Czarter jachtów motorowych Mazury


jacht motorowy nautika 1080 soley

BardzokKomfortowy  jacht motorowo-spacerowy. 3 zamykane kabiny 2-os. Załoga 8-9 osób. BEZ PATENTU.

Szczegóły >>

łódź motorowa nautika 1000

Bardzo wygodny houseboat. Mazury w zasięgu ręki. 3 zamykane kabiny 2-os. Załoga 8 osób. BEZ PATENTU

Szczegóły >>

nautika 830 czarter jachtu bez patentu

Idealny jacht motorowo-spacerowy do spokojnego zwiedzania Mazur. 2 zamykane kabiny 2-os. Max wyposażenie. Załoga 4-6 osób. BEZ PATENTU.

Szczegóły >>


wynajem bogato wyposażonego jachtu motorowego idealnego na wyprawy wędkarskie i rodzinne

Komfortowy  jacht motorowo-spacerowy-idealny na Mazury! Załoga 4-6 osób. BEZ PATENTU.

Szczegóły >>

wygodny 6-cio osobowy jacht motorowy na wynajem wyposażony w ciepłą wodę ogrzewanie i prysznic

 Komfortowy i ergonomiczy jacht motorowy. 1 zamykana kabina 2-os. Załoga 6 osób. BEZ PATENTU

Szczegóły >>

Idealny jacht motorowy na wyprawy wędkarskie po Mazurach.  Załoga 4-5 osób. BEZ PATENTU.

Szczegóły >>

Lubisz słońce i wodę? A może wędkujesz lub poszukujesz odpoczynku od pracy i chcesz zintegrować się z rodziną bądź przyjaciółmi?

Bardzo dobrze trafiłeś – mamy dla Ciebie kilka świetnych jednostek, ale aby Twój wypoczynek był naprawdę udany i bezpieczny,  pozostań tutaj chwilkę i poczytaj.


Czarter łodzi Motorowych Mazury- co warto wiedzieć

Jeśli jeszcze nigdy nie prowadziłeś samodzielnie jachtu motorowego, to raczej nie daj się skusić poradom typu “po godzinie szkolenia spokojnie sobie poradzisz”. Zdecydowanie odradzamy tego typu podejście. Nawet po kursie motorowodnym, powinieneś poćwiczyć lub popływać trochę pod okiem doświadczonego sternika. Zacznij najlepiej od niewielkiego jachtu, a nie na przykład od razu od Futury 40.

Chętnie wypożyczymy Ci jacht bez jakichkolwiek patentów, ale liczymy, iż w zamian wykażesz się umiejętnościami oraz odpowiedzialnością na wodzie. W okresach przed i po-sezonowych możesz u nas zamówić lekcje doszkalające na większych lub mniejszych jachtach motorowych. Z naszego doświadczenia wynika, że wystarczy od 4-ech do 6-ciu godzin wspólnego pływania nastawionego głównie na manewry portowe, aby móc samodzielnie czarterować i prowadzić jacht motorowy.

Zatem- nie wahaj  się tylko skontaktuj się z nami, a na pewno Twój urlop będzie bezpieczny i wolny od rozczarowań. Pamiętaj, że u nas, poza indywidulaną obsługą otrzymujesz darmowe cumowanie, prąd, i wodę przy kei – w obliczu wzrastających opłat portowych, warto mieć to na uwadze przy planowaniu kosztów czarteru jachtów motorowych.

Czarter Jachtów Motorowych Mazury- przepisy

Zanim wypożyczysz jacht- koniecznie sprawdź, ile koni może mieć silnik, kto ma pierwszeństwo na wodzie i kiedy lepiej nie wypływać.

Wszystko to oraz wiele więcej (bez lania wody)  TUTAJ.

Jachty Motorowe- ceny

Jedną z  podstawowych kwestii wpływających na cenę wynajmu jachtu motorowego, jest termin, kiedy decydujemy się na czarter .  Najdroższym terminem , często nawet bardziej kosztownym niż środek sezonu (czyli przełom lipca i sierpnia), jest weekend gdy wypada Boże Ciało.

Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że otwierająca sezon majówka (01-03 maja), w ostatnich latach mocno straciła na popularności. Pogoda jest jeszcze wtedy kapryśna- można trafić zarówno na śnieg jak i na upał. Zatem biorąc powyższe pod uwagę, czarter jachtu motorowego w okresie Bożego Ciała, wydaje się mniej ryzykowny.

Boże Ciało to pierwszy wydłużony weekend, kiedy można liczyć już na względne ciepło. Niestety, jest to tak popularny okres, że ilość chętnych na czarter  jest tak duża, że znacznie przewyższa ilość jachtów. Efekt – wysokie ceny.

