Szanty Mazury 2023

Szanty Mazury-popularne destynacje na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i aktualne listy koncertów szantowych. Sprawdź, gdzie aktualnie warto zapłynąć jachtem na szanty i baw się do rana 🙂 Listy szant na rok 2023 W PRZYGOTOWANIU. Zdecydowałeś się na wynajem jachtu?- zajrzyj, jakie szanty się odbędą w trakcie Twojego Rejsu.

szanty mazury

Szanty Mazury 2023 – gdzie się odbywają?

Lista szant na Mazurach (w przygotowaniu) z podziałem na miejscowości : Giżycko, Wilkasy, Węgorzewo, Sztynort i Mikołajki– dodajemy na bieżąco, jak tylko pojawiają się informacje o nowych koncertach. Szanty Mazury to popularne hasło wpisywane w wyszukiwarkę zgodnie z rozpoczęciem i trwaniem sezonu żeglarskiego. Pierwsze koncerty szantowe na Mazurach odbywają się zawsze na Majówkę, kiedy to przypada oficjalne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego na Mazurach. Kolejne nasilenie jeśli chodzi o szanty przypada na długi weekend Boże Ciało. Od połowy czerwca właściwie co weekend można znaleźć port, w którym odbywają się szanty. W szczycie sezonu na Mazurach (czyli po 20 czerwca) szant można posłuchać nawet w środku tygodnia – w Sztynorcie czy w Giżycku w porcie Stranda. We wrześniu koncert szantowe to znowu tylko weekendy, a w październiku okazjonalnie. Poniżej zamieszczamy listę szant na Mazurach z podziałem na miejscowości i porty. Aktualizujemy na bieżąco, gdyż jak wiadomo, aktualne listy szant często pojawiają się w sieci dosłownie w ostatniej chwili.

Miłej zabawy!

SZANTY GIŻYCKO >>– koncerty odbywają się w kilku miejscach na terenie tego miasta. Należy do nich : plaża miejska,port Stranda, tawerna Marina – Ekomarina Giżycko. Kiedyś największym wydarzeniem w Giżycku był festiwal szantowy w Twierdzy Boyen- teraz wydarzenie to przeniesiono na plażę miejską w Giżycku.

SZANTY MAZURY WILKASY >>– można powiedzieć, że Wilkasy stały się prawdziwą stolicą szantową na Mazurach. Prawie codziennie można trafić tu na koncert szantowy – w porcie PTTK Wilkasy szanty odbywają się w tawernie Dezeta, w porcie AZS Wilkasy szanty odbywają się w tawernie Rozbitek

SZANTY SZTYNORT >> to wieloletnia tradycja – co roku grają tu same znane i dobre zespoły szantowe, które umilają pobyt żeglarzom rejsującym po Mazurach.

Koncerty odbywają się od zeszłego sezonu na scenie zlokalizowanej na specjalnie wybudowanym tarasie drewnianym. Na tarasie tym oprócz sceny znajdują się liczne stoły i stoliki z krzesłami oraz miejsce do tańczenia. Do dyspozycji gości jest też food truck, w którym oprócz jedzenia można zakupić alkohol. Cały taras ze sceną koncertową zlokalizowany jest tuż przy sklepie spożywczym i przy restauracji Pruska Baba. Na scenie odbywają się nie tylko szanty, ale również koncerty bluesowo-rockowe.

SZANTY MIKOŁAJKI >> to kolejna po Sztynorcie miejscowość, w której koncerty szantowe to prawdziwa tradycja. Bez szant nie ma sezonu w Mikołajkach – odbywają się głównie w wiosce żeglarskiej na specjalnie przygotowanej scenie.  Najbardziej znaną imprezą szantową w Mikołajkach jest Festiwal Szantowy, który w 2020 r. odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Poza tym wydarzeniem, szanty odbywają się tutaj w Tawernie pod Złamanym Pagajem, Tawernie Żagiel bądź w amfiteatrze w Wiosce Żeglarskiej.

SZANTY WĘGORZEWO >> – miejsce Tawerna Keja

Szanty Mazury – w sezonie żeglarskim jest w czym wybierać. Porty kuszą żeglarzy bogatą ofertą koncertów szantowych, bo dzięki temu mają dużo lepszą sprzedaż i promują własną markę. Korzystają na tym turyści czarterujący jachty i poszukujący rozrywki.

Miłej Zabawy – pozdrawiamy – Czarter Jachtów Mazury

 


Szanty Mazury – najbardziej popularne, teksty i chwyty

Złoto dla zuchwałych
Na morzu szalał wściekły sztorm, na strzępy żagle rwał,
Baksztagiem ciągnął statek nasz, przy sterze Johnson stał…
Tańcowanie
Kiedy forsy nie masz, kiedy głowa cię boli,
Kiedy żona hetera płynąć w rejs nie pozwoli…
Hiszpańskie Dziewczyny
Żegnajcie nam dziś hiszpańskie dziewczyny
Żegnajcie nam dziś marzenia ze snów…