Remont Kanału Giżyckiego(Łuczańskiego)Zakończony!

Zakończono Remont kanału Giżyckiego! Jest to kolejny mazurski kanał, który został wyremontowany w ramach projektu przebudowy umocnień drogi wodnej szlaku Pisz-Węgorzewo. Do tej pory wyremontowano już : Kanał Niegociński, Tałcki, Mioduński i Piękna Góra. Koszt remontu Kanału Giżyckiego wyniósł ponad 69 mln zł.Żeglarze i motorowodniacy, którzy rezerwują czarter jachtów motorowych lub żaglowych na sezon 2024 prawdopodobnie odetchną z ulgą- w poprzednim sezonie zamknięty kanał Giżycki generował duże utrudnienia w ruchu wodnym. Wszystkie jednostki musiały poruszać się w drodze z Kisajna na Niegocin lub odwrotnie, drogą wodną Kanału Niegocińskiego i Piękna Góra.

Remont Kanałów Mazurskich naprawdę postępuje i cieszy oko. Wyremontowane kanały mają teraz porządne umocnienia brzegowe i są pogłębione. Podobnie jest w przypadku kanału Giżyckiego, który zyskał zupełnie inne oblicze. W trakcie Remontu Kanału Łuczańskiego wykonano następujące prace :

  • budowa umocnień brzegowych
  • instalacja odbojnic gumowych oraz polerów cumowniczych na odcinkach cumowniczych
  • umocowanie metalowych drabinek w rozstawie co 200 m
  • budowa nowych schodków zejściowych na skarpach
  • budowa wylotów odprowadzających wody opadowe
  • pogłębienie kanału do 1,6m
  • remont wieży i masztu nawigacyjnego od strony jeziora Kisajno i Niegocin
  • umieszczenie tablic informacyjnych wraz z oświetleniem w pobliżu kanału Giżyckiego.

Pamiętaj, że w wysokim sezonie, kiedy jest duży ruch na jeziorach, należy liczyć się z utrudnieniami w postaci kolejek na Kanale Giżyckim. Należy brać powyższe pod uwagę planując odbiór i zdanie łodzi – jeśli np utkniesz na kanale, może się zdarzyć, że nie dotrzymasz terminu zdania Twojej jednostki pływającej. Jako armatorzy chcielibyśmy o tym wspomnieć, ponieważ w dniach wymiany załóg mamy naprawdę niewiele czasu na przegląd techniczny, ewentualne naprawy oraz sprzątanie i dezynfekcję.

5/5 - (4 votes)
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz