Zakończenie sezonu Mazury

Szybko minęło- sezon na Mazurach prawie zakończony- pisze prawie, bo jeszcze kilka naszych łódek na ten weekend wyrusza w rejs. Nic dziwnego, pogoda po krótkim załamaniu, znowu nas rozpieszcza. Nie ma nic piękniejszego niż wiosna i jesień na Pojezierzu Mazurskim! Kolory, jakie kreuje przyroda dosłownie obezwładniają. Właśnie w takim otoczeniu port w Sztynort szykuje się na zasłużony wypoczynek. Na jeziorach wyłączony został już system ostrzegawczy. Rozpoczął się również demontaż boi oraz oznakowania brzegowego. Pływanie od 15.10. wyłącznie na własną odpowiedzialność!

oznakowanie nawigacyjne Mazury

Mimo zakończenia sezonu na Mazurach czynne będą śluzy dla ruchu lokalnego – w dni robocze od 8.00-14.00. Należy jednak zgłosić chęć śluzowania dzień wcześniej. Śluzy działają aż do pierwszego zlodzenia, a ostatnie śluzowanie następować będzie na 30 minut przed zakończeniem pracy śluzy. Szczegółowych informacji udziela Kierownik Obiektu Hydrotechnicznego pod numerem telefonu : 87 4285338 w godzinach 7-14.30.

Dnia 30 września zakończyły dyżur karetki Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku dzielono pomocy aż 250-ciu poszkodowanym, którzy mieli kłopoty na wodzie lub w pobliżu brzegów jezior należących do kompleksu WJM.

W Sztynorcie nie wszystko jeszcze zamknięte !

Mamy dobre wieści, dla osób, które jeszcze żeglują po szlaku i szukają miejsca, w którym można jeszcze zjeść i napić się dobrego piwa. Zapraszamy do legendarnej Zęzy, która wciąż serwuje pyszne jedzenie, kusi miłą obsługą oraz sporym wyborem %. Wyremontowana restauracja w pensjonacie  będzie otwarta przez cały rok. Dodatkowo, od tego sezonu w naszym porcie odbywać się Giełda Jachtów, która rusza już 26.09.2021 – nie może Cię zabraknąć! Na kejach będzie sporo łodzi nowych i używanych, które można oglądać, testować, a nawet wyciągnąć do góry na dźwigu tak aby sprawdzić dno kadłuba.

Na Święcajtach czynne jeszcze w Ognistym Ptaku

Bardzo często pytacie, gdzie zapłynąć,aby coś zjeść i wziąć prysznic. Mimo późnej październikowej pory, możecie śmiało podążać w kierunku Ognistego Ptaka na Święcajtach. Hotel działa cały rok, kuchnia smaczna i czynna. Można się podgrzać w saunie i popływać w basenie z widokiem na jezioro. Port zaciszny i przyjemny- szczególnie o tej porze roku. Polecam deser niespodziankę – prażone jabłuszka z cynamonem i z bitą śmietanką! 🙂 Testowany tydzień temu :-).

W Giżycku warto zajrzeć do Tawerny Marina

Jeśli planujecie pływanie w okolicach Giżycka, to śmiało możecie zacumować w Ekomarinie. Tamtejsza tawerna jest otwarta przez cały rok i spokojnie można liczyć na ciepły posiłek oraz dobrego drinka. Poniżej jedno ze zdjęć prezentujących posiłki w tym miejscu. W weekendy karaoke 😉

tawerna marina giżycko obiadŹródło: Funpage Tawerny Marina

Można też posiedzieć na osłoniętym tarasie – szczególnie przy takiej pogodzie- naprawdę warto !

ekomarina Gizycko tawerna

Źródło: Funpage Tawerny Marina

W weekendy możecie liczyć na karaoke i dobrą zabawę w tawernie Marina.

5/5 - (2 votes)