Rezerwacja jachtu przez Mjacht – Plusy i Minusy

Mjacht – skuteczne rozwiązanie na szukanie i rezerwowanie jachtów?


Wiele osób pyta mnie czy warto rezerwować przez systemy rezerwacji typu MJacht. Poniżej staram się przedstawiać wszystkie plusy i minusy takiej rezerwacji – sam zdecyduj, czy Ci pasuje taki sposób zawierania umowy czarterowej.

MJacht to serwis, skupiający jachty wielu armatorów oferujących wynajem jachtów Mazury. Namiar na właściciela konkretnego jachtu dostajemy dopiero po wpłacie zaliczki.

Rezerwacja jachtu przez MJacht jest bardzo pomocna, szczególnie w sytuacji braku czasu i codziennego zabiegania oraz przy szukaniu jachtu na ostatnią chwilę.


Zasada działania serwisu


Serwis MJacht wygląda i działa bardzo prosto i przejrzyście.

mjachtźródło: strona www.mjacht.pl

Pierwsze, co musisz zrobić, to wybrać termin czarteru, typ jachtu i ewentualnie port, z którego chcesz zacząć swój rejs. Serwis daje możliwość filtrowania dostępnych jachtów nawet ze względu na ilość osób, jaką planujemy zabrać w rejs, ilość dni, które chcemy spędzić na jachcie, a nawet max cenę, jaką możemy zapłacić. Jeśli znamy już jacht(z poprzednich rezerwacji), to możemy wpisać jego identyfikator (np. 1527/84 lub 1093/84 – nasze jachty :-). W przeciwieństwie do innych serwisów, takich jak np. mazury.info.pl, znalezienie dostępnych jachtów zajmuje dosłownie kilka sekund. Klient rezerwujący przez MJacht nie ponosi absolutnie żadnych kosztów transakcji, może zapłacić przelewem lub kartą kredytową.


Jakie jachty na czarter w MJacht?


Z tego, co mi wiadomo, na MJachcie dostępne są chyba wszystkie typy jachtów żaglowych i motorowych ( zarówno tych szybkich jak i tych wolnych, spacerowych tzw. Houseboat’ów).

Jednostki różnią się między sobą jedynie rokiem produkcji, ilością wyposażenia no i oczywiście ceną. Jachty, które były już wypożyczane przez użytkowników MJacht, posiadają opinie po-rejsowe. Jest to bardzo przydatna opcja, gdyż nawet biorąc pod uwagę subiektywność tych opinii, możemy stwierdzić, czy jacht jest godzien naszej uwagi ( przecież jeśli jacht jest w porządku, to większość opinii będzie bardzo dobra). Z tego, co wiem MJacht opinii obraźliwych i zbyt „ostrych” nie publikuje.

mjacht-opinieŹródło: jedna z opinii o naszym jachcie w serwisie MJacht

Reasumując : w serwisie MJacht możesz znaleźć bardzo szybko i wygodnie jacht na czarter. Ciekawi mnie czy w przyszłości portal planuje jakąś rozbudowę i ulepszenia?


Moja pierwsza rezerwacja w systemie MJacht


Podczas zeszłego sezonu, dokładnie w lipcu, zadzwonił do mnie znajomy z prośbą o wypożyczenie jachtu. Niestety, wszystkie nasze jednostki były w tym terminie zajęte. Od razu pomyślałam, że zajrzę do MJacht. Szybko wybrałam termin, port oraz jacht. W prawym górnym oknie od razu pojawiła się suma do zapłaty ze wszystkimi zniżkami i zwyżkami oraz wysokością zaliczki do zapłaty.

Po zaakceptowaniu kwoty kliknęłam tylko na potwierdzenie i dostałam dane do przelewu, który od razu posłałam przez system Dotpay wybierając ikonkę swego banku. Po wpłaceniu zaliczki dostałam wszystkie dane kontaktowe do armatora jachtu i od razu do niego zadzwoniłam, aby ustalić szczegóły odbioru jachtu. Cała procedura przebiegała tak szybko i bezproblemowo, że powzięłam decyzję o uruchomieniu takiej rezerwacji u nas na stronie. Doszłam do wniosku, że taki system sprawdza się, oszczędza czas klienta i jest po prostu przyszłościowy.


Moje obawy związane z MJacht


Korzystając z serwisu nie napotkałam na większe problemy,natomiast brakowało mi bezpośredniego kontaktu z właścicielem jachtu. Tutaj nie mamy możliwości kontaktowania się z armatorem do czasu wpłaty zaliczki. A co jeśli osoba ta będzie po prostu bardzo nie miła, albo okaże się, że jacht wcale nie jest taki piękny jak na zdjęciach? Co jeśli zechcę poznać wszystkie tajniki rezerwowanego jachtu, a jedyna osoba, z która mogę porozmawiać to właściciel portalu MJacht, który przecież nie jest w stanie poznać wszystkich jachtów, które za jego pośrednictwem są wynajmowane.

Z tego co wiem transakcja jest wiążąca prawnie dla obu stron, a właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za wywiązanie się armatorów jachtów z umowy wynajmu. Na szczęście, jeśli kontakt z armatorem(jeszcze przed czarterem) okaże się „niewypałem”, możemy zrezygnować z rezerwacji i z tego , co wiem, portal pomaga znaleźć kolejną jednostkę w tej samej cenie. Gorzej jeśli do rozczarowania dojdzie przy odbiorze jachtu, ale takie ryzyko jest również przy tradycyjnym załatwianiu sprawy.
Dla mniej zorientowanych w Szlaku Mazurskim użytkowników, brakuje jakiejś poglądowej mapki obok formularza rezerwacji. Przydałaby się także możliwość wyboru kilku rodzajów jachtów oraz portów naraz.


Podsumowanie testu MJacht


Nigdy wcześniej nie korzystałam z tego typu serwisów jako klient, tylko jako armator współpracujący. W przypadku braku czasu na wertowanie ofert czarteru na portalach typu Mazury.info.pl, bardzo polecam MJacht. Jeśli natomiast cenicie sobie tradycyjny kontakt z armatorem przed dokonaniem rezerwacji, to niestety musicie poświęcić sporo czasu na znalezienie dobrej oferty w interesującym Was terminie, ponieważ w ostatnich latach na Mazurach nastąpił prawdziwy wysyp firm czarterowych, które prześcigają się w reklamie. Niewiele z tych firm posiada prawdziwy system rezerwacji online, a jedynie zwykły formularz kontaktowy.

Napisz koniecznie o swoich
doświadczeniach z MJacht ,
jeśli masz jakieś obawy, to
może będę w stanie Ci pomóc