Nautika 1000 S czarter Mazury

 

port Sztynort Mazury

180 PLN zniżki na pierwszy tygodniowy czarter w naszej firmie !
Nautika 1080 Soley - wyposażenie

Nautika 1080 Soley Czarter – Wyposażenie PONADSTANDARDOWE

 • Silnik diesel Nanni 30 KM
 • DWA mocne stery strumieniowe (na dziobie i na rufie)
 • Echosonda
 • GPS + tablet z zainstalowaną mapą TAIDER
 • Ciepła woda, prysznic
 • Lodówka elektryczna 64 otwierana do przodu
 • ( mrozi kostki lodu)
 • WC morskie elektryczne z maceratorem
 • Bojler z ciepłą wodą
 • 2 fotele sternika
 • 2 okna otwierane w sterówce
 • Prysznic pokładowy
 • wydłużona platforma kąpielowa z drabinką

Wyposażenie STANDARDOWE

Materace kokpitowe i dziobowe, Telewizor, Audio, gniazda ładowania tel. Kom, Instalacja 230V, Kuchenka gazowa dwupalnikowa, Zlew dwukomorowy (ciepła woda), instalacja wody pitnej, środki ratunkowe, środki czystości, wszystkie kabiny wentylowane i ogrzewane, w pełni wyposażony kambuz (patelnie, kubki, kieliszki, sztućce, garnki), ubezpieczenie jachtu i silnika, składany stół kokpitowy+ 2 fotele składane.
Nautika 1080 S - Dane techniczne

Nautika 1000 Soley dane techniczne:

Typ łodzi: houseboat
Długość: 10,80 m
Szerokość: 3,45 m
Zanurzenie: 0,65
Wysokość w kabienie: 2 m
Rocznik: 2017
Ilość osób: 8
Kabiny zamykane: 3
Silnik: Stacjonarny
Napęd: Śruba
Moc silnika: 30 kM
Sterowanie: Kierownica wspomagana układem hydraulicznym
Waga: 5500 kg
Zbiornik paliwa: 100 l
Kanister: 10l
Zbiornik wody: 120 l
Ogrzewanie: Webasto Air Top 5500
Toalet: 1
Typ WC: Toaleta morska elektryczna

Cennik i Rezerwacja
CENNIK I REZERWACJA
Nautika 1080 S - Opis Jachtu

Nautika 1000 S czarter – najważniejsze cechy jachtu

Silnik diesel 30 KM, który spali niecałe 3 l na godzinę, 2 stery strumieniowe, 3 zamykane kabiny 2-osobowe+ mesa z 2-osobowym spaniem, kabina z WC morskim elektrycznym, prysznic, ciepła woda, pełne cabrio z moskitierami, 2 wygodne fotele , materace w kokpicie i na dziobie, mapa TAIDER+GPS. W sieci funkcjonują 2 nazwy tego jachtu: Nautika 1000 Soley lub Nautika 1080. Obie nazwy odnoszą się do tego samego typu łodzi motorowej.

CENY uzależnione są od długości i daty czarteru (wysoki/niski sezon)

Nautika 1000 Soley  – sterowanie

Nasza Nautika 1080 Soley zasilana jest cichym, ekonomicznym silnikiem diesla o mocy 30 KM. Sterowanie wspomagane jest pompą hydrauliczną. Średnia ilość paliwa potrzebna do godzinnego pływania to ok 2,8 L.

W związku z powyższym, houseboat Nautika 1000 staje się idealną propozycją na spędzenie urlopu polegającego na zwiedzaniu Mazur. Prosta, a jednocześnie innowacyjna konstrukcja tej jednostki, z łatwym dostępem na pokład budzi największe zainteresowanie wśród rodzin z małymi dziećmi i osobami starszymi.

Nautika 1000 Soley – zabudowa wnętrza

Pod pokładem jachtu znajduje się obszerna messa z bardzo wygodnym i bogato wyposażonym kambuzem (szuflady na prowadnicach, lodówka 65 l otwierana do przodu, duży zlew dwu-komorowy, talerze, sztućce, garnki, kieliszki, patelnia, durszlak oraz półki i szafki). W messie mamy do dyspozycji rozkładany stół, przy którym można usiąść –  od strony kambuza: na wygodnej, tapicerowanej pufie (2 osoby), lub na kanapie po przeciwnej stronie (4-5 osób).

Kanapa w messie jest rozkładana i w razie potrzeby mogą na niej spać wygodnie 2 osoby dorosłe.

