O tym, jak zarezerwować łódź i nie dostać po kieszeni

Jak wynająć jacht? Czy są jeszcze w ogóle na Mazurach uczciwi armatorzy oferujący wynajem jachtów?? Te pytania pojawiają się zapewne w głowach osób, które chcą spędzić urlop na łódce, a nie mają jeszcze doświadczenia w szukaniu i procedurach rezerwacyjnych. Postaram się podpowiedzieć i uspokoić- każdy kiedyś zaczynał, najważniejsze jednak, aby zacząć z głową. Co to oznacza? Zerknij na podpowiedzi poniżej.


Pytanie ” Jak Wynająć Jacht?” trapi często osoby, które spotkały się z nieuczciwą obsługą związaną z wypożyczaniem jednostek pływających. Może dostały inną łódź niż na zdjęciach w ofercie, lub zmagały się z częstymi awariami sprzętu podczas rejsu? Na forach aż huczy od tego rodzaju opowieści…Po fatalnych i pechowych doświadczeniach,  czasem trudno znowu zebrać się w sobie i ponownie usiąść do planowania wakacji na wodzie Znamy to dobrze…Nasłuchaliśmy się od naszych klientów historii, które nie powinny się w ogóle wydarzyć.

Pytanie „Jak wynająć jacht”, pojawia się również w głowach osób, które pierwszy raz, samodzielnie planują dokonać rezerwacji Zapewniam, że w większości przypadków można uniknąć przykrych niespodzianek. Wystarczy odrobina zwiększonego skupienia i zaangażowania włożonego w proces poszukiwania dobrej jednostki do wypożyczenia. Poniżej 6 gotowych wskazówek, które mam nadzieję pomogą w procesie poszukiwania i rezerwacji wymarzonego jachtu.

jak wynająć jacht

Zatem, jak szukać łodzi , tak aby uniknąć kłopotów, a co gorsza, straty pieniędzy?

Wybór jednostki i firmy obsługującej nie jest łatwy, szczególnie gdy robi się pierwszy raz. Na rynku  panuje duża konkurencja i gdy wpiszesz w okno przeglądarki powiedzmy „wynajem jachtu mazury” otrzymasz mnóstwo wyników. Czasem ilość wyników może doprowadzić wręcz do zniechęcenia…

Dlatego spróbuj skorzystać z poniższych kroków, które mam nadzieję, pomogą w pełni dać Ci odpowiedź na pytanie Jak Wynająć Jacht bezpiecznie i w dobrej cenie.

1. Zawęź wyniki wyszukiwania do regionu, który konkretnie Cię interesuje.

Nie warto bowiem przeglądać wielu stron i brać pod uwagę ofert z Chorwacji, jeśli tak naprawdę chcemy zarezerwować czarter jachtów żaglowych na Mazurach. Precyzja jest tutaj bardzo ważna i daje nam dużą oszczędność czasu. Jeśli masz już ściśle określony kierunek, to :

2. Wybierz rzetelną firmę.

No tak – ale skąd wiedzieć, że rzetelna? Każdy teraz chwali się, że jest super i wrzuca zachęcające zdjęcia do sieci. A realia niestety bywają różne… W celu uniknięcia pomyłki, najlepiej bierz pod uwagę tylko te oferty, które przedstawiają na swoich stronach pełne dane kontaktowe i dzięki temu możesz sprawdzić ich wiarygodność np. www.firma.gov.pl

Miło by było, gdyby właściciele firmy  pokazali swoją „ludzką” twarz, a nie tylko numery telefonów i adresy stron www. Wydaje mi się, że dzwoniąc do autentycznej osoby, którą znamy chociaż ze zdjęcia czujemy się pewniej i bezpieczniej. Tutaj krótki filmik prezentujący nasz skromny dorobek oraz kilka słów o firmie:

Dodatkowo, dużym ułatwieniem jest wynajdywanie ofert z aktualnym kalendarzem rezerwacji lub z gotowymi, dostępnymi terminami typu „kup teraz” (nie dawno taki właśnie pomysł mi zaświtał w głowie i mam zamiar go wprowadzić na naszej witrynie) . Zobacz tutaj przykład strony z gotowym kalendarzem rezerwacji :

Korzystając ze stron posiadających takie właśnie udogodnienia, kolejny raz  zyskujesz na czasie, ponieważ nie musisz wykonywać dziesiątek telefonów i pytać, czy wybrana jednostka jest dostępna.

3. Odwiedź forum żeglarskie i poproś o pomoc .

czarter-jachtu-przez-internet-na-co-uważać-jak-nie-dać-się-oszukać

Na forach żeglarskich takich jak np. www.sailforum.pl .bez trudu spotkasz doświadczonych żeglarzy, którzy często żeglują i na pewno chętnie podpowiedzą gdzie i jak upolować wymarzoną żaglówkę. Niektóre opinie na takich forach bywają oczywiście stronnicze, ale jak wiadomo „jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził – zatem trudno znaleźć łódkę, która będzie miała same pozytywy na koncie. Trzeba sprawę wyważyć i sprawdzić, które opinie przeważają.

4. Poszukaj ofert ze zniżką.

W każdej firmie zdarzają się rezygnacje. Warto śledzić wybrane przez nas strony ( np. na Facebook lub poprzez zapisanie się na tzw.newsletter).

 5. Negocjuj ceny,  ale rozważnie…

Zbyt niska cena może oznaczać, że dana jednostka ma „coś na sumieniu” i armator chętniej obniża wtedy cenę. Jakość kosztuje i jeżeli właściciel jest pewien swego, nie zejdzie poniżej pewnej granicy. No chyba, że to już np. tylko 2, 3 dni do wybranego przez Ciebie terminu. Wtedy możesz znaleźć nawet nowiutką łódź i to w super cenie.

6. Zwracaj uwagę na aktualność zdjęć na stronie www.

Niestety, bardzo często zdarza się, iż na stronach oferujących wynajem łodzi znajdują się zdjęcia przedstawiające stan wyposażenia oraz wnętrza za czasów tzw. świetności.

aktualnie-zdjęcia-jachtu-tes-32-dreamer-rarytas-od-marigo-czarter

Zapytaj koniecznie armatora, z którego roku jest łódź i w jakim jest stanie (chodzi w szczególności o ogniska pleśni i wilgoci, stan fałów i żagli). Poproś o szczerą odpowiedź. Zadanie nie jest zbyt łatwe, lecz z każdym kolejnym razem sprawa ulega zmianie na lepsze, ponieważ w trakcie rejsu możesz oglądać „na żywo” różne łodzie spotkane na szlaku. Jeśli któryś wyjątkowo przypadnie Ci do gustu, po prostu dzwoń i zapytaj o możliwość rezerwacji tej własnie konkretnej jednostki.

Idealnie byłoby, gdybyś mógł zajrzeć do takiej upatrzonej żaglówki bądź motorówki . Myślę, że może się to spokojnie udać podczas postoju  w porcie. Polecam wtedy udać się na spacer po kejach i popytać żeglarzy tam cumujących o możliwość obejrzenia sprzętu. Zakładam, iż większość nie odmówi.

Jeśli będziesz przypadkiem w porcie Sztynort, to zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia naszego sprzętu na żywo. Jeśli tylko będą przy kei, to chętnie Cię po nich oprowadzimy, tak abyś nie miał wątpliwości co do jakości i stanu , który oferujemy. Zatem pisz, dzwoń – chętnie Cię poznamy. Ahoj!

4.2/5 - (6 votes)
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

1 komentarz do “O tym, jak zarezerwować łódź i nie dostać po kieszeni”

Dodaj komentarz