nautika-1000-soley

Jacht  Nautika 1000 Soley dla żeglarza???

 

Nigdy nie podejrzewaliśmy siebie, że w ogóle będziemy myśleć o jachcie Nautika 1000, a co dopiero brać pod uwagę  przeznaczenie go na czarter w naszej firmie. Jak widać na każdego jednak przychodzi w końcu ten czas…Sam pewnie wiesz – małe dzieci, teściowie i rodzice do powożenia w niedzielne popołudnie, 40-stka na karku i te sprawy.

Naprawdę, wiele razy przyłapywaliśmy się na tym, że jednodniowa wyprawa jachtem żaglowym ze Sztynortu do Ognistego Ptaka na Święcajtach była dla nas wyzwaniem (składanie i stawianie masztu w obie strony, wypinanie i zakładanie bomu wraz pełzaczami, ogarnięcie wszystkich lin oraz dzieci, które wszędzie szukają możliwości, aby coś spsocić)do tego stopnia, że w ogóle z niej rezygnowaliśmy.

 

W takich chwilach, gdzieś tam na końcu głowy pojawiała się myśl: a może by tak wynająć jakiś jacht spacerowy?

 

 

 

Okazało się, że taki problem miewa wielu naszych klientów…

 

Klienci, którym albo zmieniła się sytuacja życiowa (np. pojawienie się małych dzieci), albo po prostu chcą popływać trochę „ na leniucha” i z ukochanych żagli przesiadają się okazjonalnie na jacht typu np. Nautika 1000.

Dlatego wraz ze wzrostem ilości gości, których obsługujemy w sezonie, pojawiało się wiele pytań o możliwość czarteru jakiegoś jachtu spacerowego.

 

Dlaczego akurat  jacht Nautika 1000 S ?

 

„Pod lupę” braliśmy wszystkie jachty z tzw „półki” dużych jachtów spacerowych udostępnianych na czarter na Mazurach. Analizowaliśmy następujące aspekty:

 

 

  1. Wartość użytkową kadłuba (czyli m.in. komunikację na pokładzie – przejście z kokpitu na dziób), ilość miejsc siedzących oraz ich lokalizacja w kokpicie, ilość miejsca na leżakowanie i opalanie na dziobie, przestrzeń i komunikację pod pokładem.
  2. Jakość laminatów oraz siła i wypromowanie marki.
  3. Cena oraz szybkość realizacji zlecenia.

 

 

 

Generalnie przez cały czas byliśmy mocno nastawieni na jacht Illuminatus, ale podczas analizy powyższych elementów, emocje nam opadły. Nautika 1000  wygrywa naszym zdaniem w kwestii rozplanowania przestrzeni, odpowiednich proporcji kadłuba, bezpiecznej i wygodnej komunikacji na pokładzie (szeroki przejścia burtowe, mnóstwo „wypłaszczonego” miejsca na dziobie). Nautika 1000 charakteryzuje się dodatkowo ponadczasową, klasyczną sylwetką, która w przeciwieństwie do jachtów typu Futura 36 czy Illuminatus, nie budzi kontrowersji.

 

W trakcie tego całego „śledztwa” dotyczącego Nautiki 1000, okazało się, że ma ona następczynie o nazwie Nautika 1080 Soley (spotkaliśmy się również z nazwą 1050 Soley – myślę, że różnice w długości wynikają z całkowitej długości platformy rufowej, którą w opcjach dodatkowych można sobie zamówić dłuższą).

 

 

Dowiedzieliśmy się, że słynna już na Mazurach Nautika 1000 przeszła w ostatnich latach delikatny lift, poprawiono błędy i stworzono godną następczynię o nazwie Delphia Nautika 1080 Soley.

Jak  nam  powiedziano w Delphia Yachts, jacht ten był projektowany z myślą o bardziej słonecznych akwenach niż Mazury, dlatego zdecydowano się na powiększenie otwartej przestrzeni na  pokładzie słonecznym (krótszy hardtop) i wydłużenie platformy kąpielowej. Krótszy hardtop stanowi pewną komplikację przy kapryśnej, mazurskiej pogodzie oraz przy podejściu wymagających klientów. Można, za dopłatą, zamówić długi, sztywny dach, taki jak w jachcie Nautika 1000 i wtedy problem znika.
W momencie, kiedy doszło do rozmów dotyczących finalnego zamówienia jachtu w stoczni Delphia Yachts, musieliśmy jasno sprecyzować, który typ jachtu wybieramy. No i burza mózgów: tysiąc pytań do dealera, dziesiątki zmian decyzji. Myślę, że osoby, które biorą pod uwagę czarter jachtu Nautika 1000, mogą spotkać się z podobnym problemem decyzyjnym. Na pewno nie na taką skalę, ale dylematem może okazać się wybór wersji.

