Sztynort Tawerna Zęza

sztynort-zęza

Sztynort Zęza – legendarna tawerna w piwnicy pod pensjonatem w porcie Sztynort ponownie otwarta!


Po ponad 20-stu latach przerwy, legendarna Zęza „powróciła” na swoje miejsce! Nowi właściciele portu Sztynort

zdecydowanie stawiają na tradycję i na mocne strony Sztynortu. Jedną z nich jest sentyment, jakim mazurscy żeglarze obdarzyli pewna tawernę, zlokalizowaną w piwnicy pod zabytkowym budynkiem pensjonatu.

Czym dokładnie zasłynęła tawerna Zęza?

Tawerna Sztynort Zęza była niegdyś legendarnym miejscem na mazurskim szlaku żeglownym. W czasach, kiedy właściwie nie było żadnych tawern, na jeziorach pojawiały się tylko pojedyncze białe żagle, Zęza jednoczyła żeglarzy. Wieczorne spotkania z gitarami oraz śpiewanie szant do białego rana, były tu codziennością. Tak naprawdę, każdy żeglarz ruszający w rejs po Mazurach, traktował wizytę w Zęzie jako rzecz oczywistą.

Obecnie czasy, a przede wszystkim zwyczaje zdecydowanie uległy zmianie. Jednak po Mazurach nadal żegluje masa żeglarzy, która tak jak my tęskni za tym specyficznym klimatem panującym w tawernie Zęza. Czy klimat uda się odtworzyć? Czas pokaże. Póki co – wczoraj, czyli 1.07.2019 nastąpiło ponowne otwarcie nowej „starej” Zęzy. Imprezę prowadził Mirek Koval Kowalewski, który na pewno zalicza się do grona wielbicieli Zęzy :-).

 

KONTAKT DO TAWERNY : 663 427 780

Zobacz jeszcze:

 Czartery Jachtów  w porcie Sztynort

 

 

Sztynort Tawerna Zęza – lokalizacja na mapie