Mapa Jezior Taider

Mapa Jezior Taider na Mazury – PRZETESTOWANA na jachcie motorowym przeznaczonym na czarter

 

W poprzednim sezonie odkryliśmy nową mapę wielkich jezior mazurskich, którą ściąga się bezpośrednio na smartfony lub tablety.

Podeszliśmy do niej ze sporym dystansem, ponieważ wcześniej testowaliśmy już kilka map i słabo działały.

Na szczęście w przypadku Taidera odnieśliśmy same pozytywne wrażenia i zaczęliśmy polecać ją naszym klientom (głównie tym, którzy decydują się na czarter jachtów motorowych i lubią pływać poza szlakiem oraz cumować na dziko).

 

JAKIE JEZIORA OBEJMUJE MAPA JEZIOR Taider?

 

Ryńskie, Tałty, Mikołajskie, Bełdany, Nidzkie, Tałtowisko, Jagodne, Boczne, Niegocin, Tajty, Kisajno, Dargin, Łabap, Dobskie, Mamry, Święcajty. Póki co brakuje mamy batymetrycznej jeziora Śniardwy, ale z tego co wiemy, na bieżąco prowadzone są pomiary kolejnych jezior i będą one systematycznie dodawane do aplikacji.

 

WAŻNE!

 

Aplikacja TAIDER nie potrzebuje stałego połączenie z internetem (tylko przy rejestracji i ściąganiu), potem działa w trybie off line. Mapy mają bardzo niewielki rozmiar (ok. 2 MB) , co korzystnie wpływa na transmisję danych i baterię.

 

CZY mapa jezior Taider faktycznie działa?

 

Producent obiecuje, że dzięki aplikacji TAIDER:

 

  • popływamy sobie bezpiecznie

mapa-taider-niebezpieczne-miejscaŹródło: taider.pl

 

Faktycznie – mapy są tak dokładne i intuicyjne w obsłudze, że bez problemu ominiemy mielizny i kamienie nieoznaczone kardynałkami. Aplikacja ostrzega przed nieoznakowaną przeszkodą i daje czas na skorygowanie kursu. Dzięki temu można pływać jachtem po Mazurach nawet w nocy lub we mgle.

  • odkryjemy nowe miejsca

mapa-taider-mazury-miejsca-do-cumowania

Na mapach znajdują się informacje dotyczące lokalizacji pomostów i głębokości wokół nich, informacje dotyczące miejsc do cumowania (również tych na dziko) oraz cen usług w poszczególnych portach. Wielu żeglarzy obawia się schodzić ze szlaku oznaczonego bojami i dzięki temu nigdy nie dociera do miejsc, gdzie np. „zatrzymał się czas” – tutaj do głowy przychodzi mi od razu jezioro Roś J.

 

  • oszczędzimy pieniądze

mapa-jezior-taider-możliwości-i-funkcje

 

Dzięki aplikacji mapa jezior Taider możesz zaoszczędzić spore kwoty na niewiedzy związanej z kosztami cumowania w danym porcie. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się z trudem zacumować jacht w porcie, sklarować go i rzucić hasło do „ewakuacji” na pyszny obiadek i zdziwić się na widok informacji o cenach portowych…

 

Na pewno bywało również, że po prostu chciałeś zacumować kilka razy na dziko, aby zaoszczędzić na kosztach pobytu w portach, ale obawiałeś się o straty związane z nieznajomością dna i ostatecznie płaciłeś za port.

Biorąc powyższe pod uwagę, to opłaty za używanie aplikacji wydają się nam naprawdę przystępne.

 

 

  • zachowamy wspomnienia

 

Mapa jezior TAIDER oferuje możliwość zapisania przebytej trasy, którą można sobie potem odtworzyć po rejsie w Google Earth.


W sezonie 2017 zainstalowaliśmy mapę Taider na tablecie, który został umieszczony na kokpicie tego jachtu :

 

Nautika 1000 S czarter

 

mapa-taider-na-jeziora-mazurskie-zainstalowana-na-tablecie-przy-kokpicie-jachtu-nautika-1000-z-oferty-marigo-czarter-mazury

Na  jachcie Nautika 1000 S, mapa Taider sprawdziła się wspaniale – alarm ostrzegał na tyle wcześnie przed ewentualną przeszkodą, że spokojnie można było skorygować kurs i uniknąć zahaczenia o kamienie na przykład. Nie mieliśmy żadnych strat związanych z uderzeniem o kamienie, czy mielizny.

 

Na naszych wszystkich jachtach motorowych przeznaczonych na czarter znajdziesz taki tablet z wgraną mapą jezior mazurskich Taider – zupełnie GRATIS.

 

Dokładność mapy Taider: co najmniej 1:25000.

Braki: nie ma możliwości zaznaczenia własnych punktów.

 

Mapa jezior Taider CENY

 

24h – Bezpłatnie!, 3 Doby – 15 PLN, 1 Tydzień – 29 PLN, 2 Tygodnie – 55 PLN, 1 Rok – 149 PLN

 

 

Mapa Wielkich Jezior Mazurskich Taider – opinie żeglarzy znalezione w sieci.


Aplikacja ma bardzo dokładną mapę, ładnie wyrysowaną, z dokładnymi głębokościami i oznaczeniem mielizn. Ogromny plus za automatyczny alarm o przeszkodach.

Jest tez info o portach i przystaniach wprost z mapy, łącznie z cenami – w miarę aktualnymi – bardzo pomocne dla nowicjuszy na szlaku.

Korzystaliśmy głównie przy wyszukiwania miejsc do cumowania na dziko.

 

Janusz B. Wrocław

 

Polecam Taider’a – szczególnie dla jednostek posiadających większe zanurzenie i dla ludzi lubiących cumować na dziko.
Dobre oznaczenie kamieni i mielizn pozwoliło mi spokojnie żeglować bez obaw o cudzą własność.
Użyłem uchwytu samochodowego + PowerBank i korzystałem cały dzień!

Przydałaby się opcja z nanoszeniem własnych opisów.

Andrzej S., Bydgoszcz

 

Moja żona zainstalowała na tablecie – super sprawa tak – mielizny i kamienie super oznaczone alarm dźwiękowy 200 metrów przed niebezpiecznym miejscem, fajnie, że oznaczone są Mariny i przystanie z cenami za postój i jest informacja o infrastrukturze a ponadto pokazuje i zapisuje rysuje przebyta trasę oraz pokazuje prędkość z jaką płyniemy ale w kilometrach.

Marcin R., Szczytno

 

 

Taider nie wymaga połączenia z internetem, poza momentem rejestracji.
Z tego, co pamiętam, to mapa Śniardw jest, ale bez batymetrii.
Działa ofline. Po powrocie z rejsu można przywołać wspomnienia odtwarzając przepłyniętą drogę.

Czesław B., Wrocław

 

Mapa Taider zdecydowanie ograniczyła stres związany z kamieniami mazurskimi. Super opcja z alarmem, który włącza się na tyle wcześnie, że spokojnie można skorygować kurs. Polecamy to udogodnienie!

Agnieszka K., Warszawa

 

Blog żeglarski – czekamy na pomysły i sugestie! Ahoj 🙂

2/5 - (3 votes)
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz