Jacht Illuminatus od Tes Yacht wreszcie na wodzie!

Czy nowy houseboat Illuminatus 393 (prawie 12 metrów długości) zawojuje Mazury? Konkurencja w tym segmencie już jest (jachty Nautika 1300 czy Nautiner 38) – wszystkie powyżej 10 m długości. Jakoś mam przeczucie, że Tomasz Siwik, właściciel stoczni Tes Yacht, znowu zagra wszystkim na nosie. Czyżby powtórka sukcesu jachtu Tes 32 Dreamer się tutaj szykuje???

Tym, którzy często decydują się na wynajem jachtów na Mazurach, na pewno nie jest obca historia słynnego „fortepianu”, „trampka”, który dosłownie zawojował Mazury. Tes 32 Dreamer jest tak charakterystyczny i niepowtarzalny, że przy ogromie nowych projektów, które w ostatnim czasie zalały Szlak Wielkich Jezior, nie sposób pomylić go z niczym innym.

Dlatego za każdym razem, kiedy spotykamy jakiegoś Dreamera na szlaku, uśmiechamy się tylko do siebie, bo po tylu latach obecności na rynku, wciąż cieszy wyglądem i prezencją. Nic dziwnego, że stocznia Tes Yacht sprzedała setki egzemplarzy, a klienci wciąż pytają o możliwość zakupu.

Wydaje mi się, że nowy Illuminatus 393 ma szansę powtórzyć sukces jachtu Tes 32, choć na pewno nie na taką skalę (zupełnie inny target potencjalnych kupców).

Poniżej krótka fotorelacja i filmiki dzięki uprzejmości autora zabudowy tego jachtu, p. R.Osmolika. Jacht ten jest obecnie wystawiony na sprzedaż za 325 000.

houseboat-illuminatus-mazury-wpływa-do-kanału-giżyckiegoPierwsze testy na wodzie. Jacht Illuminatus 393 okazuje się bardzo zwrotny i łatwy w prowadzeniu.

jacht-illuminatus-na-jeziorze-niegocin

Sylwetka w jakiś pokręcony sposób nawiązuje do jachtu Tes 32 – trudno mi to wytłumaczyć, ale czy Wy też to dostrzegacie? Jacht Illuminatus 393 posiada innowacyjne rozwiązanie – schody na dziobie. Rozwiązanie to umożliwia cumowanie dziobem przy plaży i zejście tzw suchą stopą na ląd. I pod tym względem jacht Illuminatus 393 zdecydowanie wyprzedza konkurencję. W innych tego typu jednostkach nie ma niestety możliwości cumowania na dziko.

hausboat-illuminatus-mazury-innowacyjnerozwiązanie-schody-na-dziobie-umożliwiające-wygodne-schodzenie-na-ląd-przy-cumowaniu-dziobem-do-plaży

Założeniem stoczni Tes Yacht było zaprojektowanie tych schodów w taki sposób, aby można było je chować i wysuwać elektrycznie. Jak się okazalo, zamysł ten póki co został odłożony do lamusa ze względów czysto praktycznych (ilość potencjalnych awarii podczas czarteru). Ten nowy houseboat posiada sporą platformę kąpielową, która spokojnie pomieści kilka osób w trakcie zabawy z wodą.

illuminatus-platforma-kąpielowa

Po wyjściu z wody, można udać się na dziób celem skorzystania z kąpieli słonecznych lub delektowania się przyrodą, jaką oferują Mazury. Podobnie jak w innych tego typu jednostkach, mamy tu do dyspozycji wygodne materace i bardzo dużo miejsca. Po obu stronach jachtu Illuminatus znajdują się wygodne przejścia – to zdecydowany plus tej jednostki.

jacht-illuminatus

Kokpit bardzo obszerny, szyby wykonane ze szkła hartowanego. Według pierwszego testera- pana Osmolika, hardtop został umieszczony zbyt wysoko. Wysokość stania w kokpicie to ponad 2m.

jacht-illuminatus-fotele-sternika

Wnętrze jachtu Illuminatus zabudowano zgodnie z obecnie panującymi tendencjami- czyli im bardziej kanciasto i bez łuków, tym lepiej, co zupełnie do nas nie przemawia, ale wszystko jest przecież kwestią gustu. Jednak mimo to, przy oświetleniu wieczornym, prezentuje się całkiem przyjemnie. Kanapa wyszła naprawdę super, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że warto inwestować w dobrą tapicerkę na ekskluzywnym jachcie, bo klient musi poczuć się dopieszczony.

Przestrzeń pod kokpitem jest naprawdę imponująca, wysokość dobrze ponad 2m.

illuminatus-pod-pokładem-widok-na-obszerną-kanapę

jacht-illuminatus-kambuz

Według nas brakuje dużych okien na obu burtach. Zamiast nich są tylko niewielkie bulaje.

Ogólnie jacht robi naprawdę duże wrażenie i jesteśmy pewni, że nikt nie przejdzie koło tej jednostki obojętnie. Bardzo jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się promocja i sprzedaż oraz rozpznawalność marki jachtu Illuminatus 393.