Poza messą, na pokładzie Nautiki 1080 znajdują się jeszcze 3 zamykane kabiny sypialniane – 2 rufowe (2- osobowe) oraz jedna dziobowa – mogą tam spać 2 osoby dorosłe+dziecko -jest naprawdę szeroka.

Do dyspozycji naszych gości mamy również kabinę WC wyposażoną w prysznic oraz WC morskie , elektryczne. 

 

UWAGA :  czarter Nautika 1080 Soley możliwy jest bez tzw patentu, ale TYLKO w wypadku przedstawienia wiarygodnych referencji z poprzedniego czarteru łodzią motorową lub żaglową z silnikiem spalinowym. W pozostałych przypadkach wymagamy min patent żeglarski lub motorowodny.

Nautika 1080 Soley to idealny kompromis pomiędzy funkcjonalnością, przestrzenią i estetyką. Zerknij na wyposażenie, a dowiesz się, że manewrowanie tym jachtem ułatwią Ci 2 stery strumieniowe oraz echosonda. Wypoczniesz i opalisz się dzięki dużej ilości materacy na dziobie oraz w kokpicie. Ugotujesz ulubiony posiłek korzystając z bardzo dobrze rozplanowanego i wyposażonego kambuza. Zapraszamy!

Czym różni się Nautika 1080 Soley(Nautika 1000 S) od znanej od lat Nautiki 1000?

 • Nautika 1080 S ma zmieniony kształt kadłuba, dostosowany do półślizgu.
 • Inny układ kokpitu z asymetrycznym wejściem na rufie i innym układem siedzeń.
 • Dwa fotele w kokpicie.

A pod pokładem przesunięta do przodu kabina na lewej burcie co obniżyło sufit nad hundkoją i zmniejsza messę o jedną szafkę. Ale za to zabudowano jaskółki.

W sumie, choć jachty są do siebie podobne, Nautika 1000 przeznaczona jest do spokojnej żeglugi śródlądowej a Soleyka do szybszej, w półślizgu, z możliwością pływania po morzu (ale wtedy potrzebny jest dużo mocniejszy silnik).

Przy czym należy pamiętać, że np. 50 konny silnik Soleyki w ślizg nie wprowadzi. Sam kształt kadłuba nie wystarczy, potrzebna jest moc. W/g testu niemieckiego magazynu Boote Soleyka z 50 konnym silnikiem osiąga max 14 km/h czyli dokładnie tyle samo co Nautika 1000 z takim samym silnikiem.

W sieci utrwaliły się 2 nazwy tego jachtu : Nautika 1000 Soley lub Nautika 1080 Soley. Obie dotyczą tego samego jachtu.


 

Panorama jachtu Nautika 1000 Soley
Nautika 1000 - wyposażenie

Nautika 1000 czarter – wyposażenie jachtu


Silnik diesla 30 KM 
Kierownica (siłownik hydrauliczny)
3 zamykane kabiny 2-osobowe
WC morskie
Lodówka prąd
Ogrzewanie webasto
Telewizor + wejście USB
Radio Cd/ mp3/USB
Ster strumieniowy x2
Echosonda, stolik kokpitowy
Cabrio

Materace kokpitowe+dziobowe

Nautika 1000 - Dane techniczne

Nautika 1000 – Dane techniczne łodzi


Długość całkowita 10,5 m
Długość kadłuba 10 m
Szerokość maksymalna 3,45 m
Zanurzenie 0,65 m
Wyporność 6 t
Jacht wykonała stocznia DELPHIA YACHTS
Cennik i Rezerwacja
CENNIK I REZERWACJA
Nautika 1000 - Opis Jachtu

Nautika 1000 – 2 jednostki w ofercie naszego partnera firmy czarter jachtów Elja logo

Oba jachty stacjonują w porcie Ekomarina Giżycko.

Poniżej kilka niewątpliwych zalet tego jachtu :

Stabilność 

Stanie na burcie tej jednostki, nawet w kilka osób, nie powoduje niebezpiecznych przechyłów stwarzających zagrożenie wypadnięcia. Wygoda  to następna zaleta jachtu NAUTIKA 1000. W części górnej pokładu, w tak zwanej sterówce, znajduje się rozkładany stolik i wygodne miejsca dla 8 osób. Wysokość sterówki wynosi 2,2m, gdzie nawet wysokie osoby mogą poruszać się w pozycji wyprostowanej. W upalne Mazurskie dni i noce jest to idealne miejsce do spożywania wspólnych posiłków i wypoczynku przy ulubionej książce czy grach zespołowych. Duże przeszklone szyby zapewniają doskonały widok na otaczający nas krajobraz Wielkich Jezior Mazurskich.

