Czarter jachtów motorowych Mazury


jacht motorowy nautika 1080 soley

Nowoczesny i komfortowy  jacht motorowo-spacerowy-idealny na Mazury! Załoga 8-9 osób. BEZ PATENTU.

Szczegóły >>

łódź motorowa nautika 1000

Bardzo wygodny houseboat. Mazury w zasięgu ręki, udany urlop w komfortowych warunkach. Załoga 8 osób. BEZ PATENTU

Szczegóły >>

nautika 830 czarter jachtu bez patentu

Idealny jacht motorowo-spacerowy do spokojnego zwiedzania Mazur. Max wyposażenie. Załoga 4-6 osób.

Szczegóły >>

Lubisz słońce i wodę? A może wędkujesz lub poszukujesz odpoczynku od pracy i chcesz zintegrować się z rodziną bądź przyjaciółmi?

Bardzo dobrze trafiłeś – mamy dla Ciebie kilka świetnych jednostek, ale aby Twój wypoczynek był naprawdę udany i bezpieczny,  pozostań tutaj chwilkę i poczytaj.


Czarter Jachtów Motorowych – co warto wiedzieć

Jeśli jeszcze nigdy nie prowadziłeś samodzielnie jachtu motorowego, to raczej nie daj się skusić poradom typu “po godzinie szkolenia spokojnie sobie poradzisz”. Zdecydowanie odradzamy tego typu podejście. Nawet po kursie motorowodnym, powinieneś poćwiczyć lub popływać trochę pod okiem doświadczonego sternika. Zacznij najlepiej od niewielkiego jachtu, a nie na przykład od razu od Futury 40.

Chętnie wypożyczymy Ci jacht bez jakichkolwiek patentów, ale liczymy, iż w zamian wykażesz się umiejętnościami oraz odpowiedzialnością na wodzie. W okresach przed i po-sezonowych możesz u nas zamówić lekcje doszkalające na większych lub mniejszych jachtach motorowych. Z naszego doświadczenia wynika, że wystarczy od 4-ech do 6-ciu godzin wspólnego pływania nastawionego głównie na manewry portowe, aby móc samodzielnie czarterować i prowadzić jacht motorowy.

Zatem- nie wahaj  się tylko skontaktuj się z nami, a na pewno Twój urlop będzie bezpieczny i wolny od rozczarowań. Pamiętaj, że u nas, poza indywidulaną obsługą otrzymujesz darmowe cumowanie, prąd, i wodę przy kei – w obliczu wzrastających opłat portowych, warto mieć to na uwadze przy planowaniu kosztów czarteru jachtów motorowych.

Czarter Jachtów Motorowych Mazury- przepisy

Zanim wypożyczysz jacht- koniecznie sprawdź, ile koni może mieć silnik, kto ma pierwszeństwo na wodzie i kiedy lepiej nie wypływać.

Wszystko to oraz wiele więcej (bez lania wody)  TUTAJ.

Jachty Motorowe- ceny

Jedną z  podstawowych kwestii wpływających na cenę wynajmu jachtu motorowego, jest termin, kiedy decydujemy się na czarter .  Najdroższym terminem , często nawet bardziej kosztownym niż środek sezonu (czyli przełom lipca i sierpnia), jest weekend gdy wypada Boże Ciało.

Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że otwierająca sezon majówka (01-03 maja), w ostatnich latach mocno straciła na popularności. Pogoda jest jeszcze wtedy kapryśna- można trafić zarówno na śnieg jak i na upał. Zatem biorąc powyższe pod uwagę, czarter jachtu motorowego w okresie Bożego Ciała, wydaje się mniej ryzykowny.

Boże Ciało to pierwszy wydłużony weekend, kiedy można liczyć już na względne ciepło. Niestety, jest to tak popularny okres, że ilość chętnych na czarter  jest tak duża, że znacznie przewyższa ilość jachtów. Efekt – wysokie ceny.

Najniższe ceny, jakie można wynegocjować na czarter jachtów motorowych na Mazurach są w maju i we wrześniu. Szczególnie, jeśli decydujemy się na wynajem tygodniowy.

W czerwcu ceny jachtów motorowych rosną, by osiągnąć najwyższy poziom w lipcu i sierpniu.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem kształtującym cenę za czarter jachtów motorowych na Mazurach jest typ jednostki, którą decydujemy się wynająć.

I tutaj znowu mamy do czynienia ze sporą rozbieżnością, ponieważ możemy wynająć jacht motorowy za 170 zł za dobę (np. jacht motorowy Albatros 623) lub za 1400 zł za dobę (jacht motorowy Futura 40)

Zatem nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o ceny wynajmu jachtów motorowych. Wiele zależy tu od umiejscowienia w kalendarzu jak i od typu jachtu, jaki wybieramy na czarter.

Czarter Jachtów Motorowych Mazury- zmiana zwyczajów i upodobań urlopowych

W ostatnich latach na Mazurach bardzo dużą popularnością cieszy się urlopowanie w tak zwanym “ruchu”, a nie stacjonarnie. Turyści korzystają z możliwości wynajmowania jachtów motorowych zamiast wynajmowania domków czy hoteli. Co więcej, wielu żeglarzy wybiera czarter jachtu motorowego zamiast żaglowego, ponieważ na przykład chce bezstresowo popływać z małymi dziećmi bądź osobami starszymi.

Czarter jachtów motorowych rozwija się w zadziwiającym tempie- przybywa jachtów oraz wyposażenia ułatwiającego funkcjonowanie w naprawdę komfortowych warunkach.

Hasło czarter jachtów motorowych Mazury wpisywane w wyszukiwarkę jest co raz częściej –  nie mogliśmy zostać w tyle 😉 i postanowiliśmy poszerzyć ofertę o jachty typu Nautika 1000 Soley, Nautika 830 Soley, River Boat 26. Dodatkowo, nawiązaliśmy współpracę z kilkoma zaufanymi armatorami, którzy oferują jachty motorowe typu Nexus 850, AM 780, Nautika 1000 czy Albatros 623.