Port Zielona Zatoka Bogaczewo

Port Zielona Zatoka Bogaczewo położony jest nad jeziorem Bocznym, z którym łączy go krótki kanał. Przystań wybudowana została na bazie starego stawu rybnego i oferuje miejsca cumownicze dla 50- ciu jachtów. Z tej urokliwej zatoki korzystają nie tylko żeglarze szukający miejsca na nocleg, ale również firmy oferujące jachty na wynajem.

Kontakt +48 665 144 462  
+48 665 144 463
Głębokość2.40
-3.00
Ceny Cumowania30 zł

Cennik 2021 oraz udogodnienia w porcie Zielona Zatoka

PrądPrysznic: 10 złOgnisko: 35 złKemping : 20 zł
WodaWC: 2 złParking: 15 złKamper: 35 zł
Zlewnia WC: 5 złPlaża: 150 mDźwigSklep: 1500 m
Odsysarka 20-30 RestauracjaSlip: 30 złZimowanie
  • monitorowany  strzeżony teren portu
  • prąd/woda przy kei
  • nowoczesne i czyste sanitariaty (2 budynki)
  • darmowy postój jachtu w dniu odbioru i zdania jachtu (jeśli czarterujesz jacht z firm działających w porcie Zielona Zatoka Bogaczewo)
  • możliwość dojazdu samochodem prawie pod samą keję
  • możliwość rozpalenie ogniska w wyznaczonym do tego miejscu
  • restauracja -nowa , na miejscu w porcie
  • odbiór nieczystości
  • tawerna i smażalnia ryb w budowie

Przystań Zielona Zatoka Mazury- jak dopłynąć?

Do portu Zielona Zatoka  wpływa się  z zachodniej części jeziora Boczne. Po drugiej stronie tego akwenu leży  Rydzewo. Kanał łączący port z jeziorem ma ok 8 metrów szerokości. Przy wielkości jachtów, jakie ostatnio opanowały Mazury, mijanki bywają tu ryzykowne. W związku z powyższym wprowadzono tu ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną, zmieniającą się co 5 minut. Dojście do portu, kanał oraz sam port mają głębokość ok. 2 metry .


Kiedyś staw, dzisiaj port

Właścicielem portu Zielona Zatoka Bogaczewo jest Gospodarstwo Rybackie w Giżycku. Kiedyś był tu staw, który nie przynosił spodziewanych dochodów. Posiadał jednak wspaniałą lokalizację – przylegał  do szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz do drogi krajowej nr 59 łączącej Giżycko z Mikołajkami. W momencie pojawienia się programu „Po Ryby” 2007 – 2013 wystąpiono z wnioskiem o dofinansowanie. Uzyskana dotacja pozwoliła pokryć połowę kosztów ( 1,5 miliona) tej inwestycji. W Zielonej Zatoce pogłębiono stary kanał oraz teren stawu i zbudowano port. Powstał również budynek bosmanatu i sanitariatów: Sanitariaty są bardzo czyste i zadbane ( nie wiem jak w szczycie sezonu – mam nadzieję, że przy dużej ilości turystów też jest ok). Opłata za prysznic czy toaletę na wrzut monet. Przy wejściu jest rozmieniarka oraz miejsce na mycie naczyń . Widać, że w porcie Zielona Zatoka Bogaczewo ciągle przybywa infrastruktury. Powstają ławeczki, w budowie jest tawerna, niedawno powstał kolejny budynek z sanitariatami. Ceny jak na taki standard i lokalizację są naprawdę umiarkowane. Myślę, że jeśli żeglujesz jachtem po Mazurach, to powinieneś tu zajrzeć.

Podobnym miejscem na szlaku WJM jest port Sztynort. Tam również cumujesz w zacisznej zatoce połączonej ze szlakiem krótkim kanałem. Nie trzeba składać masztu, aby tam wpłynąć. Port Sztynort stanowi, podobnie jak Zielona Zatoka, wspaniałą bazę wypadową. Znajdziesz tam dobre jachty na czarter po pięknych Mazurach. Jachty możesz wynajmować bez pośredników, od armatora, który jest żeglarzem z zamiłowania i poprowadzi kompleksową obsługę Twojego czarteru. Skorzystaj z oferty Marigo  Wynajem jachtów na Mazurach– zapraszamy!

Dziękujemy bardzo !
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz