć wakeboardzistę.

 wieża wake 23

Jeśli myślisz o którymś z powyższych rozwiązań, koniecznie napisz do nas – może będziemy potrafili doradzić w kwestii wyboru odpowiedniego projektu. W swojej działalności bardzo często spotykamy się z osobami, które tak naprawdę chcą po prostu coś fajnego, nie wiedzą dokładnie, co to ma być.

W takiej sytuacji doradzamy, projektujemy i wizualizujemy. Dobieramy wygląd wieży do wielkości i typu motorówki, podpowiadamy, jakie dodatki można zastosować (np. rodzaj daszku bimini, czy uchwytów na deski).

wieża wakeboard 1

Zatem jeśli wakeboarding trochę Cię już „wkręcił ‘ , kup koniecznie sprzęt i pozwól nam uzbroić go odpowiednio. Obiecuję, że nie pożałujesz.smile.

 

MARIGO.PL


 

Małgorzata

Małgorzata

Z wykształcenia mgr zarządzania i marketingu oraz filologii angielskiej. Na co dzień dba o wizerunek i promocję firmy w sieci oraz organizuje sprzedaż czarterów.

 

 

 

 


Jesteśmy parą, którą połączyło żeglarstwo ponad 20 lat temu. Naszą firmę stworzyliśmy praktycznie od zera w 2002 roku. Z oferty czarteru naszych jachtów skorzystało już setki żeglarzy. Ciągle czytamy, uczymy  się, podpatrujemy nowe rozwiązania, ale przede wszystkim słuchamy naszych klientów, którzy nigdy nie są dla nas anonimowi (jak w dużych firmach czarterowych) tylko traktujemy ich jak naszych gości.  Dodatkowo, w ciągu tych wszystkich lat z jachtami na wynajem, rozwinęliśmy produkcję wyrobów ze stali nierdzewnej-wszystkie okucia do jachtów oraz daszki bimini i wieże wakeboard. Rozwinięcie naszej historii z czarterami jachtów na Mazurach tutaj.


 

 

 

 

 

 

 

Mariusz

Mariusz

Wyższe wykształcenie techniczne pozwoliło mu na opanowanie wszelkich niuansów związanych z doborem, montażem i utrzymaniem całego wyposażenia na jachtach.
  • tel. +48 691 612 066

ikona-telefon

 

KONTAKT Z NAMI


 


Kontakt

tel: 691-612-066

@: biuro@marigo.pl


 


Port Baza

Port Sztynort

Tiga Yacht


 


Adres Siedziby

Kętrzyn

ul. Parkowa 2


 

© 2015 Marigo.pl. All Rights Reserved.