Czarter jachtów motorowych Mazury

czarter jachtów motorowych mazury

czarter nautika 1000 mazury
Nautika 1080 Soley

Bardzo Komfortowy  jacht motorowo-spacerowy. Silnik 30 km diesel, 11 metrów długości. 3 zamykane kabiny 2-os. Ster strumieniowy x 2. Załoga 8-9 osób. Oferujemy szkolenie i pomoc w trakcie rejsu.

nexus 870 na wodzie
Nexus 870

Bardzo wygodny houseboat. Najbogatsza wersja wyposażenia.  Mazury w zasięgu ręki.Silnik 25 KM. 2 zamykane kabiny 2-os. Załoga 4-6 osób.

nautika 830 czarter jachtu bez patentu
Nautika 830

Idealny jacht motorowo-spacerowy do spokojnego zwiedzania Mazur. Moc silnika : 25 KM. 2 zamykane kabiny 2-os. Max wyposażenie. Załoga 4-6 osób. . Zapewniamy serwis i szkolenie.

wynajem jachtu motorowego idealnego na wyprawy wędkarskie i rodzinne
AM 780

Jacht motorowo-spacerowy-idealny na Mazury! Liczba osób: 4-6 .

wygodny 6-cio osobowy jacht motorowy na wynajem wyposażony w ciepłą wodę ogrzewanie i prysznic
Nexus 850

 Komfortowy i dzielny jacht motorowy. 2 zamykane kabiny 2-os. Załoga 6 osób.


Quicksilver 650

Idealny jacht motorowy na wyprawy wędkarskie po Mazurach.  Ilość załogi : 4-5 osób.

 Futura 860

  Komfortowy jacht motorowo-spacerowy. Ilość załogi : 6-7 osób osób.

 


Czarter jachtów motorowych na Mazurach – co warto wiedzieć?

Lubisz słońce i wodę? A może wędkujesz lub poszukujesz odpoczynku od pracy i chcesz zintegrować się z rodziną bądź przyjaciółmi? Bardzo dobrze trafiłeś – mamy w ofercie bogato wyposażone i komfortowe houseboaty bez uprawnień. Nasza flota to jachty nasze i jachty partnerów, z którymi współpracujemy. Jachty motorowe, które posiadamy są bardzo bogato wyposażone: znajduje się na nich lodówka, sprzęt audio, ogrzewanie, stery strumieniowe, zapinane namioty cabrio i wiele innych. Zapewniamy krótkie szkolenie przed wypłynięciem, oferujemy Państwu pomoc i wsparcie w trakcie trwania rejsu. Nasze czartery to bezpieczeństwo i udany urlop. Zapraszamy!

 

 Łodzie motorowe Mazury – dla kogo?


Jeśli jeszcze nigdy nie prowadziłeś samodzielnie jachtu motorowego, to raczej nie daj się skusić poradom typu „po godzinie szkolenia spokojnie sobie poradzisz”. Zdecydowanie odradzamy tego typu podejście. Nawet po kursie motorowodnym, powinieneś poćwiczyć lub popływać trochę pod okiem doświadczonego sternika. Zacznij najlepiej od niewielkiego jachtu, a nie na przykład od razu od Futury 40. Chętnie wypożyczymy Ci jacht bez jakichkolwiek patentów, ale liczymy, iż w zamian wykażesz się umiejętnościami oraz odpowiedzialnością na wodzie. W okresach przed i po-sezonowych możesz u nas zamówić lekcje doszkalające na większych lub mniejszych jachtach motorowych. Z naszego doświadczenia wynika, że wystarczy od 4-ech do 6-ciu godzin wspólnego pływania nastawionego głównie na manewry portowe, aby móc samodzielnie czarterować i prowadzić jacht motorowy. Dodatkowo, jacht możesz zarezerwować online. W trakcie gdy trwa rejs, jesteśmy do Państwa dyspozycji-pomagamy telefonicznie, a w razie większych kłopotów, świadczymy serwis na szlaku Wielkich Jezior.

 

Wynajem jachtów motorowych Mazury – przepisy


Zanim wypożyczysz jacht- koniecznie sprawdź, ile koni może mieć silnik, kto ma pierwszeństwo na wodzie i kiedy lepiej nie wypływać. Motorowe jachty – przepisy i regulacje w artykule Czarter bez patentu. Termin wynajmu jachtu motorowego. Jedną z  podstawowych kwestii wpływających na cenę wynajmu jachtu motorowego, jest termin, kiedy decydujemy się na czarter .  Najdroższym terminem , często nawet bardziej kosztownym niż środek sezonu (czyli przełom lipca i sierpnia), jest weekend gdy wypada Boże Ciało. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że otwierająca sezon majówka (01-03 maja), w ostatnich latach mocno straciła na popularności. Pogoda jest jeszcze wtedy kapryśna- można trafić zarówno na śnieg jak i na upał. Zatem biorąc powyższe pod uwagę, czarter jachtu motorowego w okresie Bożego Ciała, wydaje się mniej ryzykowny. Boże Ciało to pierwszy wydłużony weekend, kiedy można liczyć już na względne ciepło. Niestety, jest to tak popularny okres, że ilość chętnych na czarter  jest tak duża, że znacznie przewyższa ilość jachtów. Efekt – wysokie ceny. Najniższe ceny, jakie można wynegocjować na czarter jachtów motorowych na Mazurach są w maju i we wrześniu. Szczególnie, jeśli decydujemy się na wynajem tygodniowy. W czerwcu ceny jachtów motorowych rosną, by osiągnąć najwyższy poziom w lipcu i sierpniu.

