Zakończenie sezonu Mazury

Szybko minęło- sezon na Mazurach prawie zakończony- piszę prawie, bo jeszcze kilka naszych łódek na ten weekend wyrusza w rejs. Pogoda we wrześniu w tym roku wyjątkowa! Temperatury rodem z sierpnia i wyjątkowo ciepłe noce. Warunki do żeglowania – idealne. Nie ma nic piękniejszego niż wiosna i jesień na Pojezierzu Mazurskim! Kolory, jakie kreuje przyroda dosłownie obezwładniają. Właśnie w takim otoczeniu port w Sztynort szykuje się na zasłużony wypoczynek. Na jeziorach niedługo zostanie system ostrzegawczy.

oznakowanie nawigacyjne Mazury

Mimo zakończenia sezonu na Mazurach czynne będą śluzy dla ruchu lokalnego – w dni robocze od 8.00-14.00. Należy jednak zgłosić chęć śluzowania dzień wcześniej. Śluzy działają aż do pierwszego zlodzenia, a ostatnie śluzowanie następować będzie na 30 minut przed zakończeniem pracy śluzy. Szczegółowych informacji udziela Kierownik Obiektu Hydrotechnicznego pod numerem telefonu : 87 4285338 w godzinach 7-14.30.

Dnia 30 września dyżur zakończą karetki Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku karetki wyjeżdżały 300 razy. Udzielano pomocy nie tylko na wodzie, ale również na lądzie, w miejscach zlokalizowanych przy szlaku wielkich jezior (karetki wodne docierały tam szybciej niż karetki tradycyjne). Utonęły 2 osoby ( jezioro Tałty).

W Sztynorcie nie wszystko jeszcze zamknięte !

Mamy dobre wieści, dla osób, które jeszcze żeglują po szlaku i szukają miejsca, w którym można jeszcze zjeść i napić się dobrego piwa. Baba Pruska wciąż otwarta. Sklep czynny będzie do 16.10 w godzinach od 8.00-19.00. Sanitariaty czynne całą dobę. Z powodu trwającego remontu pomostów do dyspozycji gości pozostaje keja 12 i 13. Wymiana keji nabrała tempa, port zmienia oblicze z dnia na dzień; w niektórych miejscach jest naprawdę pusto (demontaż keji 1-4). W pozostałych częściach portu można już podziwiać nowe pomosty:

Na Święcajtach czynne jeszcze w Ognistym Ptaku

Bardzo często pytacie, gdzie zapłynąć,aby coś zjeść i wziąć prysznic. Mimo późnej październikowej pory, możecie śmiało podążać w kierunku Ognistego Ptaka na Święcajtach. Hotel działa cały rok, kuchnia smaczna i czynna. Można się podgrzać w saunie i popływać w basenie z widokiem na jezioro. Port zaciszny i przyjemny- szczególnie o tej porze roku. Polecam deser niespodziankę – prażone jabłuszka z cynamonem i z bitą śmietanką! 🙂 Testowany tydzień temu :-).

W Giżycku warto zajrzeć do Tawerny Marina

Jeśli planujecie pływanie w okolicach Giżycka, to śmiało możecie zacumować w Ekomarinie. Tamtejsza tawerna jest otwarta przez cały rok i spokojnie można liczyć na ciepły posiłek oraz dobrego drinka. Poniżej jedno ze zdjęć prezentujących posiłki w tym miejscu. W weekendy karaoke 😉

tawerna marina giżycko obiad

Źródło: Funpage Tawerny Marina

Można też posiedzieć na osłoniętym tarasie – szczególnie przy takiej pogodzie- naprawdę warto !

ekomarina Gizycko tawerna

Źródło: Funpage Tawerny Marina

W weekendy możecie liczyć na karaoke i dobrą zabawę w tawernie Marina.

Jezioro Boczne – ciągle trwa sezon w porcie Tło dla Mew

Polecamy imprezy oraz posiłki w Tło dla Mew na Jeziorze Bocznym. Świetna sauna (bywa OPEN ;-), koncerty na żywo jeszcze 1.10. 2022 (Kuba Kęsy),  8.10.2022 (Michał Lampard i 15.10.2022 (Paweł Szymiczek), 22.10.2022 Arkadiusz Szulc. Świetny klimat, ognisko, wędzarnia, czyste toalety.

5/5 - (4 votes)
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz