Sztynort Tawerna Zęza

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sztynort Zęza – bardzo lubiana przez żeglarzy mazurska tawerna.

Świetna lokalizacja, bo z widokiem na jezioro sztynorckie i port jachtowy.

sztynort-zęza-widok-z-tarasu-na-jezioro-sztynorckie-i-port-sztynort

Tawerna Sztynort Zęza była niegdyś legendarnym miejscem na mazurskim szlaku żeglownym. W czasach, kiedy właściwie nie było żadnych tawern, na jeziorach pojawiały się tylko pojedyńcze białe żagle, Zęza znajdowała się w piwnicy obecnego pensjonatu Sztynort.

Udało mi się znaleźć taki filmik w sieci – prawdziwy rarytas, dla ludzi, którzy papiętają jeszcze te specyficzne czasy…[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=wlPp09t4WL4″ align=”center” title=”Sztynort Zęza kiedyś”][vc_column_text]Obecnie w miejscu starej tawerny Zęza, znajduje się winiarnia, a tawernę przeniesiono (ok 20 lat temu) do dawnego budynku gospodarczego, zlokalizowanego bliżej jeziora.

Ów budynek ma ok 200 m kwadratowych, a jego wnętrze zostało  przerobione na styl starego, drewnianego statku.

KONTAKT DO TAWERNY : 663 427 780

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”1681″ img_size=”large” title=”Sztynort Tawerna Zęza obecnie”][vc_column_text]W tawernie Zęza od kilku lat odbywają się darmowe koncerty szantowe – na przemian z amfiteatrem w Sztynorcie.[/vc_column_text][vc_column_text]Sztynort Zęza, to miejsce, gdzie można zamówić pizzę z pieca oraz dania grillowe. Do wyboru spory asortyment alkoholi mocnych, jak i tych słabszych. Ceny, niestety dość wysokie.

Oprócz koncertów szantowych odbywają się tu również dyskoteki.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1682″ img_size=”large” title=”Sztynort Zęza na zewnątrz”][vc_column_text]W sezonie, w pobliżu Zęzy rozkładany jest spory basen oraz organizowane są boiska do siatkówki.

Tawerna Zęza zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie sanitariatów i prysznicy, kapitanatu oraz sklepu spożywczego.

 

Zobacz jeszcze:

Sztynort Czartery Jachtów

 

[/vc_column_text][vc_column_text]

Sztynort Tawerna Zęza – lokalizacja na mapie

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Oceń strone