Zakończenie sezonu Mazury

Szybko minęło- sezon na Mazurach prawie zakończony- pisze prawie, bo jeszcze kilka naszych łódek na ten weekend wyrusza w rejs. Nic dziwnego, pogoda po krótkim załamaniu, znowu nas rozpieszcza. Nie ma nic piękniejszego niż wiosna i jesień na Pojezierzu Mazurskim! Kolory, jakie kreuje przyroda dosłownie obezwładniają. Właśnie w takim otoczeniu port w Sztynort szykuje się na zasłużony wypoczynek. Na jeziorach wyłączony został już system ostrzegawczy. Zamykane są stacje nawodne Orlen. Rozpoczął się również demontaż boi oraz oznakowania brzegowego. Pływanie od 15.10. wyłącznie na własną odpowiedzialność!

oznakowanie nawigacyjne Mazury

Mimo zakończenia sezonu na Mazurach czynne będą śluzy dla ruchu lokalnego – w dni robocze od 8.00-14.00. Należy jednak zgłosić chęć śluzowania dzień wcześniej. Śluzy działają aż do pierwszego zlodzenia, a ostatnie śluzowanie następować będzie na 30 minut przed zakończeniem pracy śluzy. Szczegółowych informacji udziela Kierownik Obiektu Hydrotechnicznego pod numerem telefonu : 87 4285338 w godzinach 7-14.30.

Dnia 30 września zakończyły dyżur karetki Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku karetki wyjeżdżały 300 razy. Udzielano pomocy nie tylko na wodzie, ale również na lądzie, w miejscach zlokalizowanych przy szlaku wielkich jezior (karetki wodne docierały tam szybciej niż karetki tradycyjne). Utonęły 2 osoby ( jezioro Tałty).

W Sztynorcie nie wszystko jeszcze zamknięte !

Mamy dobre wieści, dla osób, które jeszcze żeglują po szlaku i szukają miejsca, w którym można jeszcze zjeść i napić się dobrego piwa. Baba Pruska wciąż otwarta. Sklep czynny będzie do 16.10 w godzinach od 8.00-19.00. Sanitariaty czynne całą dobę. Z powodu trwającego remontu pomostów do dyspozycji gości pozostaje keja 12 i 13. Wymiana keji nabrała tempa, port zmienia oblicze z dnia na dzień; w niektórych miejscach jest naprawdę pusto (demontaż keji 1-4). W pozostałych częściach portu można już podziwiać nowe pomosty:

Na Święcajtach czynne jeszcze w Ognistym Ptaku

Bardzo często pytacie, gdzie zapłynąć,aby coś zjeść i wziąć prysznic. Mimo późnej październikowej pory, możecie śmiało podążać w kierunku Ognistego Ptaka na Święcajtach. Hotel działa cały rok, kuchnia smaczna i czynna. Można się podgrzać w saunie i popływać w basenie z widokiem na jezioro. Port zaciszny i przyjemny- szczególnie o tej porze roku. Polecam deser niespodziankę – prażone jabłuszka z cynamonem i z bitą śmietanką! 🙂 Testowany tydzień temu :-).

W Giżycku warto zajrzeć do Tawerny Marina

Jeśli planujecie pływanie w okolicach Giżycka, to śmiało możecie zacumować w Ekomarinie. Tamtejsza tawerna jest otwarta przez cały rok i spokojnie można liczyć na ciepły posiłek oraz dobrego drinka. Poniżej jedno ze zdjęć prezentujących posiłki w tym miejscu. W weekendy karaoke 😉

tawerna marina giżycko obiad

Źródło: Funpage Tawerny Marina

Można też posiedzieć na osłoniętym tarasie – szczególnie przy takiej pogodzie- naprawdę warto !

ekomarina Gizycko tawerna

Źródło: Funpage Tawerny Marina

W weekendy możecie liczyć na karaoke i dobrą zabawę w tawernie Marina.

Jezioro Boczne – ciągle trwa sezon w porcie Tło dla Mew

Polecamy imprezy oraz posiłki w Tło dla Mew na Jeziorze Bocznym. Świetna sauna (bywa OPEN ;-), koncerty na żywo jeszcze 1.10. 2022 (Kuba Kęsy),  8.10.2022 (Michał Lampard i 15.10.2022 (Paweł Szymiczek), 22.10.2022 Arkadiusz Szulc. Świetny klimat, ognisko, wędzarnia, czyste toalety.

5/5 - (4 votes)
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz