O nas

Czarter jachtów na Mazurach – skąd wziął się ten pomysł?

Historia naszej firmy sięga pamiętnych wakacji w roku 1995, kiedy to zaraz po kursie żeglarskim, ruszyliśmy na podbój Mazur. Tata naszego dobrego kolegi posiadał już wtedy jacht na wynajem i dzięki temu mogliśmy na nim żeglować do woli ( jak tylko był wolny od czarteru oczywiście). Był to legendarny Orion o mistycznej nazwie Ondyna. Wynajem jachtu w owych czasach był dość nietypowym zajęciem. Jednakże taka forma zarobkowania zapadła nam wtedy głęboko w pamięć i po kilku latach ciężkiej, wakacyjnej orki na polach norweskich, postanowiliśmy zainwestować w swój pierwszy, wymarzony jacht.

Było ciężko, ale….

Motywacja była ogromna, ponieważ obliczyliśmy, że nasz jacht na wynajem powinien zarobić tyle, co jedno z nas przez całe 4 miesiące wakacji w Norwegii…Zatem zabraliśmy się ostro do pracy, wiele robiliśmy sami i w skrócie dostaliśmy niezłą nauczkę od życia, bo nasz pomysł na small biznes okazał się niezłym wyzwaniem. Ostatecznie nasz pierwszy jacht na czarter na Mazurach stanął na wodzie jeziora Ryńskiego w kwietniu 2002 roku.

Ten jacht w owych czasach naprawdę robił wrażenie!

Bo nasze wyśnione Tango 780 FS wyróżniało się wtedy najwyższym masztem w porcie i wzbudzało spore zainteresowanie swoją sylwetką i długością. Często zastanawiam się teraz, jaki jacht musielibyśmy zwodować w obecnych czasach, aby wzbudzić zainteresowanie?

Czarter jachtu okazał się sukcesem

Po pierwszym sezonie, który był całkiem udany ( bo w tamtych czasach marketing ograniczał się tylko do zamieszczenia ogłoszenia na portalu mazury.info), dokupiliśmy kolejny jacht na czarter. I tak się zaczęło…Ponoć jak się już zacznie, to nie można skończyć. Przynajmniej nie znam takiej sytuacji wśród znajomych z branży, aby ktoś przestał zajmować się czarterem jachtów na Mazurach. Większość postawiła na rozwój, podobnie jak my korzysta z dofinansowań unijnych i jakoś ciągnie ten “wóz” Nasz “wóz” przewiózł do tej pory setki gości, przerobiliśmy w sumie 12 jachtów- głównie jachty typu Tes 32 Dreamer.
Obecnie historia zatacza koło, ponieważ znowu wracamy do jachtu Tango, w wersji troszeczkę bardziej wypasionej (jacht Tango 33).

Zapraszamy do obejrzenia naszych jednostek – w sezonie w każdą sobotę w godzinach od 10-15, poza sezonem po uzgodnieniu telefonicznym. Ahoj !

Odrobina Luksusu na jachcie jeszcze nikomu nie zaszkodziła 😉

Chcemy abyś poczuł się wyjątkowo odpoczywając na naszych jachtach, dlatego używamy najlepszych materiałów wykończeniowych i przytulnych dodatków.

Wybierając nasze jachty będziesz korzystał z prawdziwych, mahoniowych mebli, a dzięki zastosowaniu skór naturalnych lub syntetycznych najwyższej jakości na tapicerce, nie musisz obawiać się już więcej o “niespodzianki” po poprzednich załogantach.

Jachty, które oferujemy do czarteru są solidnie wykonane, zgodnie z projektem i dobrą szkołą szkutniczą.

Wszystkie sklejki są porządnie wklejone na matę i żywicę ( a nie na klej) oraz zabezpieczone bardzo dobrej jakości lakierami. Dużą wage przykłądamy do wentylacji jachtów, co skutkuje tym, iż żadko mamy problemy z zawilgoceniem i grzybem na tapicerkach czy w bakistach.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Bezpieczeństwo” tab_id=”1474946496822-d1e94d54-bac3″][vc_column_text]Nasze jachty są bezpieczne! Sprawdzamy osprzęt przed i po czarterze.

Do dyspozycji naszych gości oddajemy środki ratunkowe ( również dla dzieci) w postaci kapoków i koła ratunkowego. Na każdym jachcie znajduje się gaśnica. Sprawność wszystkich instalacji jest kontrolowana przed każdym sezonem.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row]

Oceń strone