Port Sztynort


czarter jachtów sztynort

Czarter jachtów Sztynort

Jachty żaglowe i łodzie motorowe
Shadow
Slider
INFORMACJA PORT SZTYNORT : +48 663 427 780
KAPITAN PORTU SZTYNORT:  +48 663 427 779

Port Sztynort – nowi właściciele!

Jakiś czas temu port Sztynort został wystawiony  przez komornika sądowego na licytację za nieco ponad 15 milionów zł. Jego wieloletnim właścicielem była spółka Tiga Investment.  Port Sztynort wchodzi w skład nieruchomości, na którą  składa się z ponad 51 ha gruntów.

Nowy właściciel, firma King Cross z warszawy, wygrał licytację po minimalnym postąpieniu.

Plany nowego właściciela w porcie Sztynort

Udało nam się skontaktować z dyrektorem Markiem Makowskim z Grupy King Cross, aby dowiedzieć się co dalej ze Sztynortem i co z nami -rezydentami.  Dowiedzieliśmy się, że spółka wycofuje swoje środki z  inwestycji w centra handlowe na rzecz inwestowania w projekty umożliwiające działalność hotelowo-rekreacyjną. Stąd decyzja o zakupie portu Sztynort.

Docelowa wartość sztynorckiej inwestycji  ma wynieść aż około 150 mln zł. Na zakupionym terenie planowany jest  hotel z restauracją i  częścią konferencyjną. Planowana jest również budowa domów wakacyjnych, a także rozbudowa portu jachtowego i rewitalizacja parku oraz zabytkowej części kompleksu

Prace przygotowawcze mają ruszyć już w 2019  roku, a w  2020 roku ruszą roboty budowlane. Całość inwestycji zostanie rozłożona na etapy i skończy się w 2024 roku.

Obecnie czekamy na podanie cen na sezon 2019 – podobno nie mają ulec zmianie i pozostaną na tym samym poziomie co w roku 2018.


port Sztynort Mazury

 

Port Sztynort to bardzo często wpisywane słowa przez żeglarzy i motorowodniaków. Bardzo wiele osób chce rozpocząć swój rejs po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, właśnie z tego miejsca. Powodów jest wiele – zapraszamy do lektury. Przypominamy, że portem macierzystym floty czarterowej naszej firmy jest właśnie Sztynort. Co zyskujesz wynajmując nasze jachty żaglowe i łodzie motorowe właśnie z tego miejsca ?

 • Prąd, wodę i bliskość sanitariatów
 • Flota stacjonuje przy tzw. kei rezydenckiej, co oznacza, że nikt obcy tam nie zaparkuje (mniejszy ścisk podczas parkowania w wysokim sezonie),
 • Bezpieczeństwo-  Sztynort to port zlokalizowany na tzw. jeziorze wewnętrznym, osłoniętym od wiatru i fali
 • Możliwość wysłuchania darmowego konceru szantowego – zobacz zakładkę szanty Sztynort,
 • Bliskość znanej  smażalni ryb na szlaku WJM – Córka Rybaka ,
 • Dooskonała pizza w Tawernie Zęza,
 • Miejsca na ognisko – weź ze sobą gitarę,
 • Liczne zabytki w pobliżu- zobacz zakładkę Pałac Sztynort,
 • Nawodna stacja benzynowa – uzupełnij braki paliwa,
 • Sklep żeglarski – uzupełnij szekle i krawaty,
 • Sklep spożywczy – zrób zapasy żywności na kolejne dni rejsu

Port Sztynort- jachty żaglowe


Port Sztynort -jachty motorowe