Najniższe ceny, jakie można wynegocjować na czarter jachtów motorowych na Mazurach są w maju i we wrześniu. Szczególnie, jeśli decydujemy się na wynajem tygodniowy.

W czerwcu ceny jachtów motorowych rosną, by osiągnąć najwyższy poziom w lipcu i sierpniu.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem kształtującym cenę za czarter jachtów motorowych na Mazurach jest typ jednostki, którą decydujemy się wynająć.

I tutaj znowu mamy do czynienia ze sporą rozbieżnością, ponieważ możemy wynająć jacht motorowy za 170 zł za dobę (np. jacht motorowy Albatros 623) lub za 1400 zł za dobę (jacht motorowy Futura 40)

Zatem nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o ceny wynajmu jachtów motorowych. Wiele zależy tu od umiejscowienia w kalendarzu jak i od typu jachtu, jaki wybieramy na czarter.

Czarter Jachtów Motorowych Mazury- zmiana zwyczajów i upodobań urlopowych

W ostatnich latach na Mazurach bardzo dużą popularnością cieszy się urlopowanie w tak zwanym “ruchu”, a nie stacjonarnie. Turyści korzystają z możliwości wynajmowania jachtów motorowych zamiast wynajmowania domków czy hoteli. Co więcej, wielu żeglarzy wybiera czarter jachtu motorowego zamiast żaglowego, ponieważ na przykład chce bezstresowo popływać z małymi dziećmi bądź osobami starszymi.

Czarter jachtów motorowych rozwija się w zadziwiającym tempie- przybywa jachtów oraz wyposażenia ułatwiającego funkcjonowanie w naprawdę komfortowych warunkach.

Hasło czarter jachtów motorowych Mazury wpisywane w wyszukiwarkę jest co raz częściej –  nie mogliśmy zostać w tyle 😉 i postanowiliśmy poszerzyć ofertę o jachty typu Nautika 1000 Soley, Nautika 830 Soley, River Boat 26. Dodatkowo, nawiązaliśmy współpracę z kilkoma zaufanymi armatorami, którzy oferują jachty motorowe typu Nexus 850, AM 780, Nautika 1000 czy Albatros 623.

Czy żeglarze przesiądą się na popularne na Mazurach jachty motorowe???

duże i małe jachty motorowe spacerowe które można wynajmowac na mazurach

Nigdy nie podejrzewaliśmy siebie, że w ogóle będziemy myśleć o jachcie motorowym. Do czasu…. Jak widać na każdego jednak przychodzi w końcu ten czas…Sam pewnie wiesz – małe dzieci, teściowie do powożenia, 40-stka na karku i te sprawy.

 

Naprawdę, wiele razy przyłapywaliśmy się na tym, że jednodniowa wyprawa jachtem żaglowym ze Sztynortu do Ognistego Ptaka na Święcajtach była dla nas wyzwaniem (składanie i stawianie masztu w obie strony, wypinanie i zakładanie bomu wraz pełzaczami, ogarnięcie wszystkich lin oraz dzieci, które wszędzie szukają możliwości, aby coś spsocić)do tego stopnia, że w ogóle z niej rezygnowaliśmy.

W takich chwilach, gdzieś tam na końcu głowy pojawiała się myśl: a może by tak wynająć jakiś jacht spacerowy?

Czarter Jachtów Motorowych – rozwiązanie problemu dla wypoczywających z małymi dziećmi.

Klienci, którym albo zmieniła się sytuacja życiowa (np. pojawienie się małych dzieci), albo po prostu chcą popływać trochę „ na leniucha” i z ukochanych żagli przesiadają się okazjonalnie na jacht typu np. Nautika 1000.

Dlatego wraz ze wzrostem ilości gości, których obsługujemy w sezonie, pojawiało się wiele pytań o możliwość czarteru jakiegoś jachtu spacerowego. Zaczęliśmy od zakupu i testowania jachtu motorowego Nautika 1000 Soley.

Dlaczego akurat  jacht Nautika  1000?

„Pod lupę” braliśmy wszystkie jachty z tzw „półki” dużych jachtów spacerowych udostępnianych na czarter na Mazurach. Analizowaliśmy następujące aspekty:

  1. Wartość użytkową kadłuba (czyli m.in. komunikację na pokładzie – przejście z kokpitu na dziób), ilość miejsc siedzących oraz ich lokalizacja w kokpicie, ilość miejsca na leżakowanie i opalanie na dziobie, przestrzeń i komunikację pod pokładem.
  2. Jakość laminatów oraz siła i wypromowanie marki.
  3. Cena oraz szybkość realizacji zlecenia.

Generalnie przez cały czas byliśmy mocno nastawieni na jacht Illuminatus, ale podczas analizy powyższych elementów, emocje nam opadły. Nautika 1000  wygrywa naszym zdaniem w kwestii rozplanowania przestrzeni, odpowiednich proporcji kadłuba, bezpiecznej i wygodnej komunikacji na pokładzie (szeroki przejścia burtowe, mnóstwo „wypłaszczonego” miejsca na dziobie). Nautika 1000 charakteryzuje się ponadto ponadczasową, klasyczną sylwetką, która w przeciwieństwie do jachtów typu Futura 36 czy Illuminatus, nie budzi kontrowersji.

Nasze małe śledztwo.

W trakcie tego całego „śledztwa” dotyczącego Nautiki 1000, okazało się, że ma ona następczynie o nazwie Nautika 1080 Soley (spotkaliśmy się również z nazwą 1050 Soley – myślę, że różnice w długości wynikają z całkowitej długości platformy rufowej, którą w opcjach dodatkowych można sobie zamówić dłuższą).

W momencie, kiedy doszło do rozmów dotyczących finalnego zamówienia jachtu w stoczni Delphia Yachts, musieliśmy jasno sprecyzować, który typ jachtu wybieramy. No i burza mózgów: tysiąc pytań do dealera, dziesiątki zmian decyzji. Myślę, że osoby, które biorą pod uwagę czarter jachtu Nautika 1000, mogą spotkać się z podobnym problemem decyzyjnym. Na pewno nie na taką skalę, ale dylematem może okazać się wybór wersji.

Warunki cenowe są według mnie zabójcze, ale i promocja w sieci jest imponująca

Niestety, jeśli chodzi o zabudowę jachtu Nautika 1080 Soley, nie ma możliwości zakupu tzw półfabrykatu i zabudowania jachtu wg własnego gustu i potrzeby. Nad tym ubolewamy, ponieważ „kanciaki” i meble typu meblościanka rodem z PRL-u zupełnie do nas nie przemawiają.

Ciągle zastanawiam się, jak to możliwe, że ludzie płacą tyle pieniędzy za taki styl, ale widać chyba z nami coś się stało, że bogate, drewniane listwy, zaokrąglenia, taki po prostu smaczek prawdziwego drewna potraktowanego z sercem tylko nam się już podoba L Popatrz na zdjęcia poniżej, a zrozumiesz, o czym piszę.

Uwierz mi, że jeszcze wszędzie Ci powiedzą, że teraz tak się przecież buduje. Czyli „plastik-fantastik” rządzi i wszyscy ( no prawie wszyscy;-) są zadowoleni.

Wynajem jachtów motorowych bez licencji – żart?

Bardzo spodobało mi się poczucie humoru pana M. Bełbota, który na swoim jachcie motorowym Nautice 1000 S, pod napisem „Czarter bez patentu” dokleił słowo „ŻART”.

Od kilku lat na Mazurach możliwe jest wynajmowanie jachtów motorowych zupełnie bez patentu. Umożliwiają to wprowadzone przepisy.

Niestety, ci którzy tworzą te przepisy – pojęcie o konsekwencjach jego wprowadzenia w życie też mają niezbyt duże….

Może niektórym śmiałkom, którzy nigdy nawet nie byli na wodzie i decydują się na czarter TAKIEGO jachtu motorowego zupełnie BEZ PATENTU, da to coś do myślenia? A może nadal będziemy świadkami „wesołych sytuacji”, głównie w kanałach i portach, gdzie sternicy „bez patentu” dają pokaz swych „wysoce zaawansowanych” umiejętności? Ponieważ trochę im się pomyliło stwierdzenie „bez patentu” ze stwierdzeniem: bez umiejętności, bez wyobraźni, odpowiedzialności i rozumu?

Liczę na to, że w przyszłych sezonach sytuacja jakoś się unormuje i minie szał brania wszystkiego, co się rusza, pod wpływem ogólnego trendu zachęcającego w reklamach do czarteru jachtów bez patentu. Mam tu na myśli czarter tak dużych jachtów, jak właśnie jacht motorowy Nautika 1000 Soley. Chyba zgodzisz się ze mną, że aby sterować tego typu jachtem, trzeba posiadać minimum wiedzy i obycia na wodzie i zdawać sobie sprawę z tego, że samo szkolenie przed rejsem nie wystarczy.

Interesująco zapowiada się „kariera” jachtu Futura 40, może taki jacht w przyszłości „wyprze” Nautiki 1000 i 1080??? Wydaje mi się, że może nie koniecznie pod względem wyglądu, ale pod względem użytkowym, Futura ma spore szanse na dobrą sprzedaż.

Tak, czy inaczej, czas pokaże, w co inwestować, aby dogodzić klientom i sprostać ich oczekiwaniom. Wynajem jachtów motorowych na Mazurach staje się co raz bardziej popularny i nie da się tego zatrzymać. Trzeba się dostosować.

 

 

Czarter jachtów motorowych Mazury
5 (100%) 9 votes