Nautika 1000 – co znajdziemy pod pokładem?

W dolnej części pokładu znajduje się aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem dla 8 osób. Znajduje się w niej wersalka, rozkładany stolik, ława, telewizor z radiem, lodówka, zlew, kuchenka gazowa, zestaw obiadowy i kawowy dla 10 osób, oraz miejsce do przygotowywania posiłków. Z aneksu kuchennego jest wejście do 3 zamykanych kajut i łazienki. Łazienka składa się z automatycznej toalety morskiej, umywalki, prysznica. Podgrzewana woda w bojlerze zapewnia ciepłą wodę na toaletę dla całej załogi. Kajuta dziobowa przeznaczona jest szczególnie dla osób starszych gdyż można poruszać się w niej w pozycji stojącej. Dwie kajuty rufowe są 2 osobowe i do spania trzeba wejść w pozycji pochylonej. Nie mniej jednak jest szeroka, przestrzenna i nasłoneczniona.
We wszystkich pomieszczeniach jachtu znajdują się nawiewy do ogrzewania w przypadku zimnych dni.
Ogrzewanie WEBASTO sterowane jest automatycznie w zależności od warunków pogodowych i zapewnia komfort temperaturowy dla wszystkich pomieszczeń.

Zbiorniki na jachcie Nautika 1000

Na jachcie znajdują się 3 zbiorniki na ciecze. Jeden zbiornik 100L na brudną wodę tylko z toalety. Wskaźnik na tablicy rozdzielczej informuje nas o stanie zapełnienia i konieczności jego opróżnienia. Opróżnianie odbywa się w porcie przy użyciu specjalnej pompy po uprzednim zawiadomieniu Bosmana o takiej potrzebie.
Zbiornik 200L na wodę użytkową do bieżących potrzeb sanitarnych. Nautika 1000 posiada instalację wody pitnej. Poziom napełnienia kontrolujemy na wskaźniku na tablicy rozdzielczej. W przypadku minimalnego poziomu wody uzupełniamy go wykorzystując do tego celu krany ze szlauchami znajdujące się przy miejscach parkingowych jachtów w porcie. Trzeci zbiornik 100L to zbiornik z paliwem. Tak jak w poprzednich przypadkach poziom paliwa kontrolujemy na wskaźniku na tablicy rozdzielczej. Jacht zużywa 3l/h.
Tak w dużym skrócie opowiedziałem o zaletach i wygodach jachtu, NAUTIKA 1000 który mamy w swojej ofercie dla Państwa.

Sterowanie jachtem motorowym Nautika 1000

Na koniec zostawiłem dla wielbicieli starowania i kierowania jachtami krótką obsługę techniczną pływania takim jachtem, która przynosi dużo radości i podnosi prestiż dla sternika w stosunku do pozostałych członków załogi. Mimo swoich dużych gabarytów i sprawiania wrażenia pokaźnych rozmiarów jacht wyposażony jest w nowoczesne systemy ułatwiające sterownie nim nawet w ciasnych portach, co sprawia, że jest przyjazny dla każdego. Pierwsze instruktaże manewrowe udzielane w porcie prawie od razu pozwalają nawet niewprawionym klientom pozbyć się stresu i nabrać zaufania i pewności do prowadzenia takiej jednostki. Wszystko to za pomocą sterów strumieniowych, dziobowego i rufowego. Dzięki nim możemy płynąć bokiem w lewą lub prawą stronę jak i kręcić się dookoła. Pozwala to na łatwe cumowanie w portach przy pomostach nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Przy parkowaniu wprawiony sternik jest w stanie sam dobić do pomostu i bezpiecznie zacumować jacht bez pomocy osób trzecich. Dokładając naszych starań sprawimy szanowny kliencie, że nabierzesz doskonałego doświadczenia w obsłudze naszego jachtu, tak, aby Ty i Twoi przyjaciele mogli przeżyć niezapomniane chwile radości ze spędzenia wakacji na Maurach na naszych jachtach NAUTIKA 1000. Serdecznie zapraszamy w nadchodzącym sezonie.

Skontaktuj się z nami

biuro@marigo.pl

(+48) 691 612 066

Sztynort Duży 11, 11-600 Węgorzewo