Ogonki

Ogonki to wioska turystyczna, do której możliwość dopłynięcia mają jachty wyposażone zarówno w żagle jak i te posiadające jedynie silnik. Ogonki położone są bezpośrednio nad jeziorem Święcajty należącym do szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, 6 km od Węgorzewa i 19 km od Giżycka. Przez wieś przepływa rzeka Sapina łącząca jezioro Święcajty z jeziorem Stręgiel. Wieś leży przy drodze krajowej nr 63 z Giżycka do Węgorzewa.

Jeśli jesteś na wodzie i poszukujesz miejsca na zacumowanie, to możesz skorzystać z kilku miejsc. W samych Ogonkach można zacumować przy niewielkim pomoście, tuż przy wspomnianej powyżej drodze krajowej nr 63. Minusem są przejeżdżające bardzo blisko i dość często samochody tuż przy kei, natomiast plusem jest to, że można wyjść z jachtu na posiłek(kilka punktów lokalnej gastronomii) lub na zakupy (mały sklepik spożywczy).

Ogonki Mazury

Najbliżej Ogonek znajduje się ośrodek z hotelem Ognisty ptak :

Po drugiej stronie jeziora Kolonia Rybacka Ogonki,a trochę dalej w kierunku półwyspu Kal można cumować w bardzo fajnym ośrodku Piękny Brzeg:

http://pieknybrzeg.pl/

Piekny Brzeg posiada o tyle korzystną lokalizację względem słońca, że operuje ono tutaj praktycznie od wczesnego rana do późnego popołudnia. Plaża skąpana w słońcu od rana do wieczora- czego chcieć więcej? 🙂 Do tego czyste sanitariaty, szerokie keje, tawerna przy nabrzeżu i las sosnowy…Zapłyńcie, sami zobaczycie- polecamy tą miejscówkę.

Niedaleko Pięknego Brzegu, jeszcze dalej w kierunku na Kal znajduje się przystań Kal- warunki skromniejsze, ale przyzwoite. Spokój, cisz no i oczywiście wspaniały widok na jezioro Święcajty zupełnie gratis.

W Ogonkach można plażować, pływać kajakiem, żeglować albo jeździć na rowerze lub konno. Można też wybrać się do Puszczy Boreckiej, która zaczyna się 20 kilometrów od Ogonek.

5/5 - (1 vote)
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz