biuro@marigo.pl
Zadzwoń +48 691 612 066

O nas

Czarter jachtów na Mazurach – skąd wziął się ten pomysł?

Historia naszej firmy sięga pamiętnych wakacji w roku 1995, kiedy to zaraz po kursie żeglarskim, ruszyliśmy na podbój Mazur. Tata naszego dobrego kolegi posiadał już wtedy jacht na wynajem i dzięki temu mogliśmy na nim żeglować do woli ( jak tylko był wolny od czarteru oczywiście). Był to legendarny Orion o mistycznej nazwie Ondyna. Wynajem jachtu w owych czasach był dość nietypowym zajęciem. Jednakże taka forma zarobkowania zapadła nam wtedy głęboko w pamięć i po kilku latach ciężkiej, wakacyjnej orki na polach norweskich, postanowiliśmy zainwestować w swój pierwszy, wymarzony jacht.

Było ciężko, ale….

Motywacja była ogromna, ponieważ obliczyliśmy, że nasz jacht na wynajem powinien zarobić tyle, co jedno z nas przez całe 4 miesiące wakacji w Norwegii…Zatem zabraliśmy się ostro do pracy, wiele robiliśmy sami i w skrócie dostaliśmy niezłą nauczkę od życia, bo nasz pomysł na small biznes okazał się niezłym wyzwaniem. Ostatecznie nasz pierwszy jacht na czarter na Mazurach stanął na wodzie jeziora Ryńskiego w kwietniu 2002 roku.

Ten jacht w owych czasach naprawdę robił wrażenie!

Bo nasze wyśnione Tango 780 FS wyróżniało się wtedy najwyższym masztem w porcie i wzbudzało spore zainteresowanie swoją sylwetką i długością. Często zastanawiam się teraz, jaki jacht musielibyśmy zwodować w obecnych czasach, aby wzbudzić zainteresowanie?

Czarter  jachtu okazał się sukcesem

Po pierwszym sezonie, który był całkiem udany ( bo w tamtych czasach marketing ograniczał się tylko do zamieszczenia ogłoszenia na portalu mazury.info), dokupiliśmy kolejny jacht na czarter. I tak się zaczęło…Ponoć jak się już zacznie, to nie można skończyć. Przynajmniej nie znam takiej sytuacji wśród znajomych z branży, aby ktoś przestał zajmować się czarterem jachtów na Mazurach. Większość postawiła na rozwój, podobnie jak my korzysta z dofinansowań unijnych i jakoś ciągnie ten “wóz” Nasz “wóz” przewiózł do tej pory setki gości, przerobiliśmy w sumie 12 jachtów- głównie jachty typu Tes 32 Dreamer.
Obecnie historia zatacza koło, ponieważ znowu wracamy do jachtu Tango, w wersji troszeczkę bardziej wypasionej (jacht Tango 33).

Zapraszamy do obejrzenia naszych jednostek  – w sezonie w każdą sobotę w godzinach od 10-15, poza sezonem po uzgodnieniu telefonicznym. Ahoj !

Małgorzata i Mariusz