Jak wynająć jacht i się nie naciąć? Czy są jeszcze na Mazurach uczciwi armatorzy??


Takie pytanie trapi osoby, które spotkały się z nieuczciwą obsługą związaną z czarterem jachtów. Może dostały inny jacht niż na zdjęciach w ofercie, lub zmagały się z częstymi awariami sprzętu podczas rejsu? Na forach aż huczy od tego rodzaju opowieści…

Po fatalnych i pechowych doświadczeniach,  czasem trudno znowu zebrać się w sobie i ponownie usiąść do planowania wakacji na jachcie. Znamy to dobrze…Nasłuchaliśmy się od naszych klientów historii, które nie powinny się w ogóle wydarzyć.

Jednak w wielu przypadkach można było uniknąć kłopotów związanych z wynajęciem jachtu na Mazurach. Wystarczyła odrobina zwiększonego skupienia i zaangażowania włożonego w proces poszukiwania jachtu na czarter.

 żeglowanie-i-wynajmowanie-jachtów

Dzisiaj o tym, jak wynająć jacht na Mazurach, tak aby uniknąć kłopotów, a co gorsza, straty pieniędzy.

Wybór jachtu i firmy czarterowej nie jest łatwy, szczególnie gdy robi się pierwszy raz. Na rynku czarterów w Polsce panuje duża konkurencja i gdy wpiszesz w okno przeglądarki powiedzmy „czarter mazury” otrzymasz mnóstwo wyników. Czasem ilość wyników może doprowadzić wręcz do zniechęcenia…

 

Dlatego pierwszą rzeczą, jaką na początku powinieneś uczynić to :

1. Zawęzić wyniki wyszukiwania hasła jacht na czarter do regionu, który konkretnie Cię interesuje.

 

Nie warto bowiem przeglądać wielu stron i brać pod uwagę czarterowania jachtów w Giżycku, jeśli tak naprawdę chcemy żeglować po Bałtyku. Precyzja jest tutaj bardzo ważna i daje nam dużą oszczędność czasu.

Jeśli masz już ściśle określony kierunek, to :

2. Wybierz rzetelną firmę oferującą wynajem preferowanego jachtu na Mazurach.

 

No tak – ale skąd wiedzieć, że rzetelna? Każdy teraz chwali się, że jest super i wrzuca zachęcające zdjęcia do sieci. A realia niestety bywają różne…

W celu uniknięcia pomyłki, najlepiej bierz pod uwagę tylko te oferty, które przedstawiają na swoich stronach pełne dane kontaktowe i dzięki temu możesz sprawdzić ich wiarygodność np. www.firma.gov.pl

Miło by było, gdyby właściciele firmy czarterującej jachty  pokazali swoją „ludzką” twarz, a nie tylko numery telefonów i adresy stron www. Wydaje mi się, że dzwoniąc do autentycznej osoby, którą znamy chociaż ze zdjęcia czujemy się pewniej i bezpieczniej.

Dodatkowo, dużym ułatwieniem jest wynajdywanie ofert z aktualnym kalendarzem rezerwacji lub z gotowymi, dostępnymi terminami typu „kup teraz” (nie dawno taki właśnie pomysł mi zaświtał w głowie i mam zamiar go wprowadzić na naszej witrynie) . Korzystając ze stron posiadających takie właśnie udogodnienia, kolejny raz  zyskujesz na czasie, ponieważ nie musisz wykonywać dziesiątek telefonów i pytać, czy wybrany jacht na czarter jest dostępny.

3. Odwiedź forum żeglarskie i poproś o pomoc  wyborze jachtu / firmy wynajmującej wynajem jachtu na Mazurach.

czarter-jachtu-przez-internet-na-co-uważać-jak-nie-dać-się-oszukać

Na forach żeglarskich takich jak np. www.sailforum.pl .bez trudu spotkasz doświadczonych żeglarzy, którzy często wybierają czarter jachtów na Mazurach i na pewno chętnie podpowiedzą gdzie i jak wynająć wymarzoną żaglówkę. Niektóre opinie na takich forach bywają oczywiście stronnicze, ale jak wiadomo „jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził – zatem trudno znaleźć jacht, który będzie miał same pozytywy na koncie. Trzeba sprawę wyważyć i sprawdzić, które opinie przeważają.

4. Poszukaj ofert typu czarter Mazury Last Minute.

W każdej firmie czarterowej, wynajem jachtów Mazury wiąże się z ryzykiem rezygnacji przez klienta, bądź po prostu termin nie sprzedaje się. Warto śledzić wybrane przez nas strony ( np. na Facebook lub poprzez zapisanie się na tzw.newsletter).

 

 5. Negocjuj ceny,  ale rozważnie…

Zbyt niska cena czarteru może oznaczać, że jacht ma „coś na sumieniu” i armator chętniej obniża wtedy cenę. Jakość kosztuje i jeżeli właściciel jest pewien swego, nie zejdzie poniżej pewnej granicy. No chyba, że to już np. tylko 2, 3 dni do wybranego przez Ciebie terminu. Wtedy możesz znaleźć nawet nowiutki jacht na czarter  i to w super cenie.

6. Zwracaj uwagę na aktualność zdjęć na stronie www.

Niestety, bardzo często zdarza się, iż na stronach oferujących czarter jachtów na Mazurach, znajdują się zdjęcia przedstawiające stan wyposażenia oraz wnętrza za czasów tzw. świetności.

aktualnie-zdjęcia-jachtu-tes-32-dreamer-rarytas-od-marigo-czarter

 

Zapytaj koniecznie armatora, z którego roku jest jacht i w jakim jest stanie (chodzi w szczególności o ogniska pleśni i wilgoci, stan fałów i żagli). Poproś o szczerą odpowiedź.

Wybór jachtu na czarter wcale nie jest łatwą sprawą, lecz z każdym kolejnym czarterem sprawa ulega zmianie na lepsze, ponieważ w trakcie rejsu możesz oglądać „na żywo” jachty do czarteru spotkane na szlaku. Jeśli któryś wyjątkowo przypadnie Ci do gustu, po prostu dzwoń i zapytaj o wynajem tego  konkretnego jachtu. 

Idealnie byłoby, gdybyś mógł zajrzeć do takiego upatrzonego jachtu. Myślę, że może się to spokojnie udać podczas postoju jachtów w porcie. Polecam wtedy udać się na spacer po kejach i popytać żeglarzy tam cumujących o możliwość obejrzenia sprzętu. Zakładam, iż większość nie odmówi.

Jeśli będziesz przypadkiem w Sztynorcie, to zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia naszych jachtów na żywo. Jeśli tylko będą przy kei, to chętnie Cię po nich oprowadzimy, tak abyś nie miał wątpliwości co do jakości i stanu sprzętu, który oferujemy. Zatem pisz, dzwoń – chętnie Cię poznamy. Ahoj!