 

 

 

Czym różni się Nautika 1080 Soley od znanej od lat Nautiki 1000?

jacht-nautika-1000

Jacht Nautika 1000

jacht-nautika-1000-soley

Jacht Nautika 1000 S

  1. Nautika 1080 S ma zmieniony kształt kadłuba, dostosowany do ślizgu.
  2. Zmieniono również kształt szyby przedniej.

nautika-1000-rufa

Jacht Nautika 1000

nautika-1000s-rufa

Jacht Nautika 1000 Soley

      3. Inny układ kokpitu z asymetrycznym wejściem na rufie i innym układem siedzeń.

  1. W mesie jachtu Nautika 1080też zauważamy delikatne różnice związane głównie z poprowadzeniem części kambuza pod skos:

jacht-nautika-1000-soley-mesa

 

  1. Pod pokładem przesunięta do przodu kabina na lewej burcie co obniżyło sufit nad koją rufową i zmniejszyło messę o jedną szafkę.

 

 

 

 

Projektantem jachtu Nautika 1080 Soley, która została w 2014 roku jachtem roku, jest Pan Andrzej Skrzat. Poniżej link do wpisu z pierwszego, rodzinnego  rejsu Nautiką :

http://falski.eu/pogoda-wrocila-na-mazury-czyli-relacja-z-pierwszego-rodzinnego-rejsu-nautika-1000-s/

 

Skąd w ogóle na czarter jachtu Nautika 1000 S?

Jacht Nautika 1000 jest obecnie najbardziej popularnym i rozpoznawalnym jachtem w segmencie jachtów spacerowych na Mazurach. Nowa wersja czyli Nautika 1080 S wydaje nam się po prostu nowocześniejsza, jej sylwetka trochę mniej konserwatywna.

 

 

Warunki cenowe są według mnie zabójcze, ale i promocja w sieci jest imponująca. 

 

Jeśli chodzi o zabudowę jachtu Nautika 1080 Soley, nie ma możliwości zakupu tzw półfabrykatu i zabudowania jachtu wg własnego gustu i potrzeby. Nad tym ubolewamy, ponieważ „kanciaki” i meble typu meblościanka rodem z PRL-u zupełnie do nas nie przemawiają. Za sklejkę drewnianą i wykończenia listwami z prawdziwego drewna jest naprawdę solidna dopłata. W standardzie jest płyta…Wielu ceni płytę, za to że nigdy przynajmniej nie zgnije, poza tym jest oczywiście tańsza niż drewniana sklejka szkutnicza.

 

Ciągle zastanawiam się, jak to możliwe, że ludzie płacą tyle pieniędzy za taki styl, ale widać chyba z nami coś się stało, że bogate, drewniane listwy, zaokrąglenia, taki po prostu smaczek prawdziwego drewna potraktowanego z sercem tylko nam się już podoba… Popatrz na zdjęcia poniżej, a zrozumiesz, o czym piszę. Czy zauważasz jakąś różnicę? 🙂

 

twister-32-wnętrze

 

 

jacht-delphia-33-wnętrze

Mam nadzieję, że w przyszłości wystarczy nam czasu, aby wykonywać jachty z duszą. Z Nautiką Soley się póki co nie udało, ale spróbujemy oswoić jej wnętrze kilkoma dodatkami.

 

 

Stawiamy na wersję prestige…
czyli podobnie jak w innych naszych jachtach na czarter, będzie ona posiadała:

– ogrzewanie

– trzy, oddzielne, zamykane kabiny

– prysznic w kabinie WC i na zewnątrz, w kokpicie

– woda ze zbiornika i zaburtowa

– lodówka 85 l, otwierana do przodu

– dobrej klasy sprzęt audio i TV

– pełne CABRIO

 

Dodatkowo:

– 2 stery strumieniowe

– materace na dziób i do kokpitu

– silnik diesel 30 KM

– 2 okna otwierane w kokpicie(po lewej i po prawej stronie), dające możliwość wentylowania wnętrza podczas upału

– wydłużona platforma kąpielowa, wydłużony sztywny dach

 

 

 

 

Ciekawi jesteśmy, czy jeśli mielibyście wybrać, to też, podobnie jak my, postawilibyście na jacht Nautika?

Interesująco zapowiada się „kariera” jachtu Futura 36, może taki jacht w przyszłości „wyprze” Nautiki 1000 i 1080??? Wydaje mi się, że może nie koniecznie pod względem wyglądu, ale pod względem użytkowym, Futura ma spore szanse na dobrą sprzedaż.

 

 

Tak, czy inaczej, czas pokaże, w co inwestować, aby dogodzić klientom i sprostać ich oczekiwaniom.

 

Jeśli bierzesz pod uwagę czarter jachtu bez patentu na Mazurach, zapraszamy do kontaktu, a wyślemy Ci zaskakującą ofertę :-).

 

Zapraszamy i jak zwykle ciepło pozdrawiamy z naszych ukochanych Mazur! Ahoj !

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *