Port Węgorzewo

Port położony w dość specyficznym miejscu, bo na końcu (lub jak kto woli, na początku szlaku Wielkich Jezior Mazurskich). Do portu prowadzi kanał o długości 920 m, który łączy się z rzeką Węgorapą. Podróż kanałem to niezwykłe przeżycie, ponieważ mamy możliwość obcowania z cudowną przyrodą obszaru Natura 2000.

Port Węgorzewo to nie jeden port (tak był dawno temu), ale kilka odrębnych jednostek, które ze względu na ograniczone miejsce sąsiadują ze sobą (często tylko przez płot). Na terenie portu znajduje się nawodna stacja Orlen. Jest to niewątpliwie ogromne udogodnienie w obecnych czasach, kiedy to Mazury zostały opanowane przez jachty motorowe.

Port Węgorzewo „Keja” – miejsce przyjazne żeglarzom

Port Keja to najbardziej znany port w Węgorzewie. Znajduje się najbliżej miasta Węgorzewo i graniczy ze szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje tu się wypożyczalnia jachtów, sanitariaty oraz słynna Tawerna Keja.

Kontakt 603 846 199Głębokość1.5 m
-2 m
Ceny Cumowania60 zł

Port Keja Węgorzewo Cennik 2021

Prąd(w cenie)Prysznic: 10 złBoje/LongsidePralka 12 zł
Woda(w cenie)WC: 2 złParking: 14 złStacja paliw
RestauracjaPlaża: 2000 mSlip: 30 złSklep: 500 m
Wi FiKajak 15-30 zł

W porcie Keja Węgorzewo od kilku lat funkcjonuje nowy budynek z sanitariatami, które są czyste i funkcjonalne. Niestety opłaty za prysznice, ciepłą wodę i korzystanie z toalet wymagają wrzucania monet. Ilość monet zależy od czasu, który jest nam potrzebny na przykład na umycie naczyń. Zatem bywa emocjonująco…:-)

Pamiętaj, aby podczas wizyty w tym porcie odwiedzić Tawernę. Można do niej wstąpić na koncert szantowy, zjeść smaczny posiłek lub po prostu posiedzieć ze znajomymi przy piwku. Sprawdź koniecznie Aktualną listę koncertów szantowych w Węgorzewie. W porcie Keja w szczycie sezonu raczej nie zaznasz ciszy, jest tu gwarno i głośno. Osoby, które poszukują wyciszenia raczej powinny wybrać inny port na swój żeglarski nocleg.

Port Keja Węgorzewo- galeria i dojazd

Port ZHP Węgorzewo

Port Jachtowy ZHP Węgorzewo to Harcerski Ośrodek Wodny „Mamry” ZHP Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej w Węgorzewie. Położony jest w Węgorzewie bezpośrednio przy kanale węgorzewskim i nawodnej stacji paliw Orlen. Port ZHP oferuje swoim gościom 100 miejsc do cumowania ( przy nabrzeżu i przy pomostach).

Kontakt508 089 710Głębokość1.2 m
-1.8 m
Ceny Cumowania50 zł

Port ZHP Węgorzewo Cennik 2021

port zhp wegorzewo cennik

Port ZHP – mapa i wskazówki dojazdu

ul. Braci Ejsmontów 4,
Węgorzewo,
Gmina 11-600 Węgorzewo

Port ZHP to spory port z dużą ilością zieleni, ogrodzeniem, ławeczkami, oraz punktami gastronomicznymi. Sanitariaty znajdują się w sąsiednim porcie, zaraz za płotem. Mamy tu niewielki parking oraz pole namiotowe. Opłaty portowe załatwia się w charakterystycznej „wieży” portowej. Bardzo bliskie sąsiedztwo nawodnej stacji Orlen oraz nowej trasy rowerowo-spacerowej do plaży miejskiej.

Ważne info o porcie ZHP Węgorzewo:

Ważne informacje:


* Teren ośrodka jest ogrodzony i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie portu Keja.
* Ośrodek posiada 100 miejsc do cumowania jachtów przy pomostach i nabrzeżu.
* Na terenie portu znajduje się sezonowa nawodna stacja paliw Orlen.
* Port posiada własny parking oraz pole namiotowe – płatny.
* Przy pomostach możliwość podłączenia do prądu.
* Możliwość korzystania z płatnych sanitariatów, które zlokalizowane są na terenie sąsiadującego portu Keja.
* Na terenie portu ZHP znajduje się miejsce ogniskowe.
* Na terenie zlokalizowane są 2 punkty gastronomiczne.
* W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się 2 restauracje i hotel.

Dziękujemy bardzo !
Polub nas na Social Media i bądź na bieżąco z Informacjami z Mazur oraz Najlepszymi Ofertami Czarteru

Dodaj komentarz