Interjacht – Plusy i Minusy szybkich rezerwacji jachtów online

Interjacht – czy warto ?

 

Nasi klienci oraz znajomi bardzo często pytają mnie, czy warto zamawiać czarter jachtów przez systemy rezerwacji typu InterJacht.

InterJacht to platforma, skupiająca jachty wielu właścicieli, do których dane kontaktowe dostajemy dopiero po wpłacie zaliczki.

 

Rezerwowanie jachtu za pośrednictwem InterJacht, jest bardzo przydatne i praktyczne, szczególnie gdy nie mamy czasu na przekopywanie tysiąca ofert w sieci.

 

Zasada działania InterJacht

 

Strona InterJacht jest bardzo przejrzysta i czytelna ( białe tło + kontrastowe pomarańczone dodatki). Nie sposób się tu zgubić, nie trzeba tracić czasu na zastanawianie się, gdzie kliknąć, aby znaleźć to, czego szukamy.

interjacht

źródło: strona www.interjacht.pl

 

W okienkach mamy tu wstępny proces filtracji, w którym to możemy wybrać datę planowanego czarteru oraz model jachtu ( rozwinie się długa lista, za żaglowymi są również motorowe). Można podać też preferowany port wypłynięcia oraz max cenę, którą możemy zapłacić i numer oferty. Wiele osób podaje też max ilość osób – ja niestety z tego juz nie korzystam, bo w moim wypadku to się nie sprawdza.

Dlaczego? Po prostu- zawsze szukam dla klienta dużego jachtu(jeśli oczywiście sama nie mam już niczego w ofercie) . Jeśli wpiszę zamiast typu jachtu tylko ilość osób, np 8, to wyskakuje mnóstwo mniejszych jednostek, których właściciele stosują metodę upychania jak największej ilości załogantów, czyli robią w mesie 4 miejsca do spania i w połączeniu z dwoma na dziobie i rufie wychodzi nam 8 miejsc na jachcie typu Twister 780!

Zatem jeśli wpiszesz w okienko ilości osób liczbę 8 czy 9 , system wyszuka mnóstwo Antil 26, Maxusów 26 , no i wśród nich pojawią się oczywiście większe typu Tes 32. Ale po co tracić czas?

Po wpisaniu najważniejszych dla nas parametrów na stronie startowej, otrzymujemy pierwszy wynik wyszukiwania oraz kolejne możliwości filtracji ofert.

interjacht

 

źródło: strona www.interjacht.pl

Interjacht- dodatkowa filtracja

Super sprawa z tą dodatkową filtracją – kolejny raz oszczędzamy czas. Przecież nawet jeśli wybieram Tes 32, to jak wiadomo – tes, tesowi nierówny. Wyposażenie znacząco różni się od siebie.

Zatem, jeśli zależy Ci bardzo na jachcie np ze sterem strumieniowym, lodówką czy echosondą – nie tracisz czasu na wczytywanie się w opisy, tylko zaznaczasz wybrane okienka filtracji.

Aplikacja Interjacht służy do składania konkretnych rezerwacji,ale zanim to uczynisz, przeczytaj opinie o wybranym jachcie. Polecam to czynić z pewną dozą ostrożności – każdy z nas jest inny i ma często skrajnie subiektywne odczucia. Jednemu coś pasuje i się tym zachwyca, inny na to strasznie narzeka. Ale jeśli w opiniach odnajdziesz powtarzające się sugestie o złym stanie technicznym, opóźnieniach w wydaniu jachtu, starych i zniszczonych materacach czy niekompetencji wydającego jacht, bądź ostrożny i raczej szukaj innej propozycji.

 

interjacht-opinie

źródło: strona www.interjacht.pl

 

Panel rezerwacji również bardzo przejrzysty – system szybko i sprawnie wylicza ostateczną cenę za wybrany czarter.

 

Interjacht-rezerwacja

 

źródło: strona www.interjacht.pl

 

W przeciwieństwie do innych portali , takich jak np. mazury.info.pl, znalezienie dostępnych jachtów zajmuje dosłownie kilka sekund.
Osoba rezerwująca przez InterJacht, nie ponosi żadnych kosztów transakcji, może zapłacić przelewem lub kartą.

 

Jakie jachty na czarter w InterJacht?

 

 

W systemie rezerwacji InterJacht mamy do dyspozycji wszystkie jachty żaglowe, motorowe (typu houseboat) oraz szybkie motorówki. Osoby, które nie do końca orientują się w ilości typów i rodzajów wyposażenia, mogą dostać istnego zawrotu głowy…

 

Podsumowując pozytywy i pierwsze wrażenia : w serwisie InterJacht możesz znaleźć bardzo szybko i wygodnie jacht na czarter. Duży plus za responsywność na komórki !

 

Moje obawy związane z InterJacht

Od poczatku do końca procesu rezerwacji nie masz żadnego kontaktu z właścicielem jachtu. Z mojego doświadczenia wynika, iż często pierwsza rozmowa przez telefon, ma kluczowe znaczenie w finalizacji transakcji bądź odrzuceniu oferty.

Co jeśli, ktoś zechce poznać tajniki jachtu, które zna tylko właściciel – przecież osoby pracujące w portalu pośredniczącym w sprzedaży czarterów, nie są w stanie poznać kilkuset jachtów ze swej oferty w takim stopniu, jak znają je armatorzy.

A niestety, po kliknięciu przycisku Rezerwuj i wpłacie zaliczki, transakcja jest wiążąca i równoznaczna z zawarciem umowy czarterowej z armatorem jachtu, który wybrałeś. System rezerwacji w żadnym stopniu nie odpowiada za jakośc jachtu i wywiązanie się czarterodawcy z umowy.

Nie wiem, czy , jeśli pierwszy kontakt z armatorem(po wpłacie zaliczki) okaże się „niewypałem”, możemy odwołać z rezerwację. Myślę, że w skrajnych sytuacjach, portal pomaga w znalezieniu innej oferty i przekierowaniu naszej zaliczki.

Gorzej jeśli do rozczarowania dojdzie przy odbiorze jachtu… ale takie niemiłe zaskoczenia trafiają się niestety również przy tradycyjnym załatwianiu czarteru.

Dla mało zorientowanych w Szlaku Mazurskim żeglarzy, brakuje mapek obok formularza rezerwacji. Przydałaby się także możliwość wyboru kilku rodzajów jachtów oraz portów naraz.

Aplikacja InterJacht – podsumowanie

Plusy :

  • bardzo duży wybór jachtów
  • rozbudowana filtracja kryteriów
  • skuteczny interfejs na komórki
  • intuicyjna wyszukiwarka
  • możliwość dodania i czytania opinii o jachtach
  • ładny sposób prezentacji zdjęć jachtów – ruchomy slider nad każdą ofertą

Minusy:

  • brak jakiegokolwiek kontaktu z właścicielem jachtu (co jest zrozumiałe – zaraz dogadali by się na boku 😉
  • brak mapek z lokalizacją danego jachtu
  • duża ilość jachtów nie posiadająca żadnych opinii w systemie

 

 

 

Napisz koniecznie o swoich
doświadczeniach z InterJacht ,
to pomoże innym użytownikom tego systemu.