Interjacht – Plusy i Minusy szybkich rezerwacji jachtów online

Interjacht – czy warto ?Nasi klienci oraz znajomi bardzo często pytają mnie, czy warto zamawiać czarter jachtu motorowego lub żaglowego przez systemy rezerwacji typu InterJacht. InterJacht to platforma, skupiająca łodzie wielu właścicieli, do których dane kontaktowe dostajemy dopiero po wpłacie zaliczki. To taki jakby „jachtowy booking”- zasada działania taka sama, tyle,że zamiast kwatery zamawiasz łódki. Tutaj również możesz ustawiać interesujące Cię parametry i filtrować wybrane jednostki np po miejscowościach. Pamiętaj jednak, że wchodząc na portal InterJacht nie rezerwujesz bezpośrednio od właściciela danej łódki.

Zasada działania InterJacht

Strona InterJacht jest bardzo przejrzysta i czytelna ( białe tło + kontrastowe pomarańczowe dodatki). Nie sposób się tu zgubić, nie trzeba tracić czasu na zastanawianie się, gdzie kliknąć, aby znaleźć to, czego szukamy.

interjacht

źródło: strona www.interjacht.pl

W okienkach mamy tu wstępny proces filtracji, w którym to możemy wybrać datę planowanego rejsu oraz model łodzi ( rozwinie się długa lista, za żaglowymi są również motorowe). Można podać też preferowany port wypłynięcia oraz max cenę, którą możemy zapłacić i numer oferty. Wiele osób podaje też max ilość osób – ja niestety z tego już nie korzystam, bo w moim wypadku to się nie sprawdza.

Dlaczego? Po prostu- zawsze szukam dla klienta dużej jednostki(jeśli oczywiście sama nie mam już niczego w ofercie) . Jeśli wpiszę zamiast typu łódki tylko ilość osób, np 8, to wyskakuje mnóstwo mniejszych jednostek, których właściciele stosują metodę upychania jak największej ilości załogantów, czyli robią w mesie 4 miejsca do spania i w połączeniu z dwoma na dziobie i rufie wychodzi nam 8 miejsc na jachcie typu Twister 780!

Zatem jeśli wpiszesz w okienko ilości osób liczbę 8 czy 9 , system wyszuka mnóstwo Antil 26, Maxusów 26 , no i wśród nich pojawią się oczywiście większe typu Tes 32. Ale po co tracić czas?

Po wpisaniu najważniejszych dla nas parametrów na stronie startowej Interjacht, otrzymujemy pierwszy wynik wyszukiwania oraz kolejne możliwości filtracji ofert.

interjacht

źródło: strona www.interjacht.pl

Interjacht- dodatkowa filtracja

Super sprawa z tą dodatkową filtracją – kolejny raz oszczędzamy czas. Przecież nawet jeśli wybieram Tes 32, to jak wiadomo – tes, tesowi nierówny. Wyposażenie znacząco różni się od siebie. Zatem, jeśli zależy Ci bardzo na łodzi np ze sterem strumieniowym, lodówką czy echosondą – nie tracisz czasu na wczytywanie się w opisy, tylko zaznaczasz wybrane okienka filtracji.

Strona Interjacht służy do składania konkretnych rezerwacji,ale zanim to uczynisz, przeczytaj opinie o wybranej łodzi. Polecam to czynić z pewną dozą ostrożności – każdy z nas jest inny i ma często skrajnie subiektywne odczucia. Jednemu coś pasuje i się tym zachwyca, inny na to strasznie narzeka. Ale jeśli w opiniach odnajdziesz powtarzające się sugestie o złym stanie technicznym, opóźnieniach w wydaniu sprzętu, starych i zniszczonych materacach czy niekompetencji bosmana, bądź ostrożny i raczej szukaj innej propozycji.

interjacht-opinie

źródło: strona www.interjacht.pl

Panel rezerwacji również bardzo przejrzysty – system szybko i sprawnie wylicza ostateczną cenę za wybrany termin.

Interjacht-rezerwacja

źródło: strona www.interjacht.pl

W przeciwieństwie do innych portali , takich jak np. mazury.info.pl, znalezienie dostępnych łódek zajmuje dosłownie kilka sekund. Osoba rezerwująca przez InterJacht, nie ponosi żadnych kosztów transakcji, może zapłacić przelewem lub kartą.

Jakie modele łodzi można znaleźć na stronie interjacht?

W systemie rezerwacji InterJacht mamy do dyspozycji wszystkie jachty motorowe (zarówno te szybkie jak i spacerowe) oraz żaglówki. Osoby, które nie do końca orientują się w ilości typów i rodzajów wyposażenia, mogą dostać istnego zawrotu głowy…

Podsumowując pozytywy i pierwsze wrażenia : w serwisie InterJacht możesz znaleźć bardzo szybko i wygodnie fajną łódź. Duży plus za responsywność na komórki !

Moje obawy związane z InterJacht

Od początku do końca procesu rezerwacji nie masz żadnego kontaktu z armatorem. Z mojego doświadczenia wynika, iż często pierwsza rozmowa przez telefon, ma kluczowe znaczenie w finalizacji transakcji bądź odrzuceniu oferty.

Co jeśli, ktoś zechce poznać tajniki danej oferty? Zna je tylko właściciel lub bosman – przecież osoby pracujące w portalu pośredniczącym , nie są w stanie poznać kilkuset jednostek ze swej oferty w takim stopniu, jak znają je armatorzy.

A niestety, po kliknięciu przycisku Rezerwuj i wpłacie zaliczki, transakcja jest wiążąca i równoznaczna z zawarciem umowy  z armatorem łodzi, którą wybrałeś. System rezerwacji w żadnym stopniu nie odpowiada za jakość sprzętu i wywiązanie się czarterodawcy z umowy.

Nie wiem, czy , jeśli pierwszy kontakt z armatorem(po wpłacie zaliczki) okaże się „niewypałem”, możemy odwołać z rezerwację. Myślę, że w skrajnych sytuacjach, portal pomaga w znalezieniu innej oferty i przekierowaniu naszej zaliczki.

Gorzej jeśli do rozczarowania dojdzie przy odbiorze łódki… ale takie niemiłe zaskoczenia trafiają się niestety również przy tradycyjnym załatwianiu wynajmu.

Dla mało zorientowanych w Szlaku Mazurskim żeglarzy, brakuje mapek obok formularza rezerwacji. Przydałaby się także możliwość wyboru kilku rodzajów łodzi oraz portów naraz.

Aplikacja InterJacht – podsumowanie

Plusy :

  • bardzo duży wybór łodzi
  • rozbudowana filtracja kryteriów
  • skuteczny interfejs na komórki
  • intuicyjna wyszukiwarka
  • możliwość dodania i czytania opinii
  • ładny sposób prezentacji zdjęć jachtów – ruchomy slider nad każdą ofertą

Minusy:

  • brak jakiegokolwiek kontaktu z właścicielem/armatorem (co jest zrozumiałe – zaraz dogadali by się na boku 😉
  • brak mapek z lokalizacją danej łódki
  • duża ilość jednostek nie posiadająca żadnych opinii w systemie

Napisz koniecznie o swoich doświadczeniach z InterJacht , to pomoże innym użytkownikom tego systemu.

4.1/5 - (26 votes)
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz