Powstaje Eko Plaża nad jeziorem Niegocin

Na Szlaku Wielkich Jezior na Mazurach, w sercu Giżycka nad jeziorem Niegocin, powstaje ciekawe, nowatorskie miejsce, które zapewni rozrywkę zarówno mieszkańcom, żeglarzom, jak i turystom. Na styku Giżycka i Wilkas, otwarta zostaje ogólnodostępna plaża z atrakcyjnym kąpieliskiem, profesjonalną wypożyczalnią sprzętu wodnego, relaksacyjną sauną, nowoczesnymi sanitariatami oraz przestrzenią zabaw dla najmłodszych. Nowa eko-plaża będzie ogólnodostępna.

Z Eko Plaży można łatwo będzie dotrzeć do Beach Baru, który posiada taras z widokiem na jezioro i komfortowe miejsca do wypoczynku, oferując niezapomniane widoki na malowniczy szlak wodny. Lokalizacja Eko Plaży jest szczególnie korzystna, znajdując się w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do Kanału Niegocińskiego.

nowa eko plaża giżycko

Dnia 22 marca odbył się dzień otwarty Eko Plaży. Przedstawiciele inwestora zaprezentowali bogate wyposażenie wypożyczalni oraz omówili główne założenia projektu. W ramach wypożyczalni dostępne będą:

  • tradycyjne kajaki,
  • rowery wodne,
  • deski SUP,
  • nowoczesne konstrukcje napędzane energią elektryczną, takie jak deski e-foil, elektryczne deski z kierownicą oraz łódź Quicksilver Active Open 675 z silnikiem elektrycznym,
  • katamaran Solliner 21, który wykorzystuje energię elektryczną i słoneczną z zainstalowanych paneli fotowoltaicznych.
  • ładowarki elektryczna dla samochodów oraz łodzi elektrycznych dla gości.

Przedstawiciel inwestora wspomniał ostatnio, że pomysł na tę inwestycję był rezultatem wspólnej pasji do Mazur. Dzięki tej właśnie pasji udaje się tworzyć miejsca, z których mogą swobodnie skorzystać wszyscy miłośnicy mazurskich terenów. Plaża będzie otwarta dla wszystkich – mieszkańców, lokalnych rezydentów, turystów oraz żeglarzy, oferując szereg atrakcji przez cały rok.

Powyższy projekt został nominowany do prestiżowej nagrody Św. Brunona, patrona Giżycka.

Projekt EKO PLAŻA realizowany jest w ramach programu mającego na celu stworzenie ekologicznej przestrzeni rekreacyjnej, oferującej innowacyjne i kompleksowe produkty oraz usługi. Beneficjentem projektu jest Krzysztof Lickiewicz, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 473 tysięcy euro z Mechanizmu Funduszy Norweskich.

Eko Plaża zostanie oficjalnie otwarta dla gości 1 maja 2024 roku, zapraszając do niezapomnianych doświadczeń nad brzegiem malowniczego jeziora. Tutaj zobacz, co jeszcze wydarzy się podczas inauguracji nowego sezonu żeglarskiego 2024 :

Dziękujemy bardzo !
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz