Piękna Góra

Piękna Góra znana wśród żeglarzy czarterujących jachty na Mazurach

Jest to niewielka wieś, która prawie łączy się z prawdziwą stolicą turystyki żeglarskiej- Giżyckiem. Jeśli nie posiadasz własnego auta, można bez problemu zamówić taksówkę, która na pewno nie sprawi, że Twój budżet zostanie nadszarpnięty,

Piękna Góra żyje dzięki turystyce. Wiele firm oferujących wynajem jachtów posiada tu swoją siedzibę. Znajdziecie tu zarówno jachty motorowe jak i żaglowe na czarter. Piękna Góra położona jest nad jeziorami Tajty Kisajno. Jeziora te połączone są kanałem  o takiej samej nazwie jak cała miejscowość. Firmy czarterujące jachty zlokalizowane są po obu stronach mostu Piękna Góra.

czarter piękna góra

Terytorium wsi Piękna Góra obejmuje również Półwysep Mały Ostrów (zwany również Łabędzim Ostrowiem). „Wdziera” się on  się w głąb Jeziora Kisajno i znany jest z pięknego ośrodka oraz portu zlokalizowanego w centrum tego miejsca.. W bliskim sąsiedztwie, na Jeziorze Kisajno znajduje się wyspa-rezerwat Duży Ostrów – wchodząca w skład archipelagu wysp-rezerwatów na Jeziorze Kisajno, w okolicach których przebiega turystyczny szlak wodny „Łabędzi szlak” objęty strefą ciszy.