Wersja i typ jachtu motorowego


Kolejnym, bardzo ważnym aspektem kształtującym cenę za czarter jachtów motorowych na Mazurach jest typ jednostki, którą decydujemy się wynająć oraz wersja, którą wybieramy. Jeśli jest to np wersja prestige czy exclusive i w dodatku  flybridge ;-)…to raczej musimy złapać się na chwilę za portfel. Zdarza się, że ten sam typ jachtu motorowego przeznaczonego do czarterów, różni się ceną nawet o 100 zł za dobę! Zatem nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o ceny wynajmu jachtów motorowych. Wiele zależy tu od umiejscowienia w kalendarzu jak i od typu jachtu, jaki wybieramy na czarter.Warto sprawdzać oferty typu last minute, bo dzięki temu można upolować naprawdę dobre okazje. Motorowe Mazury– zmiana zwyczajów i upodobań urlopowych. W ostatnich latach na Mazurach bardzo dużą popularnością cieszy się urlopowanie w tak zwanym „ruchu”, a nie stacjonarnie. Turyści wolą wynająć motorówki zamiast spędzać urlop w  domkach czy hotelu. Co więcej, wielu żeglarzy wybiera czarter jachtu motorowego zamiast żaglowego, ponieważ na przykład chce bezstresowo popływać z małymi dziećmi bądź osobami starszymi. Najbardziej popularne jachty motorowe na Mazurach to:  Delphia Nautika 1000 Soley, Nautika 830 Soley, River Boat 26, Nexus 850 i 870, AM 780, Futura 36, Nautika 1000 ,Albatros 623, Nautika Platinium 989, Courier 970, Janmor 700, Nautika 1300, Futura 860, Laguna 700 Cruiser, 900 Janmor, Futura 40 Flybridge. Wynajem jachtów motorowych na Mazurach – rozwiązanie problemu dla wypoczywających z małymi dziećmi. Klienci, którym albo zmieniła się sytuacja życiowa (np. pojawienie się małych dzieci), albo po prostu chcą popływać trochę „ na leniucha” i z ukochanych żagli przesiadają się okazjonalnie na jacht typu np. Nautika 1000. Dlatego wraz ze wzrostem ilości gości, których obsługujemy w sezonie, pojawiało się wiele pytań o możliwość czarteru jakiegoś jachtu spacerowego. Zaczęliśmy od zakupu i testowania jachtu motorowego Nautika 1000 Soley.

Wynajem jachtu motorowego bez licencji – żart?


Bardzo spodobało mi się poczucie humoru pana M. Bełbota, który na swoim jachcie motorowym Nautice 1000 S, pod napisem „Czarter bez patentu” dokleił słowo „ŻART”. Od kilku lat na Mazurach możliwe jest wynajmowanie jachtów motorowych zupełnie bez patentu. Umożliwiają to wprowadzone przepisy. Niestety, ci którzy tworzą te przepisy – pojęcie o konsekwencjach jego wprowadzenia w życie też mają niezbyt duże…. Może niektórym śmiałkom, którzy nigdy nawet nie byli na wodzie i decydują się na czarter TAKIEGO jachtu motorowego zupełnie BEZ doświadczenia, da to coś do myślenia? A może nadal będziemy świadkami „wesołych sytuacji”, głównie w kanałach i portach, gdzie sternicy „bez uprawnień” dają pokaz swych „wysoce zaawansowanych” umiejętności? Ponieważ trochę im się pomyliło stwierdzenie „bez licencji” ze stwierdzeniem: bez umiejętności, bez wyobraźni, odpowiedzialności i rozumu? Wynajmowanie jachtów bez licencji – warto przemyśleć…Liczę na to, że w przyszłych sezonach sytuacja jakoś się unormuje i minie szał brania wszystkiego, co się rusza, pod wpływem ogólnego trendu zachęcającego w reklamach do czarteru jachtów bez patentu. Mam tu na myśli czarter tak dużych jachtów, jak właśnie jacht motorowy Nautika 1000 Soley. Chyba zgodzisz się ze mną, że aby sterować tego typu jachtem, trzeba posiadać minimum wiedzy i obycia na wodzie i zdawać sobie sprawę z tego, że samo szkolenie przed rejsem nie wystarczy. Sterowanie tego typu jachtem motorowym wymaga wprawy i znajomości zasad bezpieczeństwa na mazurskich szlakach.

Pływanie jachtem motorowym  po Mazurach ma bardzo wiele zalet


  • Przede wszystkim zwiedzasz. Nie chodzi tu tylko o często dziewicze jeszcze szuwary i wysepki, ale również miejsca rozlokowane na szlaku. Bo możesz na przykład wysiąść z jachtu z już po paru minutach znaleźć się na bunkrach w Mamerkach.
  • Jeśli Twoje dzieci się nudzą, to cumujesz przy hotelu w Mikołajkach lub w Ognistym Ptaku i hulaj dusza na basenach lub w pokojach zabaw dla najmłodszych.
  • Jeśli lubisz historię i trochę sportu, to po zacumowaniu w Giżycku ruszasz do twierdzy Boyen, a w drodze powrotnej zaliczasz wyciąg wakeboardowy (rozstawiony tuż przy twierdzy na małym, wewnętrznym jeziorku giżyckim).
  • Nie wierzysz, że przy szlaku biegają sobie koniki? Płyniesz na Bełdany i cumujesz na lewym brzegu (płynąc w stronę Rucianego) i czekasz. Najlepiej przygotuj trochę suchego chleba, bo po krótkim czasie pojawią się „goście” :-).
  • Wiele słyszałeś o największym jeziorze w Polsce? – nic prostszego – trzymając się szlaku, ruszasz na Śniardwy. Widoki warte zapamiętania, ale przyda się echosonda, bo to naprawdę jezioro pełne niespodzianek i nie warto spływać z wyznaczonego przez bojki szlaku.