Port Trygort Mazury

Kontakt 
508 143 982
87 4270343
Głębokość1.2 m
-3 m
Ceny Cumowania25 zł
+
15 zł os.

Port Trygort Mazury– dawniej Aniata – piękne i zaciszne miejsce położone w zatoce Przystań, należącej do kompleksu jeziora Mamry. W porcie Trygort czeka na Was wiele atrakcji (sauna, plaża, zarybiony staw, biesiady ogniskowe, pyszne jedzenie w restauracji na górze oraz przepiękna panorama jeziora Mamry. Sprawdź ceny, lokalizacje oraz atrakcje tego niezwykle urokliwego portu.


Port Trygort Cennik 2022

Prąd: 15 złPrysznic: 10 złOgnisko: 60 złKemping : 20 zł
Sklep: 1500 mWC: w cenieRestauracjaPlac zabaw
BoiskoPlaża: 0 mSaunaWi Fi
KajakiRoweryNurkowanie

Opłaty pobierane są od jachtu oraz od ilości członków załogi. Jak przypłynęliśmy w tamtym roku tylko na obiad (cumowaliśmy jacht jakieś 2 godziny jachtem motorowym bez patentu Nexus ) – nie naliczono nam żadnych opłat-cumowanie bez noclegu jest tutaj GRATIS. Cumowanie w porcie Trygort odbywa na zewnątrz kei (muringi) lub od wewnętrznej strony (boje).

Postój jachtu w porcie na noc : 25 zł/ doba

Jeśli łódź nie zostaje na noc: cumowanie GRATIS

Opłata za osobę na jachcie: 15 zł/doba

Opłata za dziecko do 6 lat : GRATIS

W cenie cumowania: WC, prysznice, zmywanie naczyń

Podłączenie do prądu: 15 zł jacht

Kaucja za wtyczkę do prądu : 50 zł

Drzewo na ognisko : 60 zł – cała taczka

Gaz butla 2 kg: 40 zł

Gaz butla 3 kg: 50 zł

Opłaty portowe należy regulować bezpośrednio u bosmana lub na górze w restauracji.


Port Trygort to piękne miejsce , do którego warto choć raz zacumować w trakcie rejsu jachtem po Mazurach. Znajdziecie tu miejsce na grill i ognisko- przy samej wodzie, miłą obsługę oraz pyszną strawę w restauracji na górze. Aby posmakować mazurskiej kuchni czy skorzystać z sanitariatów, należy spalić kilka kalorii podążając ku wzgórzu, na którym zlokalizowany jest pensjonat wraz z restauracją oraz kolorowymi domkami na wynajem.

Sanitariaty

W toaletach czysto i schludnie. Korzystanie z nich jest wliczone w cenę cumowania w porcie Trygort.

Restauracja na wzgórzu z widokiem

Kolejnym, mocnym punktem portu Trygort jest urokliwa restauracja znajdująca się na wzgórzu. Spożywanie posiłków odbywa się tu w iście sielskiej atmosferze – w otoczeniu jabłoni, krzewów porzeczkowych oraz zapachu jeziora Mamry…

Port Trygort – atrakcje

Port posiada wspaniałą lokalizację oraz naprawdę rozległy teren atrakcyjny turystycznie. Znajdziesz tu saunę, prywatną plażę, 2 wydzielone miejsca na ognisko, boisko do siatkówki, staw z rybami (na górze-na lewo od restauracji). Piękny widok z panoramą jeziora Mamry zupełnie gratis 🙂

Na terenie ośrodka można wypożyczyć :

  • kajaki
  • łodzie i motorówki
  • rowery

W sezonie swoja bazę ma tu Mazurskie Centrum Nurkowe, które organizuje podwodne wypady do zatopionego na Mamrach wraku Arabella( 33 m głębokości).

Przystań Trygort- bywa tu tłoczno….

To fakt, ale na szczęście – tylko raz w roku. Port Trygort słynie bowiem z regat Mamert Cup, które odbywają się tu co roku, w ostatni weekend września.  Jest tu wtedy wyjątkowo tłoczno – a jachty cumują wiążąc się jeden za drugim, bo w tradycyjny sposób miejsc nie wystarcza – zwykle przybywa tu w tym czasie grubo ponad 100 jednostek. Oczywiście pandemia obecnie uniemożliwia przeprowadzanie regat w porcie Trygort. Wynajmij Jacht i zapłyń do tego portu koniecznie! Każdy kto czarteruje jachty na Mazurach, powinien „zaliczyć” pewne kultowe destynacje. Port Trygort z pewnością zalicza się do takowych. Pamiętajcie, że w sezonie, kiedy jeziora są pełne białych żagli na horyzoncie, bywa tu tłoczno. Dlatego warto przypłynąć jachtem trochę wcześniej, w okolicach 16-17, aby mieć szansę na miejsce przy kei.

Dziękujemy bardzo !
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz