Czarter jachtów na Mazurach - skąd wziął się ten pomysł?

photo

 

Historia naszej firmy sięga pamiętnych wakacji w roku 1995, kiedy to zaraz po kursie żeglarskim, ruszyliśmy na podbój Mazur. Tata naszego dobrego kolegi posiadał już wtedy jacht na wynajem i dzięki temu mogliśmy na nim żeglować do woli ( jak tylko był wolny od czarteru oczywiście). Był to legendarny Orion o mistycznej nazwie Ondyna. Wynajem jachtu w owych czasach był dość nietypowym zajęciem. Jednakże taka forma zarobkowania zapadła nam wtedy głęboko w pamięć i po kilku latach ciężkiej, wakacyjnej orki na polach norweskich, postanowiliśmy zainwestować w swój pierwszy, wymarzony jacht.

 

 

Było ciężko, ale....

 

Motywacja była ogromna, ponieważ obliczyliśmy, że nasz jacht na wynajem powinien zarobić tyle, co jedno z nas przez całe 4 miesiące wakacji w Norwegii...Zatem zabraliśmy się ostro do pracy, wiele robiliśmy sami i w skrócie dostaliśmy niezłą nauczkę od życia, bo nasz pomysł na small biznes okazał się niezłym wyzwaniem. Ostatecznie nasz pierwszy jacht na czarter na Mazurach stanął na wodzie jeziora Ryńskiego w kwietniu 2002 roku.

 

Ten jacht w owych czasach naprawdę robił wrażenie!

 

Bo nasze wyśnione Tango 780 FS wyróżniało się wtedy najwyższym masztem w porcie i wzbudzało spore zainteresowanie swoją sylwetką i długością. Często zastanawiam się teraz, jaki jacht musielibyśmy zwodować w obecnych czasach, aby wzbudzić zainteresowanie?

 

 

Wynajem  jachtu okazał się sukcesem

 

Po pierwszym sezonie, który był całkiem udany ( bo w tamtych czasach marketing ograniczał się tylko do zamieszczenia ogłoszenia na portalu mazury.info), dokupiliśmy kolejny jacht na czarter. I tak się zaczęło...Ponoć jak się już zacznie, to nie można skończyć. Przynajmniej nie znam takiej sytuacji wśród znajomych z branży, aby ktoś przestał zajmować się czarterem jachtów na Mazurach. Większość postawiła na rozwój, podobnie jak my korzysta z dofinansowań unijnych i jakoś ciągnie ten "wóz" Nasz "wóz" przewiózł do tej pory setki gości, przerobiliśmy w sumie 12 jachtów- głównie jachty typu Tes 32 Dreamer.

Obecnie historia zatacza koło, ponieważ znowu wracamy do jachtu Tango, w wersji troszeczkę bardziej wypasionej (jacht Tango 33).

 

Zapraszamy do obejrzenia naszych jednostek  - w sezonie w każdą sobotę w godzinach od 10-15, poza sezonem po uzgodnieniu telefonicznym.

 

MARIGO.PL


 

Małgorzata

Małgorzata

Z wykształcenia mgr zarządzania i marketingu oraz filologii angielskiej. Na co dzień dba o wizerunek i promocję firmy w sieci oraz organizuje sprzedaż czarterów.

 

 

 

 


Jesteśmy parą, którą połączyło żeglarstwo ponad 20 lat temu. Naszą firmę stworzyliśmy praktycznie od zera w 2002 roku. Z oferty czarteru naszych jachtów skorzystało już setki żeglarzy. Ciągle czytamy, uczymy  się, podpatrujemy nowe rozwiązania, ale przede wszystkim słuchamy naszych klientów, którzy nigdy nie są dla nas anonimowi (jak w dużych firmach czarterowych) tylko traktujemy ich jak naszych gości.  Dodatkowo, w ciągu tych wszystkich lat z jachtami na wynajem, rozwinęliśmy produkcję wyrobów ze stali nierdzewnej-wszystkie okucia do jachtów oraz daszki bimini i wieże wakeboard. Rozwinięcie naszej historii z czarterami jachtów na Mazurach tutaj.


 

 

 

 

 

 

 

Mariusz

Mariusz

Wyższe wykształcenie techniczne pozwoliło mu na opanowanie wszelkich niuansów związanych z doborem, montażem i utrzymaniem całego wyposażenia na jachtach.
  • tel. +48 691 612 066

ikona-telefon

 

KONTAKT Z NAMI


 


Kontakt

tel: 691-612-066

@: biuro@marigo.pl


 


Port Baza

Port Sztynort

Tiga Yacht


 


Adres Siedziby

Kętrzyn

ul. Parkowa 2


 

© 2015 Marigo.pl. All Rights Reserved.