6 sposobów na to jak wynająć  jacht na Mazurach i nie dostać po kieszeni

 

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy Ci podpowiedzieć, jak wynająć jacht na Mazurach, tak aby uniknąć rozczarowania, a co gorsza, straty pieniędzy. Wybór jachtu i firmy czarterowej nie jest łatwy, szczególnie gdy robi się pierwszy raz. Na rynku czarterów w Polsce panuje duża konkurencja i gdy wpiszesz w okno przeglądarki powiedzmy "czarter jachtów na Mazurach" otrzymasz mnóstwo wyników. Pirwszą rzeczą, jaką zatem powinieneś uczynić to :

1. Zawęzić wyniki wyszukiwania hasła jacht na czarter do regionu, który konkretnie Cię interesuje.

 wynajem-jachtow-mazury

Nie warto bowiem przegladać wielu stron i brać pod uwagę wynajem jachtów w Giżycku, jeśli tak naprawdę chcemy żeglować po Bałtyku.

Jeśli masz już ściśle określony kierunek, to :

2. Wybierz rzetelną firmę oferującą wynajem preferowanego jachtu na Mazurach.

W tym celu najlepiej bierz pod uwagę tylko te oferty, które przedstawiają na swoich stronach pełne dane kontaktowe i dzięki temu możesz sprawdzić ich wiarygodność np. www.firma.gov.pl

Dodatkowo, dużym ułatwieniem jest wynajdywanie ofert z aktualnym kalendarzem rezerwacji – zyskujesz na czasie, ponieważ nie musisz wykonywac dziesiątek telefonów i pytać, czy wybrany jacht na czarter jest dostępny.

3. Odwiedź forum żeglarskie i poproś o pomoc  wyborze jachtu / firmy wynajmującej wynajem jachtu na Mazurach.

Na forach żeglarskich takich jak np. www.sailforum.pl .bez trudu spotkasz doświadczonych żeglarzy, którzy często wybierają czarter jachtów na Mazurach i na pewno chętnie podpowiedzą gdzie i jak wynająć wymarzoną żaglówkę.

4. Poszukaj ofert typu czarter Mazury Last Minute.

W każdej firmie czarterowej, wynajem jachtów wiąże się z ryzykiem rezygnacji przez klienta, bądź po prostu termin nie sprzedaje się. Warto śledzić wybrane przez nas strony ( np. na Facebook lub poprzez zapisanie się na tzw.newseller). Poniżej więcej na temat plusów i minusów  ofert czarteru jachtów Last i First Minute:

 

http://marigo.pl/entry/blog/kiedy-najlepiej-rezerwowac-czarter-jachtu-czyli-oferty-first-minute-kontra-last-minute

 

5.Negocjuj ceny  ale rozważnie...

Zbyt niska cena czarteru może oznaczać , że jacht ma „coś na sumieniu” i armator chętniej obniża wtedy cenę. Jakość kosztuje i jeżeli właściciel jest pewien swego, nie zejdzie poniżej pewnej granicy. No chyba, że to już np. tylko 2, 3 dni do wybranego przez Ciebie terminu. Wtedy możesz znaleźć nawet nowiutki jacht na czarter  i to w super cenie.

6. Zwracaj uwagę na aktualność zdjęć na stronie www.

Niestety, bardzo często zdarza się, iż na stronach oferujących czarter jachtów na Mazurach, znajdują się zdjęcia przedstawiające stan wyposażenia oraz wnętrza za czasów tzw. świetności.

Zapytaj koniecznie armatora, z którego roku jest jacht i w jakim jest stanie (chodzi w szczególności o ogniska pleśni i wilgoci, stan fałów i żagli). Poproś o szczerą odpowiedź.

Wybór jachtu na czarter wcale nie jest łatwą sprawą, lecz z każdym kolejnym czarterem sprawa ulega zmianie na lepsze, ponieważ w trakcie rejsu możesz oglądać „na żywo” jachty do czarteru spotkane na szlaku. Jeśli któryś wyjątkowo przypadnie Ci do gustu, po prostu dzwoń i zapytaj o wynajem tego  konkretnego jachtu. Idealnie byłoby, gdybyś mógł zajrzeć do takiego upatrzonego jachtu. Myślę, że może się to spokojnie udać podczas postoju jachtów w porcie. Polecam wtedy udać się na spacer po kejach i popytać żeglarzy tam cumujących o możliwość obejrzenia sprzętu. Zakładam, iż większość nie odmówi.

Jeśli będziesz przypadkiem w Sztynorcie, to zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia naszych jachtów na żywo. Jeśli tylko będą przy kei, to chętnie Cię po nich oprowadzimy, tak abyś nie miał wątpliwości co do jakości i stanu sprzętu, który oferujemy. Zatem pisz, dzwoń - chętnie Cię poznamy. Szczegóły naszej oferty tutaj . 

Jeśli jesteś Łowcą Okazji, to na pewno zainteresuje Cię czarter Mazury last Minute - napisz, jaki jacht i w jakiej cenie Cię interesuje (button poniżej).

 

Kliknij buton i zapytaj o termin i rezerwację

REZERWACJA

 

 Do zobaczenia i usłyszenia!

 

czarter jachtow-na-mazurach

 

MARIGO.PL


 

Małgorzata

Małgorzata

Z wykształcenia mgr zarządzania i marketingu oraz filologii angielskiej. Na co dzień dba o wizerunek i promocję firmy w sieci oraz organizuje sprzedaż czarterów.

 

 

 

 


Jesteśmy parą, którą połączyło żeglarstwo ponad 20 lat temu. Naszą firmę stworzyliśmy praktycznie od zera w 2002 roku. Z oferty czarteru naszych jachtów skorzystało już setki żeglarzy. Ciągle czytamy, uczymy  się, podpatrujemy nowe rozwiązania, ale przede wszystkim słuchamy naszych klientów, którzy nigdy nie są dla nas anonimowi (jak w dużych firmach czarterowych) tylko traktujemy ich jak naszych gości.  Dodatkowo, w ciągu tych wszystkich lat z jachtami na wynajem, rozwinęliśmy produkcję wyrobów ze stali nierdzewnej-wszystkie okucia do jachtów oraz daszki bimini i wieże wakeboard. Rozwinięcie naszej historii z czarterami jachtów na Mazurach tutaj.


 

 

 

 

 

 

 

Mariusz

Mariusz

Wyższe wykształcenie techniczne pozwoliło mu na opanowanie wszelkich niuansów związanych z doborem, montażem i utrzymaniem całego wyposażenia na jachtach.
  • tel. +48 691 612 066

ikona-telefon

 

KONTAKT Z NAMI


 


Kontakt

tel: 691-612-066

@: biuro@marigo.pl


 


Port Baza

Port Sztynort

Tiga Yacht


 


Adres Siedziby

Kętrzyn

ul. Parkowa 2


 

© 2015 Marigo.pl. All Rights Reserved.