Kiedy najlepiej rezerwować łódkę?

Wielu żeglarzy, którzy lubią dobre promocje i zabawę w polowanie na najlepszą cenę, staje przed dylematem: zarezerwować czarter bardzo wcześnie i zbijać cenę czy może zaryzykować i czekać do ostatniej chwili i wtedy zbić cenę jeszcze bardziej? Sposobów postępowania jest bardzo wiele i nie dam Ci tu gotowej recepty, ponieważ wiele zależy od danego sezonu – niemal każdy jest inny i właściwie nigdy kalendarz rezerwacji nie układa się nam według jakiejś sprawdzonej reguły.

Postaram się jednak przybliżyć tutaj pewne „za” i „przeciw” obu sposobów polowania na najlepszą cenę, gdy planujesz czarter jachtu na Mazurach.

Rezerwacje w ofertach First Minute


Wielkim plusem tego typu ofert jest to, że:

  • właściwie masz nieograniczone możliwości dotyczące wyboru terminu oraz rodzaju łódki. Możesz dzwonić do firm, których jachtu widziałeś na szlaku i które przypadły Ci do gustu i mieć prawie 100% pewność, że wybrany przez Ciebie termin będzie jeszcze wolny.
  • armator nie wie do końca, jaki będzie miał sezon i często woli oddać łódkę taniej i nie denerwować się później niesprzedanymi terminami.

Zniżki oscylują tutaj zwykle od 10% do nawet 25%! Jednak zauważyłam, że te 25% zniżki funkcjonują w firmach, które od początku podniosły ceny w cenniku podstawowym i nawet po dużej zniżce cena końcowa wcale nie jest taka atrakcyjna. Taki typowy chwyt marketingowy – uważaj na to i zawsze spróbuj porównać oferty w kilku firmach oferujących wynajem danego jachtu w interesującym Cię terminie. Pamiętaj, żeby zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale również na rok produkcji, rodzaj wyposażenia i opłaty dodatkowe (jedna z największych czarterowni na Mazurach stosuje dopłaty nawet za ogrzewanie na swoich łódkach).

Korzystanie z ofert Last Minute


Zapewne dużo bardziej emocjonujący, rzec by można trochę jak hazard. Na pewno nie dla osób, które obiecały coś komuś (rodzinie, znajomym), bo może się okazać, że trochę nie spełnisz swoich zobowiązań. Szczególnie teraz, w dobie specyficznej sytuacji geopolitycznej, kiedy to mamy do czynienia ze strachem przed wyjazdem do Egiptu, Turcji czy Tunezji. Do tego dochodzi wysoki kurs Euro-czyli jak wyjeżdżasz za granicę, to koszt jest relatywnie wyższy w stosunku do lat ubiegłych.

Wielu Polaków postanowiło już w zeszłym roku pozostać na urlopie w kraju. Dowodem na to, było oblężenie nad polskim morzem oraz rekordowy sezon tutaj, na Mazurach. Z tego, co widzę, sytuacja na razie nie ulegnie zmianie i można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że sezon w branży w roku 2022 będzie również rekordowy. Dlatego decydując się na wybór oferty Last Minute powinieneś wziąć powyższe pod uwagę.

Jeśli jednak chcesz podjąć ryzyko, to przygotuj się na ograniczony wybór jachtów (szczególnie w szczycie sezonu, szczególnie, jeśli ma to być jacht powyżej 30 stóp- takie sprzedają się w pierwszej kolejności). Masz jednak szansę ugrać większą zniżkę niż 25%. W tamtym roku widziałam nową Antilę 33 ze zniżką 50% w lipcu!

Wiele osób, których nie wiążą ścisłe terminy urlopowe związane z obowiązkami służbowymi, śledzi Last Minute i nie wyobraża sobie innego sposobu, aby zarezerwować czarter jachtu.

Są jednak zwykle osoby, które były na Mazurach i czarterowały jachty wiele razy, zatem posiadają wiedzę, co do stanu konkretnych jednostek oraz znają opinie dotyczące rzetelności armatorów.

Weź pod uwagę w swoich rozważaniach, że tak jak w życiu – nie ma nic za darmo, tak samo tutaj: rzadko zdarzają się „cudy”. Jeśli jacht jest wolny w bardzo popularnym terminie, to z dużym prawdopodobieństwem coś może być z nim nie tak.

Życzę Ci z całego serca, abyś wybrał sposób najlepszy dla Ciebie, sposób, który zagwarantuje Ci najlepszą cenę i świetny jacht. W linku poniżej podaję jeszcze kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc uniknąć podstawowych błędów przy szukaniu łódek na wynajem:

Do zobaczenia na mazurskim szlaku w sezonie 2024!

Zapraszam Cię do Sztynortu (jeśli tam zapłyniesz lub przyjedziesz – keja rezydencka nr 4 -poznajmy się), albo napisz do nas już teraz i zapytaj co mamy dla Ciebie (klik nie jest żadną wiążącą rezerwacją). Ahoj!

5/5 - (1 vote)
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

1 komentarz do “Kiedy najlepiej rezerwować łódkę?”

Dodaj komentarz