Córka Rybaka Sztynort

Córka Rybaka to polecana przez nas smażalnia  w pobliżu portu Sztynort. Mimo rosnącej popularności jakość potraw nie spada. Spada jedynie ilość banknotów w portfelu kupujących, bo ceny względem zeszłych sezonów poszybowały w górę. Poniżej cennik smażalni Córka Rybaka w Sztynorcie. KONTAKT: +48 666 982 500

smażalnia-córka-rybaka-cennik
Córka Rybaka Sztynort – cennik

Mam jednak wrażenie, że osoby stołujące się w Córce Rybaka, poszukują po prostu jakościowego jedzenia ( o które na Mazurach wcale nie jest łatwo). Cena stanowi dla nich drugorzędne kryterium.

sztynort-córka-rybaka-wnętrze-lokalu
Jak wiadomo- pobyt na wodzie powoduje wilczy apetyt. Szczególnie wśród żeglarzy, który zwykle cały dzień spędzają na jachtach podziwiając Mazury. Jak wiadomo, port Sztynort, to jeden z największych portów na Mazurach. Można do niego zapłynąć, aby spędzić w nim noc. Można też wyczarterować jacht i potraktować to miejsce jako start rejsu.

smażalnia-sztynort-widok-od-ulicy
Córka Rybaka Sztynort – na zewnątrz

Wracając jednak do dobrego jedzenia w Sztynorcie, to Córka Rybaka stanowi swego rodzaju wyjątek. Jej fenomen polega na tym, że właściciele zaczynali od zwykłej przyczepy kempingowej postawionej przy jednym z dawnych czworaków we wsi Sztynort.

Z upływem czasu, okazało się, że w kwestii wyżywienia wygłodniałych turystów, można jeszcze wiele zrobic… Smażalnia prowadzana przez pracowników Tiga Yacht Sztynort, upadła.

Wieść o dobrej rybce w smażalni Córka Rybaka przekazywana była głównie pocztą pantoflową. Uwierzycie, że ostatnio do naszej kei zawitali motorowodniacy, którzy przypłynęli aż z Mikołajek na rybę do Sztynortu?

Córka Rybaka Sztynort- lokalizacja

Smażalnia Córka Rybaka znajduje się jakby w „centrum” wsi Sztynort Duży na Mazurach. Zlokalizowana jest pomiędzy dawnymi czworakami”, na lewo od słynnego pałacu.

Jeśli też macie chęć tam zawitać, to kierujcie się główną ulicą przechodzącą przez Sztynort (stojąc tyłem do jeziora) w lewo. Jak miniecie pensjonat sztynorcki po prawej, to dalej macie przed sobą jeszcze jakieś 100 m do pierwszego płotu otaczającego lokalne domostwo z czerwonej cegły.

Tam skręcacie w prawo(przed płotem) przechodząc po charakterystycznym mostku. Chwila prosto i w lewo – i zobaczycie parasole przy smażalnianym tarasie i już możecie zajadać takie o to potrawy:

córka-rybaka-sztynort-potrawy
Córka Rybaka Sztynort – potrawy

Córka Rybaka Sztynort obecnie

smażalnia-sztynort-szyld-wskazujący-kierunek

Bardzo często widuję całe „wycieczki” żeglarzy, którzy schodzą z jachtów i wędrują w dobrze znanym mi kierunku – czyli w kierunku smażalni Córka Rybaka w Sztynorcie.

smażalnia-sztynort-mazury-taras-zewnętrzny
Córka Rybaka Sztynort – taras na zewnątrz

Nie ważne, że dużo bliżej i wygodniej jest zajść do Zęzy- większość zmierza dużo dalej…

Zobacz jeszcze:

Sztynort Czartery Jachtów

– tylko zadbane i sprawdzone jednostki motorowe i żaglowe w najlepszych cenach , port Sztynort Mazury. Sprawdź, co możesz zyskać czarterując jachty w firmie Marigo – zapraszamy!