Port Trygort Mazury

Port Trygort Kontakt: +48 508 143 982, +48 87 4270343

Port Trygort Mazury– dawniej Aniata – piękne i zaciszne miejsce położone w zatoce Przystań, należącej do kompleksu jeziora Mamry. Sprawdź ceny, lokalizacje oraz atrakcje tego niezwykle urokliwego portu.

 

GŁĘBOKOŚĆ: 1,2 M – 3 M

CUMOWANIE: LONG SIDE, BOJA, KOTWICA

CENA: 25 ZŁ ZA JACHT + 15 ZŁ/OSOBA

 

Port Trygort Opłaty Portowe

Opłaty pobierane są od jachtu oraz od ilości członków załogi. Jak przypłynęliśmy w tamtym roku tylko na obiad (cumowaliśmy jacht jakieś 2 godziny) – nie naliczono nam żadnych opłat-cumowanie bez noclegu jest tutaj GRATIS.

Kliknij CENNIK , aby poznać dokładne ceny za cumowanie w porcie Trygort

Port Trygort to piękne miejsce , do którego warto choć raz zacumować w trakcie rejsu jachtem po Mazurach.

Znajdziecie tu miejsce na grill i ognisko- przy samej wodzie, miłą obsługę oraz pyszną strawę w restauracji na górze.

port-trygort-widok-z-kei

przystań trygort

Aby posmakować mazurskiej kuchni czy skorzystać z sanitariatów, należy spalić kilka kalorii podążając ku wzgórzu, na którym zlokalizowany jest pensjonat wraz z restauracją oraz kolorowymi domkami na wynajem.

port-trygort-aleja-prowadząca-do-pensjonatu-restauracji-i-sanitariatów

Port Trygort- sanitariaty

W toaletach czysto i schludnie. Korzystanie z nich jest wliczone w cenę cumowania w porcie Trygort.

port-trygort-saitariaty-w-środku

Port Trygort – restauracja na wzgórzu z widokiem

Kolejnym, mocnym punktem portu Trygort jest urokliwa restauracja znajdująca się na wzgórzu. Spożywanie posiłków odbywa się tu w iście sielskiej atmosferze – w otoczeniu jabłoni, krzewów porzeczkowych oraz zapachu jeziora Mamry…

port-trygort-restauracja

Port Trygort – atrakcje

Port posiada wspaniałą lokalizację oraz naprawdę rozległy teren atrakcyjny turystycznie. Znajdziesz tu saunę, prywatną plażę, 2 wydzielone miejsca na ognisko, boisko do siatkówki, staw z rybami (na górze-na lewo od restauracji). Piękny widok z panoramą jeziora Mamry zupełnie gratis 🙂

Na terenie ośrodka można wypożyczyć :

  • kajaki
  • łodzie i motorówki
  • rowery

Przystań Trygort- bywa tu tłoczno….

To fakt, ale na szczęście – tylko raz w roku. Port Trygort słynie bowiem z regat Mamert Cup, które odbywają się tu co roku, w ostatni weekend września.  Jest tu wtedy wyjątkowo tłoczno – a jachty cumują wiążąc się jeden za drugim, bo w tradycyjny sposób miejsc nie wystarcza – zwykle przybywa tu w tym czasie grubo ponad 100 jednostek. W tym roku regaty odbędą się 26.09.2020.

port-trygort-regaty-mamert-cup

Wynajmij Jacht i zapłyń do tego portu koniecznie! Każdy kto czarteruje jachty na Mazurach, powinien „zaliczyć” pewne kultowe destynacje. Port Trygort z pewnością zalicza się do takowych.

Pamiętajcie, że w sezonie, kiedy jeziora są pełne białych żagli na horyzoncie, bywa tu tłoczno. Dlatego warto przypłynąć jachtem trochę wcześniej, w okolicach 16-17, aby mieć szansę na miejsce przy kei.